Садимо моркву за всіма правилами

Вже про це овоче ми знаємо, здавалося б, усе. Спробуйте знайти город, де б не сиділа у в’язниці та сама дівчина, у якої коса на вулиці. Тим не менш, багато хто з року в рік наполегливо роблять одні і ті ж помилки, із-за чого для одержання необхідного врожаю змушені виділяти більше землі, витрачати більше сил і в результаті вже до Нового року купувати овоч в магазині.

Досвідчені городники дають прості поради про те, як правильно сіяти моркву навесні, влітку і на зиму в залежності від очікуваного результату.

Коли сіяти моркву у відкритий ґрунт?

Перш ніж розбиратися, «як», потрібно визначитися з «коли». Строків посіву цієї культури існує декілька, і вони напряму визначаються тим, коли ми бажаємо отримати урожай і що збираємося з ним робити. А якщо використовувати їх всі, то свіжу моркву зі свого городу можна мати цілий рік.

Для отримання раннього врожаю

  • Приступати до посіву ранньостиглих сортів потрібно якомога раніше, оскільки морква легко переносить заморозки до — 6С на всіх стадіях розвитку. Якщо зима рясніла відлигами, то робити це можна вже в березні. Єдина умова — грядки повинні бути готові до осені. І вже з кінця червня її можна буде збирати на пучок, а до початку серпня копати зрілі коренеплоди. До того ж рання посадка дозволяє уникнути зонтичної листоблішки. Але це ще не та моркву, яку ми будемо зберігати взимку.
  • Для закладки на зимове зберігання будемо вибирати пізньостиглі сорти і потерпимо з посадкою до середини травня до початку червня. Однак у разі спекотної погоди на початку літа розвиток коренеплодів може сповільнитися, а самі вони — стати грубими.
  • Бажаючі ласувати молодий морквою по осені повинні віддати перевагу короткоплодным сортам, які рекомендується сіяти в середині літа.
  • Існує ще і підзимовий посів (з 20 жовтня до стійких заморозків), завдяки яким можна радіти плодам ще раніше. Але він пред’являє більш суворі вимоги до вибору місця, тому не годиться для будь-якої ділянки. Це повинна бути супіщаний легка грунт там, де сніг навесні тане в першу чергу, щоб виключити запливання посіву.

При підзимовому посіві насіннєвий матеріал не замочують і не пророщують, інакше посіви вимерзнуть. Їх потрібно лише знезаразити і підсушити. Вологу вони наберуть навесні, природним чином.

Як сіяти моркву, щоб вона швидко зійшла?

Не пошкодуйте часу на передпосівну обробку насіннєвого матеріалу. Це не тільки прискорить сходи, але і послужить захистом від хвороб. Крім того, сильні паростки успішніше витримують конкуренцію з бур’янами травами. У насінні моркви багато ефірних олій, які перешкоджають швидкому проникненню в них вологи, а значить, перекривають доступ до зародку. Це уповільнює їх проростання. Але цей процес можна прискорити.

Влаштуйте насінню водяну баню. Для цього залийте їх водою, нагрітої до 60?, і залиште до повного охолодження. Все, що спливло, включаючи самі насіння, підлягає викиду. Для вірності таку процедуру можна повторити тричі.

Невеликий лайфхак. Отримати потрібну температуру води можна і без термометра. Для цього окріп потрібно остудити протягом 1 хвилини, а потім розбавити такою ж кількістю води кімнатної температури.

Другий етап включає замочування на 3-4 дні в звичайній воді, яку потрібно міняти кілька разів на день. Це необхідно для видалення виділених насінням інгібіторів росту, що гальмують їх розвиток і прагнуть повернути в стан спокою. Додатковий ефект дає додавання у воду мікроелементів, наприклад, питної соди (1 ч. л. на 1 л) або борної кислоти (2 г на 1 л). Готовий до посіву матеріал повинен бути знову висушений до сипучого стану.

Важливо! При замочуванні насіння не повинні бути залиті «з головою»! Їм необхідний вільний доступ кисню.

Перераховані заходи прискорять формування сходів як мінімум на тиждень.

Як сіяти моркву, щоб її не проріджувати?

Замочування і пророщування насіння вже набагато спростить процес, оскільки головну проблему становить їх дрібний розмір і склеювання при посадці.

Але існує і кілька інших способів посіву моркви навесні у відкритий грунт, що дозволяють не займатися зайвою роботою по проріджування сходів.

Посів з піском

Один з найбільш простих і популярних способів. Ніякої попередньої підготовки не потребує, хіба що в пісок можна додати води в цілях створення вологого середовища для проростання. На 2 ст. л. насіння потрібно відро крупного піску. Всипати ретельно перемішану суміш потрібно в підготовлені борозенки, зверху засипати землею і злегка ущільнити.

Змішана посадка

Для неї змішують два види насіння — наприклад, редиски і моркви, а також для спрощення сівби додають великий річковий пісок. Першими з’являються сходи редиски, а до того часу, як він почне заважати моркви, вже дозріє і буде з’їдений. Крім вирішення проблеми з проріджуванням, це зручно з точки зору економії місця. Крім редиски, можна подсеивать і інші ранні культури, такі як листовий салат, цибуля на перо або шпинат. Але в майбутньому слід врахувати, що при змішаних посадках грунт виснажується швидше.

«Рідкий посів»

Змішати насіннєвий матеріал з не надто густим набряклим клейстером, приготовленим з 1 ст. л. крохмалю і 1 л води (не допускати утворення грудочок!). Заодно можна додати і комплексні добрива. Налити суміш у пластикову пляшку з отвором у кришці або чайник і обережно залити в приготовані борозенки, засипати і ущільнити.

Проводити посів слід у вологу землю, а потім не поливати, щоб не вимити і не змістити зернятка.

Щоб старання при посадці не пропали даром, морква, призначену для зберігання, слід і правильно прибрати. Потрібно зробити це після першого заморозка, або витримати добу в холодильнику. Стадія природного охолодження — обов’язкова умова для того, щоб в коренеплодах зупинилися процеси, і вони вже зовсім скоро не зів’яли. Але все ж головний успіх врожаю закладається своєчасної і грамотної посадкою. Тим більше такого невибагливого овоча, як звичайна морква.

Залишити коментар