Фундук і його корисні властивості, вживання горіха при вагітності

Правильне харчування під час вагітності відіграє важливу роль у нормальному розвитку плоду. Добре збалансована дієта повинна забезпечити організм майбутньої матері необхідними поживними речовинами: білками, вітамінами і мінералами.

Діти, народжені жінками, які регулярно їдять під час вагітності горіхи, можуть бути менш схильні до алергії і астми, про це говорять звіти датсько-американських досліджень у виданні «Журнал алергії та клінічної імунології». Коли мова йде про горіхах, багато майбутні мами замислюються, які горіхи краще вибрати і чи є фундук або мигдаль при вагітності?

Користь фундука для жінок під час вагітності

Фундук є одними з найбільш цінних горіхів, він володіє багатьма корисними властивостями для зміцнення здоров’я. Він є плодом кущів фундука, урожай якого дозріває з середини серпня до кінця жовтня.

Фундук багатий поживними речовинами та мають високу калорійність.

Як і у волоського горіха, у нього низький глікемічний індекс і дуже високий вміст жиру. Горіхи надають позитивний вплив на мозок і органи зору, а також на нервову систему за наявності корисних жирів, магнію, кальцію, калію та фосфору. Фундук є джерелом легкозасвоюваного білка і вуглеводів. З-за високої поживної цінності і корисних властивостей цей продукт рекомендується включати в раціон харчування людей з цукровим діабетом, нервовим виснаженням, втомою, а також дітей і літніх людей.

Його можна їсти як десерт, так як він дуже смачний. Горіхи частенько використовуються у виготовленні шоколаду, тортів, тістечок і багатьох інших продуктів, а також для приготування лікерів, у косметиці та парфумерії. З дієтичної точки зору краще вживати необроблені горіхи.

Харчова цінність 100 г лісових горіхів:

 • енергетична цінність – 2695 кДж або 654 ккал;
 • насичені жирні кислоти – 32 м;
 • білок – 14,1 г;
 • вітамін Е – 15 мг;
 • вітамін До – 14,2 мг;
 • тіамін – 0,5 мг;
 • ніацин – 4,4 мг;
 • фолієва кислота – 72 мг.

Ненасичені жирні кислоти і їх користь під час вагітності

Лісовий горіх містить багато ненасичених жирних кислот, які мають багато корисних властивостей для організму матері і майбутньої дитини:

 • покращують розвиток і роботу мозку і нервової системи у малюка;
 • корисні для здоров’я майбутніх мам і роблять позитивний вплив на зір;
 • допомагають запобігти хворобі серця;
 • допомагають в боротьбі з ожирінням, перешкоджають накопиченню жиру в організмі;
 • визначає правильне розвиток нервової системи і зору дитини;
 • допомагають зміцнити імунну систему майбутніх мам;
 • надають гнучкість шкірі жінки, захищають її від розтяжок, які часто виникають на животі і стегнах при розтягуванні шкіри;
 • запобігають ризик передчасних пологів.

Рекомендована доза ненасичених жирних кислот становить 500 мг, а для профілактики передчасних пологів до 1000 мг в день.

Вміст вітамінів у фундуку

Фундук є джерелом вітамінів (тіамін, ніацин, рибофлавін, фолієва кислота), які підтримують нервову систему, регулюють енергетичний обмін, позитивно впливають на стан шкіри, волосся і нігтів.

Фолієва кислота. Той факт, що вагітні жінки повинні приймати фолієву кислоту, здається, знає кожна жінка, яка чекає дитину. Регулярне вживання фолієвої кислоти до вагітності на ранніх термінах протягом першого триместру знижує ризик вроджених дефектів, в основному це відноситься до дефектів нервової трубки. Рекомендована доза становить 400 мг фолієвої кислоти в день. Багато цієї кислоти у фундуку. Ось чому фундук можна їсти при вагітності на ранніх термінах.

Вітамін С, якого в 100 г фундука міститься 1,4 г, підвищує імунітет, швидкість загоєння ран. Його перевищення шкідливо під час вагітності, надмірне дози можуть викликати неправильне розвиток плоду.

Вітамін В6 зводить до мінімуму ризик пошкодження структури ДНК і розлади належної васкуляризації плаценти. Кожна третя жінка дітородного віку повинна приймати В6. Вітамін В6 має важливе значення у виробництві білків, вуглеводів і жирів, відповідає за правильне функціонування імунної системи. Попит на нього під час вагітності збільшується. Його концентрація в крові дитини в 2-5 разів вище, ніж у крові матері. Рекомендована добова доза становить близько 0,7 мг, як 100 г фундука.

Вітамін Е. Лісовий горіх характеризується високим вмістом вітаміну Е, який є потужним антиоксидантом. Він нейтралізує вільні радикали, тим самим сповільнюючи процес старіння. Ця речовина є одним з найбільш потужних антиоксидантів, його міститься близько 20 мг в 100 г лісового горіха. Шляхом захоплення вільних радикалів в організмі, він запобігає окисленню ненасичених жирних кислот і фосфоліпідів. А також він зміцнює кровоносні судини і запобігає передчасне руйнування червоних кров’яних клітин. Він також відповідає за транспорт поживних речовин до тканин.

Найбільш важливою функцією є також зниження ризику серцевого нападу. Крім того, він впливає на підвищення імунітету і на зір дітей. Його важливо вживати у достатній кількості в третьому триместрі, в той час, коли очі дитини розвиваються, він матиме позитивний вплив на нормальний розвиток зору. Варто відзначити також, що вітамін Е разом з фолієвою кислотою запобігає пошкодження нервової системи і вад розвитку майбутньої дитини.

Дефіцит або надлишок вітаміну Е під час вагітності шкідливий. Дефіцит викликає дратівливість, слабкість скелетних м’язів, синдром дефіциту уваги, гіперкератоз шкіри, погіршення зору, анемію, підвищений ризик серцево-судинних захворювань.

Надлишок вітаміну Е може мати несприятливий вплив на плід. Крім того, гіпервітаміноз вітаміну Е може викликати утому, головний біль, м’язову слабкість або порушення зору. Тому важливі добавки вітаміну Е під час вагітності, але в міру.

Вміст у фундуку мінералів

Присутні в ньому мінерали: калій, магній, кальцій, фосфор, залізо і цинк відповідальні за здоров’я кісток і зубів мами і дитини, еластичність і гарне зволоження шкіри, нормальний кров’яний тиск, транспорт кисню до тканин.

 • Магній. В горісі міститься магній, який зміцнює здоров’я мам, впливає на нервову систему, володіє заспокійливою дією, запобігає м’язові спазми та судоми.
 • Кальцій впливає на нормальний розвиток кісток та зубів у дітей. Приймається під час вагітності кальцій знижує кров’яний тиск та знижує ризик передчасних пологів.
 • Залізо. Його недолік може привести до анемії.
 • Цинк. Дефіцит цього мінералу знижує можливість поглинання заліза. Дефіцит цинку під час вагітності може сприяти низької ваги дитини при народженні, гіпертензії, може спричинити ускладнення під час пологів.

Коли мінералів в організмі занадто мало, це може мати неприємні наслідки в залежності від того, чого конкретно не вистачає, серед іншого:

 • біль у суглобах, м’язах, хребті;
 • нервозність;
 • безсоння;
 • безперервна сонливість, втома;
 • головний біль;
 • пронос або запор;
 • підвищений апетит;
 • зниження імунітету.

Вітаміни і мінерали повинні в першу чергу забезпечуватися збалансованим харчуванням жінки. Тому щоденне меню майбутньої мами повинно включати найрізноманітніші продукти, що забезпечують повноцінне харчування. Важливе місце займають в збалансованому раціоні і горіхи, в тому числі корисний фундук при вагітності.

Завжди необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу прийняття будь-яких вітамінних добавок під час вагітності, а також активних продуктів, у тому числі і горіхів, щоб не отримати передозування, що може мати поганий вплив на плід.

Залишити коментар