Фітнес в домашніх умовах: міні-комплекс для спортсменів-початківців

Як ефективно схуднути? Швидко привести себе в форму і зміцнити м’язовий каркас, звичайно ж, регулярно виконуючи відповідні вправи. Тим більше що останнім часом заняття в спортзалі значно поступаються в популярності вправ для фітнесу в умовах будинку.

Красивими і стрункими хочуть бути всі, але ж у кожної людини свої проблемні зони, не кажучи вже про індивідуальному обміні речовин і хронічних хворобах. Тому для початківців розроблений окремий комплекс на різні групи м’язів.

Плюси і мінуси домашнього фітнеса для початківців

У будь-якій справі завжди є свої переваги і недоліки. Якщо ви вирішили схуднути і для цього використовувати фітнес в домашніх умовах, приготуйтеся зважити всі «за» і «проти».

Отже, плюси тренувань будинку:

  • Економія. Іноді, заплативши за абонемент на місяць вперед, людина просто не встигає відвідувати тренування. Крім того, «заморозити» абонемент можна не скрізь. Так різні бонуси, що пропонуються в цих закладах, спа-процедури, спортивні товари, продукти харчування, лікувальні коктейлі – просто спокусники для вивудження у людей грошей. Вдома ви спокус не відчуєте, хіба що можете крадькома витягти з холодильника що-небудь смачненьке після тренування;
  • Вільний графік. Ваші біоритми не завжди збігаються із заняттями в спортклубах. Та й загальний настрій дуже важливий. Сьогодні вам хочеться більш інтенсивного тренування, а завтра – просто розтягуватися. Тому ви займаєтеся, коли хочете, скільки хочете і чим хочете;
  • Економія часу. Хороший спортзал знаходиться в 20 хвилинах їзди від вас, але ж до нього все одно потрібно дістатися і витратити на це час.Проти:
  • Відсутність колективу. Дуже багатьом людям не вистачає зовнішньої мотивації. Коли ми займаємося самостійно, то можемо себе пожаліти, десь недопрацювали, щось відкласти на потім. І так відбувається постійно, якщо зовнішні обставини або оточуючі люди не підштовхнуть нас до дій. В групі людей, об’єднаних однією метою, можна швидше досягти результату;
  • Відсутність контролю. Хороший тренер підбере програму для вас, виправить ваші помилки, або просто проконтролює, де це необхідно. Вдома ж ви надані самі собі;
  • Безсистемність. Ви ні за що не платите, вас ніхто не контролює, стало бути, тіла не завжди захочеться напружуватися, а іноді буде бажання пропустити тренування.

Тепер, коли нам відома зворотна сторона медалі домашнього фітнесу, саме час приступити безпосередньо до вправ.

Міні-комплекс фітнес вправ для схуднення в домашніх умовах

1. «Бутон». Для зміцнення м’язів нижнього преса.

Вихідне положення: лежачи на спині. Ноги згинаються в колінах. Ступні тримаємо в паралельно підлозі. На вдиху підніміть плечі, руками обхопіть коліна, на видиху «розпускаємо бутон»: руки і ноги тягнуться в різні сторони, тримаємо кут 45 градусів. Зробіть ще один вдих, після чого повертайтеся у вихідне положення. Для початку зробіть три підходи, поступово збільшуючи їх кількість з кожної третьої тренуванням. Дихання – це основа всіх вправ. Не забувайте на вдиху втягувати м’язи преса.

  1. «Дошка». Зміцнює нижні конечностии прес.

Вихідне положення: міцно впираючись на передпліччя, упріться міцно пальцями ніг в підлогу. Вага розподіліть рівномірно, але так, щоб навантаження було тільки на руки і пальці ніг. Спина, сідниці, ноги, поперек повинні бути в одній площині. Слідкуйте, щоб не було прогинів у спині, та добре втягуйте живіт, відчуваючи відчуття, ніби ви виштовхуєте нижніми м’язами живота спину.

Стійте в такому положенні 15 с. Іноді цього буває достатньо, особливо, якщо у вас слабкі руки. Як тільки відчуєте себе впевнено і стійко, по черзі витягайте вперед прямі руки, залишаючи навантаження тільки на одну. Пряма рука повинна бути продовженням всієї лінії тіла. Коли зробите на обидві руки – це буде один підхід. Всього потрібно від 10 до 15 підходів.

  1. Віджимання від стіни. Зміцнює м’язи рук.

Початкове положення: Встаньте біля стіни на відстані приблизно 1 м. Руками упріться в стіну перед собою. Наближайте груди до стіни, віджимаючись верхніми кінцівками. Лікті намагайтеся відводити назад, згинайте руки одночасно. Вам треба це відчути напругу, що йде від кистей, по ліктях, передпліччям і до плечей.

Не робіть ривків, і визначайте то нижнє положення, на якому у вас досягається найбільша напруга.

Ваша мета – торкнутися грудьми стіни. Але відчувайте своє тіло, дихайте і не поспішайте досягти мети. Також з 15 підходів.

В основному нашими проблемними зонами є в’ялий прес, слабка спина і неміцні руки. Тому багато фітнес-вправи спрямовані саме на ці групи м’язів.

Важливо, щоб ви були проваджені не тільки метою схуднення, так як зайва вага не завжди обумовлюється обмеженою фізичною активністю. Отримуйте задоволення від процесу і уявляйте для себе поліпшений результат.

Благо, в інтернеті можна вибрати блог тлумачного інструктора, який має хорошу підготовку і готовий поділитися відео з цінними фітнес-вправами в домашніх умовах для схуднення.

Залишити коментар