Коли голод – єдиний вихід: як підтримати організм при такій «дієті»?

Голодування для швидкого схуднення – вкрай небезпечна міра, до якої, на жаль, часто вдаються зневірені дівчата і жінки, охочі схуднути терміново і в максимально короткі терміни. У чому полягає шкода даного способу? Практично у всьому. Якщо голодування не є лікувальним або передопераційним, чітко спланованим і погодженим з лікарем, воно є утопічним і згубним апріорі.

Небезпеки недоїдання

Перша небезпека, яка підстерігає приверженок таких радикальних методів зниження ваги – анорексія. На жаль, це страшне, і практично невиліковне психічне захворювання підкосило тисячі життів тільки за останній рік. Саме рішення про голодування часто вже стає згубним.

Подумайте – заради чого варто так мучити свій організм? Максимум, що ви отримаєте – глобальне зневоднення і виснаження. А якщо ви неправильно вийдете з голоду, є ризик «заробити» серйозні проблеми з органами травного тракту. Особливо небезпечна сухий тип голодування для схуднення.

Досі залишається загадкою, що за «диво-дієтолог» розробив дану систему, і на чому вона базується, але деякі жінки таки вдаються до неї донині, маючи уявлення про всіх її небезпеки і підводних каменях. Раз ви вже читаєте цю статтю, ви напевно вже зважилися на такі серйозні заходи, як голодування для швидкого і активного схуднення. Тому ми не будемо відмовляти вас, але хоча б спробуємо вберегти вас від тяжких ускладнень вашого вибору.

Голодуємо «правильно»

Ні для кого не секрет, що перехід на правильне харчування є єдиний спосіб схуднути фіксоване і здорово. Але не кожна з нас сприймає даний метод зважаючи довгостроковості досягнення його результатів.

Щоб отримати по-справжньому ідеальну фігуру, доведеться витратити не менше півроку, і то, якщо початковий вага був недалекий від меж норми. Нав’язати свою думку, нехай і правильне, тут не вийде. Раз жінки не прислухаються навіть до дієтологів і лікарів, навряд чи вони стануть слухати інших інформаційних джерел. Тому сьогодні ми пропонуємо вам позначити такий термін, як «правильна голодування».

Звичайно, навіть якщо ви будете голодувати за всіма більш або менш здоровим правилами, це не гарантує вам збереження організму в нормальному і повноцінному стані. Але, принаймні, так ви знайдете менше побічних ефектів і мінімізуєте розповсюджені ризики, якими славиться голод.

В правильну голодування для схуднення надзвичайно важливо коректно увійти. І цей етап, мабуть, ще більше примітний, ніж вихід з дієти. Справа в тому, що вашому організму потрібно не просто стрес, а ціле потрясіння. І якщо ви організуєте його в якості різкої зміни повноцінному харчуванню, всі органи і системи почнуть негайно ж давати збій, а метаболізм – сповільниться.

Вихід з дієти також важливий, але він спрямований скоріше на збереження її результатів, ніж на оптимізацію внутрішніх ресурсів організму.

Якщо говорити про дійсно безпечних варіантах такого жорсткого обмеження в їжі, до них можна віднести голодування для схуднення на 2 дні. Три дні перед безпосереднім голодом ви проведете в підготовці до нього, а ще три наступних – на виході з нього. Разом дієта складе 8 днів.

Досить корисно практикувати голод в якості розвантажувальних днів. Однак під час них рекомендується хоча б пити зелений чай. Відносно здорової методикою в середовищі експертів вважається голодування за Полем Бреггом. Воно передбачає один голодний день кожну тиждень, і за 10 голодних днів раз у півроку або рік (в залежності від підготовки).

Практично всіх жінок, які практикують такі радикальні методи зниження маси, цікавить питання – скільки можна втратити на голод за кілька днів? Якщо ви голодуєте на воді, і робите це протягом тижня, втрата ваги складе приблизно 800 г для кожного дня (за умови відсутності фізичного навантаження). Тобто, у підсумку ви втратите близько 6 кг ваги. Якщо ви настільки сильні тілом і духом, щоб практикувати спорт під час голодування, сміливо додавайте до цього значення ще пару-трійку кілограмів.

Чому саме така кількість ваги? На самому початку голодування ви втратите весь запас глікогену (саме в цьому вигляді вуглеводи перебувають в печінці і м’язовій тканині). Він включає в себе 500 г (або 2000 ккал) вуглеводів. При цьому ви втратите близько 3,5 кг (500 г самого глікогену і 3 л пов’язаної з ним рідини).

І тільки після повного розщеплення даної речовини почнеться деструкція жирів. Як відомо, ліпідна тканина є самою легкою за вагою – в основному при схудненні втрачається банальна вода і, як не прикро, згорає здорова м’язова тканина.

Враховуємо правила і рекомендації

Отже, як правильно розпочати голодування на воді для схуднення?

  • Перше правило – вхід у голодування. Він передбачає триденну питну дієту на розведених соках (пропорції – 3/4 соку і 1/4 очищеної питної води). Перед цим варто також утриматися від шкідливостей і смакоти хоча б на 2 дні. Обмежте свій раціон протертими супами, молочними і кисломолочними продуктами з низькою жирністю, кашами і тушкованими овочами;
  • Вологе голодування передбачає рясне пиття. При цьому бажано споживати достатньо теплу воду;
  • Коли ви почнете практикувати голод, краще утриматися від мирських суне і мінімізувати стреси. Якщо це необхідно – дотримуйтесь постільний режим. Оптимально взяти відпустку на роботі – врахуйте, ваша працездатність значно знизиться! Так чи інакше, намагайтеся більше відпочивати, і особливо спати;
  • Ацидоз – абсолютно нормальне явище при будь-якому голод. Цей процес формується на тлі активного спалювання раніше запасених резервів і власних тканин вашим тілом. Він проявляється вже на другу добу, і може виражатися в нудоті, блювоті, слабкість або запаморочення. Якщо ви відчули такі симптоми, просто прогуляйтеся на свіжому повітрі або посидьте з цікавою книгою в парку – повинно допомогти;
  • Обов’язково робіть клізми – ви ж не хочете, щоб організм почав використовувати токсини в якості живильних джерел?;
  • Якщо ви відчуваєте, що настав критичний термін, важливо припинити голодування. Але зробити це потрібно коректно, без насильства над своїм організмом. Виходьте з дієти планомірно – спочатку перейдіть на соки, потім – на протерті супи та каші, після чого додайте в раціон овочі, горіхи і гриби;
  • М’ясо після голодування для схуднення 7 днів потрібно вживати не раніше, ніж через тиждень після завершення голоду. А бажано утриматися від нього на більш тривалий період.

«Критична точка»

Критичним терміном у голодуванні медики називають етап, коли організм відмовляється нормально працювати без їжі. Організм деяких людей настільки зашлакований, що даний момент настає через кілька діб після початку голоду. Виникає умовний блок, який не дає можливості пристосуватися до нового жорсткого режиму. Це відбувається через дисфункції видільної системи, яка просто відмовляється працювати.

Як розпізнати критичний термін? У цей період ви перестаєте втрачати вагу (навіть рідина). Крім того, виразно відчувається втома, апатія, занепад сил. Можливі запаморочення і непритомні стани (особливо в ослаблених людей). Порушення сну відбуваються майже повсюдно. Можуть відзначатися сильні головні болі, які не купіруються навіть анальгетиками.

Деколи відбуваються збої серцево -судинної системи. Якщо ви виявили у себе хоча б один тривожна ознака – негайно припиніть обмеження в їжі! Поверніться в сокову дієту, а потім поступово додайте в свій раціон продукти. Звернення до лікаря в даному випадку явно не стане зайвим.

Якщо з першого разу вам не вдалося втілити в життя намічені плани – не турбуйтеся. Краще належним чином підготуйтеся до наступного разу. Дуже корисно дотримуватися добові пости (приблизно 1-2 рази в тиждень повне або часткове утримання від твердої їжі). Коли ваш організм пристосується до обмежень, ймовірно, вам буде легше провести тижневий детокс.

І головне – пам’ятати, що після тривалого голодування і подальшого виходу з нього, важливо перейти на правильне харчування. Обмежте солодке і борошняне, повністю відмовтеся від смаженого, намагайтеся замінювати тваринні жири повноцінними жирними кислотами.

Дуже бажано звести до мінімуму вечірні прийоми їжі. Вечеряйте білковими продуктами, легкими і нежирними. Будьте стрункі, і бережіть своє здоров’я!

Залишити коментар