Фарбуємо стіни в позитивний зелений!

Які асоціації виникають у вас, коли ви дивитеся на зелений колір? У більшості людей, що живуть на планеті він викликає почуття умиротворення і спокою. У давні часи його вважали символом життя, свіжості, краси і родючості. В наш час модною тенденцією стало оформлення квартир і будинків згідно з правилами і законами фен-шуя.

Це давнє східне вчення про гармонію людини і оточуючих його речей. Хто з нас не хоче жити в гармонійному середовищі? Якщо ви хочете відтворити саме цю атмосферу в своєму будинку, то кращого рішення, ніж зелений колір і наближені до нього відтінки, вам не знайти!

Які емоції викликає зелений колір?

Цей колір дизайнери відносять до нейтрального. Незалежно від вашого віку, соціального стану або специфіки обустраиваемого вами приміщення, зелений буде гармонійно поєднуватися в будь-якому інтер’єрі.

Його особливість полягає в умінні викликати у людей позитивні емоції. Мимоволі на думку спадають такі асоціації, як ліс, трава, соковита листя, тобто відчуття вашого перебування де-небудь на лоні природи.

Зелений і його відтінки в інтер’єрі — це, мабуть, найкраща стартова площадка для відтворення атмосфери повного спокою та релаксу в домашніх умовах. Особливо це важливо враховувати, якщо ви є жителем великого міста. Адже цього відтінку притаманні такі риси, як гасити конфлікти шляхом пом’якшення атмосфери.

Психологічні дослідження показали, що в офісах, де колір стін має зеленуватий або наближений до нього відтінок менше відбуваються конфліктні ситуації, а колектив більше дружний і згуртований.

У такій науці, як кольоротерапія, йому теж приписують лікувальні властивості. І широко їх застосовують на практиці у разі лікування пацієнтів, у яких є проблеми з нервовою системою. Багато прогресуючі медичні клініки в оформленні стін інтер’єру використовують зелений колір, тим самим налаштовуючи наша підсвідомість на позитивний лад.

Враховуючи його антистресову дію на людину, дизайнери інтер’єрів з задоволенням використовують його у своїй роботі. Правильне поєднання зеленого з іншими кольорами, створює атмосферу миру та спокою в будь-якому житловому приміщенні, будь то ванна або гостьова кімната.

Гармонія колірних рішень

Дизайнери категорично не рекомендують оформляти інтер’єр тільки в цих тонах. Уникнути зеленої туги допоможуть яскраві відтінки. Але і вони повинні бути в помірній кількості, так як з легкістю можу порушити спокійну атмосферу, яку ми намагаємося створити використовую зелений колір в інтер’єрі.

Як помиляються ті, хто стверджує, що зелений – це колір-консерватор і тому вважають його нудним. Подивіться скільки в нього відтінків: лайм, яскраво-зелений, лісова зелень, оливковий, сірий, колір моху, смарагдовий, сіро-зелений. І це далеко не все!

Що стосується його комбінації з іншими тонами, тобто відтінки, які здатні виділити його або, навпаки, зробити трохи приглушені. А трапляються і зовсім невдалі комбінації.

Проте невдала комбінація – поняття умовне, все залежить від вашого смаку і кількості використовуваних відтінків. Якщо ви відчуваєте себе комфортно в кімнаті, де стіни обклеєні зелено-фіолетовими шпалерами, чому б і ні?!

Але давайте звернемо увагу на відтінки, які в поєднанні із зеленим створюють відчуття гармонії в будинку:

  • Коричневий. Сама природа з’єднала ці тони. Колір дерева і зелені вважаються найбільш вдалим серед всіх інших. Тому вибираючи меблі для інтер’єру, сміливо зупиняйте свій вибір на виробах, які виконані в коричневій гамі під дерево;
  • Пастельні. Кремовий, рожевий, бежевий і т. д. Тут можна використовувати зелений як домінуючий, або віддати йому другорядну роль у вигляді акцентів. Таким чином, інтер’єр стане м’яким і повітряним;
  • Білий. Хочеться виділити окремо. Колір чистоти актуальне в поєднанні з будь-яким без винятку відтінком існуючих на землі. А якщо дизайн вашої кімнати передбачає вінтажний стиль – без нього просто не обійтися. Білий завжди підкреслює колір, з яким його комбінують. Хочете іскристу кімнату? В такому випадку це поєднання те, що потрібно;
  • Жовтий. Ризикове поєднання, але що може бути краще для оформлення дитячої кімнати. Не забуваємо, що все має бути в міру. Якщо все ж у вас є на цей рахунок сумніви тоді від цього поєднання краще відмовитися. Дитяча кімната не найкраще місце для експериментів;
  • Синій або краще блакитний;
  • Чорний. Поєднання, звичайно, трохи драматичне. Але необов’язково використовувати його вдома. Це може стати ідеєю для оформлення нічного клубу;
  • Червоний. Цей відтінок досить агресивний і його рекомендують використовувати тільки у вигляді акценту і дуже обережно.

Звичайно, це неповний список, а лише найбільш часто зустрічаються комбінації. Варіантів багато і найголовніше при виборі одного з них – це саме приміщення, яке ви хочете оформити.

Спальня

Враховуючи той факт, що ми живемо в світі підвищеної динаміки і стресу, використання даного кольору в інтер’єрі допоможе нам трохи знизити рівень негативу, який ми отримуємо на протязі всього дня.

Спальня – місце нашого усамітнення. Психологи довели, що навіть під час нашого сну ми все одно піддаємося впливу оточуючих нас факторів і колір в цьому випадку не є винятком. Крутиться як білка в колесі — якщо це про вас? Зелений колір в інтер’єрі спальні подарує відчуття спокою і захищеності.

Оформивши в такому тоні спальню, ви зможете відчути зміни не тільки на духовному рівні, але й на фізіологічному. Якщо вас турбують підвищений кров’яний тиск, безсоння або підвищена тривожність, інтер’єр, виконаний в природних фарбах, поліпшить ваш стан.

Інтер’єр вітальні

Тут доречні будь-які поєднання, навіть найнесподіваніші. Все залежить від задуму, теми і стилістики загальної атмосфери. Тут більше потрібно приділити увагу пропорціям. За допомогою кольору ми можемо коригувати наше сприйняття того чи іншого простору. Ваша вітальня невелика? Ви зможете візуально збільшити, використовуючи в інтер’єрі сіро-зелений колір.

Стеля буде здаватися вище, коли зелений інтер’єр гостьової буде виконаний у вигляді вертикальних смуг на стіні. Для декору тут теж велике поле для діяльності. Килими, диванні подушки, рамки для фото, статуетки. Дайте волю своїй фантазії і тоді ви зможете створити атмосферу привітності і тепла.

Дитяча кімната

Зелений – колір життя. І нам ніяк не обійтися без нього в дитячій. Завдяки своїй універсальності він підійде як для дівчинки так і для хлопчика. Він яскравий, але нединамічний. Тому не варто турбуватися про те, що це може позначитися негативно на дитячій психіці, зовсім навпаки.

Фарбувати стіни в ігровій не рекомендується, краще використовувати шпалери, які мають паперову основу. Діти активні в силу свого віку. Використовуючи в інтер’єрі шпалери зеленого кольору, ви зможете впливати навіть на гіперактивного дитини.

Кухня

Як приємно провести час за чашкою запашної кави в хорошій компанії. Кухня вже давно становила конкуренцію для великої кімнати в прийомі гостей. Трав’яний відтінок наповнить кухню особливим затишком.

Більше того – кухня, виконана в цій колірній гамі, сприятливо позначиться не тільки на ваших нервах, але і на фігурі. Психологами доведено, що цей колір притуплює відчуття голоду. Люди стали віддавати все більш переваги цього кольору та його відтінків.

Тому знайти зелену плитку або стільницю для вас не складе особливої праці. Незважаючи на те, що зелений притуплює відчуття голоду йому під силу створити приємну атмосферу для спілкування.

Якщо ви вирішили трохи додати позитиву у ваше життя слід пам’ятати, що найголовніше — це ваш доброзичливий настрій, а зелений інтер’єр – це хоч і вірний, але всього лише помічник. Творчих вам ідей!

Залишити коментар