Домашня бухгалтерія: як правильно вести?

Здається, що ведення бухгалтерії вдома – це нудна і складна справа. Однак будь фінанси вимагають обліку і планування. Тому, якщо ви хочете контролювати свої доходи і витрати, робити це доведеться. До того ж все не так складно.

Просто треба підходити до цього питання уважно. Домашня бухгалтерія – це система розпорядження фінансами, а щоб вибудувати систему, потрібно докласти зусилля.

Як вести домашню бухгалтерію?

Для ведення домашньої бухгалтерії у вас під рукою може виявитися блокнот і олівець, а може новітня електронна розробка. Можна робити це в спеціальній програмі, онлайн сервісах, excel або в простій зошити. Вибирайте той варіант, який вам до душі.

Найпростіший варіант – це зошит. Як вести домашню бухгалтерію в простій зошити?

Знадобиться таблиця, в яку ви будете заносити всю прибуток і витрати. З часом, крім двох колонок ви можете додати ще графи.

Можна вклеювати в зошит і чеки. В кінці місяця вам треба буде зробити підрахунки самостійно. Тут все просто, але є і мінус – оскільки рахувати ви будете самі, на це будуть йти вечірні години відпочинку.

Домашня бухгалтерія в excel дозволить вам просто вносити дані, а програма порахує все за вас. В програмі можна задати будь-яку кількість категорій. Але основними категоріями: витрати і дохід. Тут можна використовувати діаграми, складати свої формули і користуватися заготовками від розробника. Але тут теж є мінус – складність настройки функціоналу. Наприклад, облік ставки за кредитом.

Спеціальні програми для ведення бухгалтерії можна знайти в інтернеті. В програмі зазвичай є різні функції: функція автозаповнення, відстеження кількості грошових коштів, складання графіку по категоріях і товарів. Тобто, працювати в такій програмі дуже легко, вона багато чого зробить за вас.

Онлайн сервіси дозволяють використовувати їх без прив’язки до певного пристрою. Лише б було бажання чесно вести записи, а коштів зараз предостатньо – настільний пк або модний гаджет, який ви берете з собою, що дуже зручно, якщо ви часто подорожуєте або буваєте у відрядженнях.

Планування доходів і витрат

Яким би чином ви не вели бухгалтерію, вам обов’язково треба записати всі доходи. А потім планувати витрати. Запишіть, куди ви збираєтеся витратити гроші, це повинні бути такі витрати, в яких ви впевнені.

Це можуть бути:

  • комунальні платежі;
  • платежі за користування послугами школи і дитячого садка;
  • витрати на харчування;
  • витрати на мобільні телефони;
  • витрати на гуртки;
  • витрати на проїзд в громадському транспорті;
  • витрати на господарські потреби.

Крім цього треба залишити гроші в рядку «Резерв». Тобто, якщо з’являться непередбачені витрати, ви повинні бути до них готові. Наприклад, покупка взуття, ремонт машини або подарунки. Загалом, таблиці для ведення домашньої бухгалтерії ви можете вибирати самі.

Коли ви все запишіть, залишиться тільки враховувати витрати. Ви повинні записувати всі гроші, які витрачаються в сім’ї. Спочатку може бути важко звикнути постійно звертатися до зошита або програмі. Але з часом ви звикнете. Можна збирати всі чеки, щоб не тримати в пам’яті витрачені гроші.

Аналіз

В кінці місяця необхідно проаналізувати свої витрати. Ви побачите, на що витрачаються гроші. Можливо, ви перестаралися з купівлею солодощів або косметики. В такому випадку, в наступному місяці ви зможете проконтролювати ці витрати, і ставитися до грошей більш відповідально.

А ще ви побачите, скільки вам вдалося заощадити.

Ці гроші ви зможете безболісно відкласти на майбутні великі придбання. У цілому, ведення бухгалтерії в домашніх умовах можна назвати навіть захоплюючим заняттям.

Це заняття дозволяє контролювати сімейний бюджет і систематизувати витрати. Ви зможете дізнатися, на що витрачається більша частина грошей. І, звичайно привчити себе і свою сім’ю до порядку у фінансових справах.

Залишити коментар