Пральна машина з вертикальним завантаженням: вибір та використання

Домашня прання речей давно перестала бути болісною і тривалою процедурою, адже вона здійснюється не руками, а за допомогою автоматичних машин.

Дозволити собі побутової автомат може майже кожна родина, їх різноманітність і асортимент дають можливість навіть самому вимогливому покупцеві знайти те, що підійде по його можливостям та вимогам.

Пральна машина з вертикальним завантаженням також популярна і затребувана, як і горизонтальна.

Щоб вибрати якісне і надійне побутове пристрій для прання білизни та одягу, варто розуміти, які вимоги до нього пред’являються, порівняти рейтинг кращих моделей і підібрати відповідні габарити машинки-автомати.

Визначення цих параметрів будинку дасть можливість зробити швидкий і правильний вибір в магазині.

Переваги та особливості машинок з вертикальним завантаженням

Незважаючи на те, що пристрої з горизонтальним завантаженням користуються великим попитом і популярністю, вертикальні машини мають безліч плюсів і займають гідне місце у багатьох квартирах та будинках.

Серед основних переваг такої побутової техніки можна назвати:

 • невеликі габарити, особливо це стосується ширини машини – оптимальний варіант для невеликої ванної кімнати;
 • невисока вартість – відсутність скляних дверцят значно знижує ціну машинки-автомати;
 • надійність кріплення барабана – особлива конструкція забезпечує довговічність використання техніки;
 • знижений рівень шуму при пранні, завдяки внутрішньому пристрою приладу;
 • верхня панель управління – компактна і зрозуміла.

Для фронтальної машини-автомата велике значення має простір перед нею для зручності закладки білизни, тоді як пристрій з вертикальним завантаженням цього не потребує. Недоліком такої побутової техніки для прання можна назвати неможливість вбудовування в меблі ванної кімнати або кухні. Однак для невеликих квартир сучасного мегаполісу цей мінус вважається несуттєвим.

Рейтинг кращих фірм-виробників

Щоб вибрати дійсно якісну та надійну пральну машину з вертикальним завантаженням, варто порівняти основні особливості продукції провідних фірм.

Рейтинг компаній протягом довгих років включає в себе такі бренди:

 1. Electrolux – шведська компанія, яка випускає кращі машинки, забезпечуючи надійну збірку якісних компонентів і невеликі габарити техніки. Більшість продуктів цієї фірми мають електронне управління, економічне енергоспоживання і зрозумілий інтерфейс.
 2. Bosch – популярна фірма, оптимальне співвідношення ціни та якості. Всі пральні машини цієї компанії включають в себе достатню кількість програм і режимів прання для забезпечення будь-яких потреб, вони зручні, функціональні і надійні.
 3. Zanussi – прості і компактні машинки польської фірми користуються попитом і популярністю завдяки невисокій ціні в порівнянні з аналогічними моделями. Просте управління, невеликі габарити і достатню кількість програм роблять пристрій зручним і зрозумілим.
 4. Hotpoint Ariston – італійське якість і стиль. Кращі машинки-автомат з вертикальним завантаженням мають компактні розміри, тому легко поміщаються в невеликі ванні кімнати або навіть у кухню. Правильне використання і догляд гарантують багаторічну експлуатацію без проблем і необхідності ремонтів.
 5. Indezit – ще одна італійська фірма, яка зарекомендувала себе як надійний постачальник якісної побутової техніки, у тому числі пральних машин-автомат з вертикальним завантаженням. Продукція компанії має безліч програм і режимів прання, зрозуміле меню і електронний дисплей, що полегшує її використання.

Якому виробнику машин віддати перевагу – вибір за покупцем. Важливо розуміти, що хороша і якісна побутова техніка коштує відповідно, тому ціновий чинник є одним з визначальних при виборі машинки.

Але перевага роботи сучасних магазинів техніки в тому, що можна взяти кредит або купити товар в розстрочку. Це дозволить насолоджуватися гарною річчю відразу після покупки, а не відкладати потрібну суму на її придбання.

Параметри вибору вертикальної машинки

Є кілька основних факторів, які слід враховувати в процесі вибору і покупки пральної машини з вертикальним завантаженням.

До них відносяться:

 1. Габарити майбутнього устрою. Потрібно чітко розуміти, де пральна техніка буде встановлена, заміряти параметри цього простору і розуміти, який існує люфт для розгляду різних варіантів.
 2. Обсяг завантаження білизни. У машин з вертикальним завантаженням він може варіюватися від 4 до 7 кг. Цей фактор також вплине на розміри і вартість пристрою, тому важливо розуміти власні потреби.
 3. Клас прання, або її якість. У міжнародній системі визначається латинськими літерами A, B, C і т. д. Чим вище клас прання, тим кращими параметрами володіє машинка.
 4. Клас енергоспоживання – ще одна важлива характеристика, яка вказується в паспорті будь-якого пристрою. Весь світ прагне до енергозбереження, тому виробники техніки намагаються враховувати це при виробництві своїх товарів.
 5. Кількість режимів і програм прання. Залежить від індивідуальних потреб конкретної сім’ї. У деяких пристроях є можливість прання штор, пухових ковдр, дитячого одягу, нижньої білизни і інші. Наскільки ці функції будуть затребувані – кожен вирішує для себе індивідуально. Хоча вузькі машинки з сушкою досить зручні в експлуатації, адже позбавляють від необхідності розвішувати всюди мокру білизну.
 6. Вартість – далеко не останній за значимістю фактор, який не можна не враховувати при плануванні покупки.

Продумавши кожен фактор та ступінь його важливості для майбутнього придбання, можна скласти приблизний перелік критеріїв, на які потрібно звернути увагу в магазині. Особливо важливо це для того, щоб не піддатися на вмовляння продавців-консультантів, купивши найменш вдалий варіант пральної машини з вертикальним завантаженням. Озброївшись інформацією, вийде зробити правильний вибір.

Правила установки та експлуатації пральних машин

Щоб машина служила довго і не вимагала особливих зусиль по обслуговуванню і ремонту, мало просто вибрати хороший варіант в магазині. Також важливо правильно її встановити і експлуатувати в домашніх умовах, щоб продовжити термін її роботи.

По-перше, потрібно вміти грамотно встановити і підключити пральну техніку. Краще скористатися допомогою фахівця, а не покладатися на власні навички, навіть якщо габарити машинки ідеально підходять під приготоване місце. Процес прання і віджимання з сушкою призводить до вібрацій і розхитування механізмів, тому якщо пральна машина буде встановлена криво, це призведе до виходу з ладу механізмів і систем.

По-друге, не можна перевантажувати машинку, закладаючи більше позначеної в інструкції норми білизни. Перевага також може призвести до того, що барабан і обертальний механізм будуть давати збої в роботі.

Третім важливим чинником є використовувана побутова хімія. Необхідно використовувати тільки порошок для автоматичного прання, який має в складі компоненти, що захищають частини пристрою.

Важливо регулярно проводити профілактичне обслуговування пральної машинки, хоча б раз в 1,5-2 роки. Для грамотного здійснення процедури краще звернутися до кваліфікованого майстра і виконувати його рекомендації по експлуатації пристрої з вертикальним завантаженням.

Вибравши якісну машинку і правильно використовуючи всі її функції, вийде довгі роки насолоджуватися результатами швидкої і легкої прання.

Залишити коментар