Дитячий порошок для новонароджених: рейтинг і як правильно вибрати

Поява нового члена сім’ї — це радісний момент, повний приємних клопотів. Дитяча білизна потребує частого прання. Але який засіб використовувати? Шкіра малюка настільки чутлива, що може болісно реагувати на агресивні миючі засоби. І навіть багаторазове полоскання не врятує. Тому молодим мамам буде корисно вивчити рейтинг дитячих порошків для новонароджених.

Багато мам вважають, що найбільш правильним рішенням є прання пелюшок і сорочечок звичайним дитячим або господарським милом. Але на жаль, це засіб не справляється зі складними забрудненнями. До того ж його незручно використовувати в пральній машині.

Але пральний порошок для дитячої білизни потрібно вибирати особливо уважно, і це можна пояснити трьома фактами.

 1. Підвищена резорбционная функція шкіри немовлят. Епідерміс малюка настільки тонкий, що всілякі шкідливі речовини легко проникають крізь нього. Це призводить не тільки до подразнення і висипань, а також до патологій внутрішніх органів.
 2. Вразлива дихальна система. Слизова оболонка носа і горла дитини не настільки розвинена, щоб перешкоджати проникненню агресивних часток у дихальні шляхи.
 3. Слабкий імунітет. Аж до одного року імунна система дитини проходить процес формування. У цей період організм вразливий до всіх зовнішніх подразників, включаючи агресивні миючі засоби.

Чого не повинно бути в складі

Щоб правильно вибрати порошок для дитячої білизни, потрібно уважно вивчити склад засобу. Молодим мамам мимоволі доводиться ставати справжніми хіміками, щоб вберегти малюка від алергічних реакцій і шкірних подразнень. Звичайно, неможливо завчити напам’ять всі компоненти, що використовуються у виробництві побутової хімії. Просто запам’ятайте кілька елементів, які ні під яким приводом не повинні бути присутніми у складі мийного засобу.

 1. Фосфати. Речовини, що застосовуються для зменшення жорсткості води. Вони не вимиваються з волокон навіть при багаторазовому полосканні. Це й стає причиною алергії. Більш того, фосфати посилюють активність інших компонентів миючого засобу, що також може негативно позначитися на здоров’ї.
 2. Цеоліти. Також використовуються для зменшення показника жорсткості води. Осідаючи на тканини, речовини роблять її дуже жорсткою для вразливого дитячого епідермісу.
 3. ПАР. Їх присутність в порошках допустимо не більше, ніж 7%-ної концентрації. В іншому випадку можливі не тільки шкірні реакції, але також порушення метаболізму, захворювання дихальних шляхів і ослаблення імунітету.
 4. Хлор. Токсична речовина, запах якого занадто агресивний для дихальних шляхів маленької дитини. Також компонент включений в список канцерогенів.
 5. Оптичні відбілювачі. Осідаючи на тканини, вони відображають сонячні промені, створюючи ефект сліпучої білизни. Але такі частинки можуть стати причиною сильного роздратування.

Рейтинг дитячих порошків

Як знайти ідеальний дитячий порошок? Як правило, мами йдуть за експериментальним шляхом, пробуючи нові засоби, поки не прийдуть до оптимального варіанту. Найчастіше перевага віддається п’яти популярних засобів.

№ 1: Sodasan Comfort Sensitive

Перш ніж прати дитячі речі для новонароджених, варто переконатися, що миючий засіб абсолютно безпечно. Немовлятам, алергікам і людям з чутливою шкірою ідеально підходить Sodasan Comfort Sensetive. Засіб показує гарні результати при будь-якій температурі води. Судячи з численних відгуків, це найкращий дитячий порошок для новонароджених.

Його склад обумовлює безпеку для дитини і нещадність щодо плям.

 • Органічне рослинне мило (30%). Виготовлено з органічних і екологічно чистих ПАР, які пов’язують і видаляють з тканини частинки забруднень. Речовина не осідає на тканини.
 • Кальцинована сода (15-30%). Дезінфікує речі, злегка відбілюючи тканина. Посилює дію мила.
 • Силікати (5-15%). Це мінерали, які посилюють дію господарського мила і пом’якшувальні воду. Силікати надають додаткове пом’якшувальну дію на жири та інші забруднення.
 • Иминодисукцинат, поліаспартат, цитрат (5%). Безпечні пом’якшувачі, замінюють шкідливі фосфати.

Порошок в цілому справляє позитивне враження. Хоча ціною безпеки є слабка ефективність відносно складних забруднень. Відомості про інших властивостях можна почерпнути в таблиці.

Таблиця — Достоїнства і недоліки прального порошку Sodasan Comfort Sensetive

Плюси Мінуси
— Відсутність запаху;
— відбілює тканину;
— економна витрата;
— без фосфатів та інших шкідливих речовин;
— ні роздратування і алергії;
— захищає машину від накипу
— Не ефективний проти фруктових плям;
— погано піниться;
— застарілі забруднення не випираються з першого разу;
— висока вартість;
— незручний дозатор картонний

Органічні пральні порошки треба засипати безпосередньо в барабан. Якщо помістити засіб в спеціальний відсік, воно частково залишиться в ньому.

№ 2: Garden Kids

Продовжує рейтинг дитячих пральних порошків засіб Garden Kids, виготовлене у відповідності з вимогами Госту. Воно безпечно для ніжної шкіри та дихальних шляхів новонароджених. Виготовлений на основі натурального мила, порошок легко усуває поверхневі забруднення і освіжає зовнішній вигляд тканини.

Склад не може не радувати дбайливих мам.

 • Дитяче мило на основі кокосової олії (30%). Зв’язує частинки забруднень і видаляє їх, додає тканині свіжість і природну білизну.
 • Сода (60%). Посилює миючі властивості мила, що дозволяє скоротити витрату порошку.
 • Цитрат натрію (0,3%). Безпечний аналог фосфатів, пом’якшує жорстку воду.
 • Іони срібла (0,3%). Дезінфікують волокна. Ефект зберігається до місяця.

Виробник стверджує, що порошок не завдає шкоди навколишньому середовищу через повної биоразлагаемости. Судячи з інформації на упаковці, водою після прання даними засобом навіть можна поливати кімнатні рослини. З іншими достоїнствами і деякими недоліками можна ознайомитися в таблиці.

Таблиця — Достоїнства і недоліки прального порошку Garden Kids

Плюси Мінуси
— Інформативна упаковка
— захищає пральну машину від накипу;
— невисока ціна;
— герметична застібка на упаковці;
— безпечний склад;
— знезаражуючу дію срібла;
— не викликає алергії та подразнень
— Погано вимивається з волокон з одного разу;
— високий витрата;
— кольорове білизна втрачає яскравість через дії соди;
— ефективний при температурі не нижче 60°C;
— не відпирає складні і застарілі плями;
— залишає на речах запах мила;
— залишає наліт у барабані пральної машини

Не варто довіряти голослівною написи «Натуральний» на упаковці прального порошку. Підтвердженням органічності продукції є значки сертифікатів Eco Garantie, Eco Friendly і EcoCept.

№ 3: Tobbi Kids

Щоб випрати речі для новонародженого, традиційно використовувалося господарське мило. Тому засоби на основі цього компонента користуються великою популярністю. Порошок Tobbi Kids приваблює не тільки яскравою упаковкою, але також безпечним складом і позитивними відгуками покупців.

Виробник випускає цілу лінію засобів, призначених для прання бавовняних і лляних речей зі щадним складом.

 • Господарське мило (15%). Природне гіпоалергенне ПАР, яка ефективно бореться з забрудненнями. Не проникає під шкіру.
 • Неионогенное ПАР (10%). Усуває забруднення і запобігає їх повторне осідання на тканину.
 • Перкарбонат натрію (25%). Кисневий відбілювач з протимікробним ефектом. Не накопичується в волокнах тканини, не викликає алергію.
 • Триполіфосфат натрію (5%). Пом’якшує жорстку воду. Пов’язує забруднення, не допускаючи їх повторного осідання на тканину.
 • Кальцинована сода (менше 5%). Володіє хорошими миючими та антибактеріальними характеристиками.
 • Натрій карбоксиметилцелюлоза (менше 5%). Компонент, що відповідає за консистенцію порошку. Про безпеку свідчить той факт, що речовина використовується при виробництві зубних паст і навіть харчових продуктів.
 • Підсилювач відбілювача (менше 5%). Знебарвлює плями, не вступаючи в реакцію з барвниками тканини.
 • Акремон В1 (менше 5%). Замінник фосфатів. Пом’якшує воду, підтримує сипку структуру порошку.
 • Сірчанокислий натрій (менше 5%). Активатор ПАР. Може стати причиною алергічних реакцій при тривалому контакті зі шкірою.

Шкідливий вплив сірчанокислого натрію на організм не доведено. Але є відомості, що речовина може накопичуватися в організмі, викликаючи затримку розвитку дитини і захворювання внутрішніх органів. Тому речі після прання потрібно кілька разів виполіскувати. Також при покупці варто звернути увагу на відгуки. Про інших позитивних і негативних властивостях в наступній таблиці.

Таблиця — Достоїнства і недоліки прального порошку Tobbi Kids

Плюси Мінуси
— Яскрава пізнавана упаковка;
— білизна після прання м’яке;
— відсутність алергічної реакції;
— добре вимивається з волокон;
— доступна ціна;
— з першого разу відпирає будь-які плями
— Підходить тільки для льону і бавовни;
— не працює при температурі нижче 60°C;
— сильно порошить, викликає чхання та кашель;
— містить різнокольорові гранули;
— багатокомпонентність;
— різкий запах як у самого порошку, так і у білизни після прання

Прання брудної дитячої білизни не варто затягувати. Вже за добу плями встигають въесться у волокна, а у бактерій починається бурхлива життєдіяльність.

№ 4: Mako Clean

Для дітей з перших днів життя і дорослих, схильних до алергічних реакцій, рекомендований безпечний дитячий порошок від виробника Mako Clean. До речі, це перша вітчизняна фірма по виробництву екологічних миючих засобів.

Склад порошку найкраще тому підтвердження.

 • Мильна крихта (менше 15%). Природне ПАР. Компонент, ефективно відпираються плями.
 • АПАВ на рослинній основі (менше 15%). Безпечні природні ПАР, вироблені з фруктового цукру і м’якоті кокоса. Відповідають за утворення м’якої піни.
 • Кальцинована сода (менше 15%). Безпечний піноутворювач і очищувач. Пом’якшує воду.
 • Сульфат натрію (менше 15%). Підсилює активність ПАР.
 • Кисневий відбілювач (менше 15%). Покращує зовнішній вигляд тканини. Володіє антибактеріальним ефектом.
 • НПАВ-глікозиди (менше 5%). ПАР м’якого дії, безпечний для шкіри.
 • Силікат натрію (менше 5%). Активізує роботу ПАР. Перешкоджає повторному прилипання бруду до волокон.
 • Карбоксиметилцелюлоза (менше 5%). Структуроутворюючий компонент. Безпечний, дозволено навіть для застосування в харчовій промисловості.
 • Активатор відбілювача (менше 5%). Знебарвлює забруднення.
 • Комплексоутворювач (менше 5%). Пом’якшує жорстку воду, посилює миючі здатності порошку.
 • Ензими (менше 5%). Сприяють розщепленню молекул забруднень.

Судячи з відгуків, порошок поєднує в собі високу ефективність в боротьбі з плямами, а також безпеку для дитячого організму. Хоча, зі старими забрудненнями доведеться повозитися. Наступна таблиця розповість про інших плюсах і мінусах кошти.

Таблиця — Достоїнства і недоліки прального порошку Mako Clean

Плюси Мінуси
— Без запаху;
— повністю розчиняється у воді;
— відмінно виполіскується;
— позбавляє від неприємних запахів;
— працює при будь-якій температурі води;
— економічний витрата;
— упаковка безпечна для навколишнього середовища;
— після прання тканина м’яка
— Не всі компоненти складу розшифровані;
— незручна мірна ложка з картону;
— є різнокольорові гранули;
— дрібні гранули порошку злегка порошать;
— погано відпирає застарілі плями

Аж до трьох років дитячу білизну слід прати окремо. Бактерії дорослої людини можуть завдати шкоди незміцнілому організму малюка.

№ 5: Мильний порошок «Наша мама»

У пошуках гіпоалергенного дитячого прального порошку не можна знайти нічого краще звичайного дитячого мила.

Засіб «Наша мама» може мати форму мильної стружки або дитячого рідкого порошку з делікатним складом.

 • Талловат натрію. Натуральне ПАР на основі тваринних жирів. 70% всього мила, представленого на ринку, засноване на цьому компоненті.
 • Кокоат натрію. Комплекс натрієвих солей і жирних кислот, отриманих з кокосового масла. Зазвичай входить до складу дорогого якісного мила.
 • Пальмітат натрію. Рослинна основа для мила.
 • Діоксид титану. Білий пігмент. Здатний руйнувати забруднення і боротися з бактеріями.
 • Гліцерин. Пом’якшувальна речовина.

За хімічним складом порошок практично повністю дублює звичайне мило. Це і обумовлює його основні переваги і недоліки, про які докладніше в таблиці.

Таблиця — Достоїнства і недоліки прального порошку «Наша мама»

Плюси Мінуси
— Відсутність запаху;
— ні висипу, роздратування або алергії;
— безпечний склад;
— не вимиває колір і яскравість;
— добре піниться;
— не сушить шкіру при ручному пранні
— Незрозуміла інструкція без вказівки пропорцій засобу та кількості білизни;
— погано справляється з плямами без попереднього замочування;
— необхідно використовувати відразу, інакше засіб у воді загусне;
— погано виполіскується

Не має значення, до якого віку прати дитячим порошком. Багато мам використовують подібні засоби для всієї родини. Якщо ж ви віддаєте перевагу «дорослі» порошки, прати ними речі малюка можна не раніше півтора-двох років.

Важко визначити, який дитячий пральний порошок краще. Він повинен бути безпечним і в той же час справлятися зі складними плямами. Якщо не довіряєте ні вітчизняним, ні закордонним виробникам, приготуйте порошок самостійно. Просто змішайте одну частину мильної стружки з такою ж кількістю солі і двома частинами соди. Заготовте засіб запас і зберігати в пластиковому контейнері.

Залишити коментар