Як зробити паперовий літачок, який довго літає?

Вироби з паперу – один з найбільш простих і веселих способів провести час з користю дорослим і дітям. Адже так захоплююче змоделювати кілька літачків і потім влаштовувати цілі змагання не тільки на красу моделі, але і на її функціонал. Як змусити паперовий винищувач летіти далеко-далеко?

Як зробити літак з паперу?

Найбільш простою є схема, яку використовували ще в радянський час: кілька швидких рухів і розвага на коротку перерву-п’ятихвилинку готово.

Втім, деякі бавилися і на уроках. Для роботи підійде навіть стандартний зошитовий листок, але краще взяти гарну папір середньої щільності для принтерів, розмір – А4. Також можуть знадобитися ножиці з тупим кінцем і лінійка.

  • Зігніть аркуш паперу по вертикалі, добре притисніть згин, пропрасовуючи його придавлений лінійкою, і розправте назад. Тепер підігніть верхні куточки до центру, щоб вони торкнулися один одного і тієї самої вертикалі. Також пропрасуйте лінійкою.
  • Бокові сторони потрібно ще раз підігніть до центру, але вже не повністю, а по діагоналях від вершини наявної фігурки. Професіонали рекомендують все ж зазначити робочий ділянку: він повинен скласти 2/3 висоти листа, тобто 1/3 знизу залишиться не порушеної і буде являти собою прямокутник.
  • Зараз перед Вами п’ятикутник з дуже гострою вершиною, яка стане носом літака. По вертикальній (середньої) лінії його потрібно зігнути, а потім оформити крила. З цією метою проводиться діагональ від вершини до основи так, щоб вона поділила його на 2 частини, відносяться один до одного як 2:1. Відігніть по наміченій лінії папір з кожної сторони, але не притискайте його до «корпусу» винищувача.

Розправте крила, щоб вони знаходилися в одній площині, і можна запускати літак в небо. Звичайно ж, діти користувалися цією схемою у спрощеному вигляді, не відраховуючи відстані, що і призводило до помилок у функціоналі вироби. Саме тому ми привели точні параметри для кожного кроку.

Літак для далеких відстаней

Якщо ж у Вас є трохи більше вільного часу, Ви можете спробувати зробити паперовий літачок, який довго літає – він має більш складну конструкцію, але точно не розчарує Вас у підсумку. «Родзинка» – в отворах, які пропускають через себе повітря, тим самим допомагаючи літаку утримуватися на висоті значно довше, ніж його «плоским» побратимам.

  • Для роботи необхідний тонкий альбомний аркуш, який складають по центральній вертикалі і повертають назад. Після цього його знову складають, але вже по центральній горизонталі. Тепер розгортати не потрібно.
  • Розташувавши папір так, щоб згин був зверху, загніть край по діагоналі з нижнього лівого кута до наміченої середньої вертикалі. При правильно зробленому діянні він зайде на праву половину. Розігніть і виконайте те ж саме дзеркально.
  • Бічні верхні трикутники, утворені за заздалегідь наміченим лініям, складіть навпіл, розкрийте зсередини, надаючи їм об’єм, та придавіть так, щоб утворилися нові лінії згину, перетворюючи трикутники в ромби. Потім їх треба вивернути, роблячи «кишеню» внутрішнім, а виріб – знову плоским.
  • Перед Вами п’ятикутник з тупою вершиною і об’ємними верхніми боковими кутами, в яких заховані «кишені». Саме вони зараз будуть робітниками – потрібно відігнути зовнішній край кожного з них, притуляючи його до діагоналі, що йде від вершини в нижній кут. Потім лист перевертається, дії повторюються з зворотного боку.
  • Після цього ромби потрібно розкрити повністю, відгинаючи краю до центру і під п’ятикутник. У підсумку він буде представляти собою рівнобедрений трикутник, з товстими бічними сторонами. Залишається сама малість: скласти його по вертикальній висоті, поставити так, щоб вона опинилася зліва, і покласти на цю висоту, перетворюючи її в основу.
  • Тепер намалюйте олівцем або тильною стороною ножиць по лінійці лінію, паралельну основи і знаходиться на висоті 2-2,5 см від нього, зігніть по цій лінії верхню частину трикутника, яка є крилом. Те ж саме зробіть після перевороту фігури, щоб крила було 2.
  • Приблизно на середині кожне крило потрібно зігнути ще раз, але не повністю, а тільки верхній його шар. Таким чином у Вас з’являться стоять вертикально частині – вони відповідають за активну розсічення повітря при польоті.

Літак, готовий летіти на 100 метрів, готовий, але потрібно виконати ще одну дію, також націлене на поліпшення його льотних якостей. Біля заднього краю кожного крила зробіть маленький (буквально 5 мм) надріз, рівне біля вертикальних деталей. Загніть край на цю величину наверх, ставлячи під прямим кутом. Виріб готова, можна влаштовувати змагання!

Залишити коментар