Дешевий і ефективний спрей для горла

У холодну пору року поширені простудні інфекції, результатом яких часто є біль в горлі. Найчастіше ці захворювання мають вірусну природу і, як правило, виліковуються за чотири-п’ять днів. У той же час глоткові симптоми нерідко дуже болючі, аж до труднощів з ковтанням. Який спрей для горла дешевий і ефективний?

Переваги та ефективність засобів

Для симптоматичного лікування такого патологічного стану, як біль у горлі, широко використовуються препарати місцевої дії. Останнім часом особливого поширення набули дрібнодисперсні розпилювачі — так звані спреї для сублінгвального введення лікарського засобу.

Ліки міститься у спеціальному балончику, оснащеному микронасосом і микроспреером, при натисканні на дозатор воно розпорошується і зволожує слизову поверхню збуджених частин горла. Виділимо основні переваги такої подачі ліки до вогнища ураження:

 • висока концентрація препарату у місці запалення — основа ефективності терапевтичного впливу;
 • препарат починає діяти одразу після його застосування;
 • препарат не має комплексного впливу на організм, не потрапляє у систему кровообігу, внаслідок чого має малу кількість протипоказань.

Види спреїв для горла

Спреї можуть надавати різний вплив на запалену слизову поверхню горла, і це залежить від складу лікарського засобу. Розрізняють такі види спреїв для горла:

 • антисептичної дії;
 • протизапального;
 • симптоматичного;
 • зволожуючого дії на основі морської води.

Протипоказання до застосування

Щоб уникнути розвитку ларингоспазмов спреї для горла не дозволені до застосування дітям у віці до трьох років. Крім того, не рекомендується використання спреїв в таких випадках:

 • при алергічному відповіді організму на діючі речовини лікарського засобу або при непереносимості будь-якого з інгредієнтів;
 • під час вагітності та при годуванні груддю;
 • при хронічної обструктивної хвороби легень;
 • у випадку атрофічного фарингіту виключено застосування препаратів на основі спирту та інших речовин, що сприяють сухості слизової поверхні гортані.

Детальну інформацію про протипоказання і побічні дії того чи іншого препарату ви завжди зможете знайти у буклеті-інструкції, яка додається до ліків. За додатковими роз’ясненнями слід звертатися до лікаря.

Як правильно використовувати спреї?

Щоб ліки зробило максимально можливий ефект, а також з метою продовження його фармакологічної дії, слід правильно використовувати спрей:

 • щоб забезпечити доступ ліки до вогнища запалення, перед його застосуванням необхідно очистити слизову від скупчень гною шляхом полоскання;
 • орошувати горло препаратом потрібно, вставивши розпилювач в рот, по черзі направляючи його в ліву і праву сторону;
 • під час користування спреєм слід затримати дихання, щоб виключити потрапляння ліків у дихальні шляхи;
 • після застосування необхідно утриматися від сглатывания виділяється слини протягом 2-3 хвилин;
 • переважний час використання спрею — мінімум за 30 хвилин до їжі.

Який лікарський засіб вибрати?

Бажання будь-якої людини — придбати найбільш ефективне і недороге універсальні ліки. На жаль, не завжди виходить так, як хочеться. Насамперед, це пов’язано з тим, що немає сублінгвальних спреїв універсального дії. Тому при купівлі ліків пропонуємо скористатися наступними рекомендаціями:

 • для лікування інфекції бактеріальної природи знадобиться спрей для горла з антибіотиком;
 • вірусну інфекцію допоможе перемогти препарат протизапальної дії з анестезуючою ефектом;
 • хронічні стани гортані обробляються спреями обволікаючої дії з ефектом зволоження.

Огляд доступних і ефективних препаратів

Давайте розглянемо найбільш популярні і ефективні спреї для горла.

«Биопарокс»

Це спрей-антибіотик для горла і носа. Він використовується для симптоматичної терапії при лікуванні грибкових і бактеріальних інфекцій і надає потужне протинабрякову дію без системного впливу на організм. Засіб має мінімальну кількість побічних ефектів. Однак при тривалому або регулярному його використанні може виробитися стійкість до препарату у патологічної мікрофлори.

Ціна препарату за упаковку 400 ДОЗ 10 мл в залежності від виробника — 490-580 рублів.

«Мірамістин»

Спрей для горла «Мірамістин» надає антисептичну і противірусну дію, а також стимулює активність імунних клітин. Дозволено застосування цього препарату навіть вагітним. Проте тривале його використання, більше 10 днів, може призвести до порушення природної мікрофлори ротової порожнини.

Ціна спрею об’ємом 150 мл становить 350-380 руб.

«Пропосол»

Це препарат на основі прополісу. Він має протимікробну і протизапальну дію, а також бактерицидним ефектом. Засіб не порушує природну мікрофлору. До його складу входить гліцерин, який зволожує і обволікає слизову поверхню. Ціна «Пропосола» 50 г становить 180-200 рублів.

Думки читачів

А ось які відгуки про спреї для горла залишають користувачі:

 • Алевтина: «На мій погляд, сьогодні альтернативи спреям і аерозолів для горла просто немає. Це найбільш ефективний засіб для максимально швидкого полегшення больових симптомів і дискомфорту, пов’язаного з ними».
 • Євген: «Спрей — це дуже зручно. По-перше, його завжди можна мати при собі, по-друге, застосування засобу не вимагає ніяких додаткових умов, по-третє, спреї ефективні. Головне — правильно підібрати необхідний засіб».

Як ви, напевно, звернули увагу, не всі спреї однаково підходять для різного типу інфекцій. Щоб виключити ефект вгадування при виборі лікарського засобу, краще покластися на думку і досвід професіоналів. Будьте здорові!

Залишити коментар