Чим лікувати екзему на руках якими мазями і чим вона небезпечна

Під екземою розуміють довгострокове повторюється шкірне захворювання, супутніми проявами якого є лущення, свербіж і мокнуть.

Фактори, що спричиняють виникнення цієї недуги, бувають як фізичні, так і біологічні, а також хімічні, однак у більшості випадків збудники захворювання супроводжуються алергічним компонентом.

Збудники екземи

Вплив зовнішніх і внутрішніх факторів методично доводить організм до загострення алергічного, найчастіше екзема розвивається через надмірну чутливість до деяких речовин.

Має певне значення і той факт, що деякі люди можуть бути генетично схильні до такого недугу.

Екзема існує в декількох видах: себорейна, мікробна, істинна професійна, однак симптоматика захворювання однакова для всіх видів: облупливание шкіри, тріщини, печіння, інфільтрація, гіперемія і так далі.

Даний недуга не має вікових обмежень, відрізняється тривалим перебігом і чергуються з періодами загострень.

Лікування екземи

Лікування екземи – це довгий процес, нерідко пацієнти хворіють на протязі декількох років. До призначення медикаментозних препаратів необхідно пройти ретельне обстеження для виявлення та усунення тих патологічних впливів, які стали причиною зміни в реакціях організму – невротичні розлади, хвороби внутрішніх органів, гіперчутливість до певних речовин (інфекційного та неінфекційного походження).

Більше того, важливо мінімізувати вплив зовнішніх подразників не тільки на нервову систему пацієнта, але і на шкірний покрив.

Дотримання дієти є невід’ємною частиною шляху одужання. Настійно рекомендується зменшити споживання таких продуктів, як поварена сіль, шоколад, а також відмовитися від вживання алкоголю, копченої і смаженої їжі.

Лікарські засоби

Для лікування прописуються антигістамінні препарати, що пригнічують вплив вільного гістаміну, що викликає набряки, висипання і свербіж при наявності певного алергену в організмі. До таких ліків відносять гисталонг, димедрол, кларетин і так далі.

Залежно від ступеня набряклості або мокнутия можуть бути призначені сечогінні препарати в малих кількостях.

Ліки, що містять кальцій, є загальнообов’язковими (рутин, глюконат кальцію). При місцевому лікуванні враховується стадія захворювання. Для зняття набряків застосовують примочки з розчинами риванолу або фурациліну, після їх ліквідації прописують кортикостероїдні аерозолі і мазі.

Пацієнти з особливо важкими формами потребують стаціонарного лікування.

Залишити коментар