Протигрибкові препарати – недорогі, але ефективні

Грибок сьогодні є однією з найпоширеніших гігієнічних проблем. Навіть незважаючи на зростаючий рівень життя, ураження їм зустрічаються дуже часто. Для усунення цієї проблеми сучасна фармакологія пропонує спеціальні протигрибкові препарати. Недорогі, але ефективні засоби можна підшукати в будь-якій аптеці.

Грибок – звідки він береться?

На тілі людини можуть паразитувати кілька сотень різновидів грибків. Причини захворювання варіюються від неякісної гігієни до зниження імунного захисту на тлі стресів і нервового перенапруження. Часто мікотичні ураження розвиваються на тлі тривалого прийому антибіотиків. Інфікування може відбуватися в басейнах і саунах, через чуже взуття або взуття в магазині, при прогулянках босоніж по асфальту, землі або піску і т. п.

Через деякий час з моменту зараження такі симптоми, як печіння, свербіж, огрубіння і тріщини на шкірних покривах, дадуть знати про розвиток грибкового захворювання.

Уберегтися від цієї групи хвороб практично неможливо. Однак грамотне і своєчасне лікування в більшості випадків приводить до позитивного результату. Спектр протигрибкових засобів дуже широкий, і багато з них надають цілеспрямована дія на певний тип мікозу. Ось чому про самостійному прийомі подібних засобів краще не замислюватися. Як правило, лікування включає протигрибкові препарати в таблетках широкого спектру дії, а також ряд додаткових заходів щодо запобігання рецидиву.

Протигрибкові препарати: вибираємо недорогі, але ефективні засоби

Вартість деяких антимікотичним коштів вражає навіть дуже щедрих покупців. Часто подібна ситуація викликана специфікою активних речовин, що входять до складу препаратів. У всіх інших випадках різниця полягає в бренд конкретного ліки. Ось чому при підборі протигрибкового препарату важливо, в першу чергу, враховувати діючі речовини, а не популярність марки.

Антімікотікі класифікуються в залежності від хімічної структури, спектру дії та клінічного призначення. Сучасне лікування мікозів передбачає прийом препаратів з трьох найпоширеніших груп: полиенов, азолів і аліламінів.

Системне дію надають препарати в таблетках, а для локального застосування призначають креми та мазі. Точне дозування і тривалість прийому протигрибкової ліки визначає тільки лікар на підставі загальної картини і повної історії хвороби.

Антимикотические засоби з групи полиенов

Найбільш широким спектром активності мають полиены. Найчастіше ці ліки застосовують при кандидозах шкірних покривів, слизових оболонок і шлунково-кишкового тракту.

Ністатин – протигрибковий препарат для шкіри тіла і слизових у вигляді мазі і таблеток, який застосовується при кандидозних ураженнях кишечника, порожнини рота, шкірних покривів, зокрема, мікозами роду Candida.

Ліки не приймають при гіперчутливості до компонентів препарату. Після прийому можливі алергічні прояви у вигляді кропив’янки і гіперемії, діарея, озноб і хворобливі відчуття в животі. Як правило, ліки приймають протягом 10-14 днів згідно інструкції. Варто відзначити вкрай невисоку вартість препарату в поєднанні з ефективністю лікування.

Леворин – медикамент з високою активністю відносно грибів Candida albicans, трихомонад і лейшманії. Ліки призначають при кадидозах шкіри і травного ТРАКТУ. Серед протипоказань виділяють наступні:

 • вагітність і період годування груддю;
 • вік до 2 років;
 • панкреатит;
 • виразкові ураження шлунка та кишечника;
 • печінкова та ниркова недостатність.

Фармацевтами не виключаються побічні реакції, наприклад, нудота, блювотні позиви, головні болі і погіршення апетиту.

Пімафуцин – антибактеріальний полієновий препарат, який бореться з величезною кількістю патогенних грибів, у тому числі з Aspergillus, Penicillium і Fusarium. Таблетки Пимафуцина призначають у таких ситуаціях:

 • кандидозної ураження піхви;
 • кандидоз ШКТ;
 • наслідки антибактеріальної терапії;
 • наслідки прийому кортикостероїдів.

Препарат не призначають при гіперчутливості до вхідних в його склад речовин. Допускається його прийом під час вагітності та годування груддю. На тлі застосування іноді виникає діарея і нудота.

Протигрибкові ліки групи азолів

Азоли являють собою групу синтетичних препаратів, показали ефективність в лікуванні лишаю, мікозів нігтів, шкіри і волосистої частини голови. Деякі також ефективні засоби від молочниці і кандидозних інфекцій слизових оболонок.

Кетоконазол – це антимікотичну засіб проти дріжджоподібних та диморфних грибів дерматофітів, позбавляючи, фолікулітів, себорейного дерматиту і хронічних кандидозів. Призначають для лікування грибків шкіри голови при високому ступені ураження і стійкості інфекції.

Ліки не застосовують при гострих хворобах нирок і печінки. Також не рекомендується прийом при вагітності та віком до 3 або після 50 років. Кетоконазол провокує великі побічні реакції, з якими слід ознайомитися перед застосуванням. Сьогодні медикамент частіше використовується тільки для місцевого лікування грибків — із-за високої токсичності.

Микозорал з групи азолів має такі показання:

 • себорейний дерматит;
 • епідермофітія;
 • різні кандидози;
 • висівкоподібний лишай;
 • дерматомікоз.

Лікування маззю може тривати від 2 до 4 тижнів. Микозорал не небезпечний при вагітності та лактації. Даний засіб містить Кетоконазол в якості діючої речовини і випускається також у вигляді таблеток і шампуню. Це ефективний, але недорогий протигрибковий препарат для шкіри ніг, рук, стоп, а також для лікування грибкових уражень нігтів.

Себозол – ще одна мазь і шампунь на основі кетоконазолу, застосовувані проти диморфних грибів, дріжджоподібних мікроорганізмів, дерматофітів і эумицетов. Себозолом лікують мікотичні ураження нігтів стоп, рук, волосистої частини голови та інших частин тіла. Крім того, мазь відмінно бореться зі стафілококами та стрептококами. Препарат не застосовують при вагітності, а також при чутливості до вмісту речовин. Тривалість лікування, як правило, становить 2-6 тижнів.

Флуконазол – препарат групи азолів широкого спектру дії в капсулах, який призначають при таких захворюваннях:

 • поразка мікозами Cryptococcus – сепсис, ураження шкіри, менінгіт;
 • кокцидиоидоз;
 • гістоплазмоз;
 • кандидоз органів дихальної системи;
 • кандидоз органів черевної порожнини та репродуктивної системи;
 • кандидоз порожнини рота і глотки;
 • грибок стоп, нігтів і шкіри;
 • висівкоподібний лишай;
 • споротрихоз;
 • профілактика микотических поразок при онкологічних захворюваннях.

Капсули Флуконазолу протипоказані при високій чутливості до діючих компонентів і в період лактації. З обережністю застосовують при вагітності, а також при захворюваннях серця і печінки. Крім того, препарат характеризується специфічною взаємодією з іншими медикаментами.

Антімікотікі групи аліламінів

Аллиамины – це синтетичні протигрибкові засоби, які борються з дерматомікозами. Їх призначають при грибках шкірних покривів, волосся, нігтів, а також різних лишаях.

Тербінафін – ліки, що випускається у вигляді мазі або крему. Ефективно проти грибків шкіри і нігтів, а також пліснявих та диморфних мікроорганізмів. Найчастіше препарат призначається при виражених микотических ураженнях голови, нігтів, стоп і тулуба.

Мазь не використовують при вагітності та під час годування груддю, а також при хронічних і гострих хворобах нирок і печінки, при деяких захворюваннях судин.

Ламізил – аналог Тербінафіну у вигляді таблеток, гелю, лаку і крему. При внутрішньому прийомі активно впливає на трихофитоны, дерматофіти, плісняві гриби та деякі інші інфекції. Місцеве застосування особливо ефективно проти питироспоров.

Сучасна фармацевтична галузь пропонує величезний спектр противомикотических ліків. Невисока ціна і дієвість препаратів роблять їх надійними союзниками у боротьбі з грибками. Однак важливо пам’ятати, що прийом таких засобів повинен бути виправданим і раціональним. Тому призначення краще довірити лікаря після точної постановки діагнозу.

Залишити коментар