Дельфінотерапія: користь для організму, позитивний вплив

Ця методика вже багато років використовується для лікування пацієнтів з розвитку, для позбавлення від стресових станів, поліпшення емоційного фону. Особливо актуальний цей спосіб в лікуванні маленьких пацієнтів, які сприймають терапію в якості веселої гри.

Суть методу

Головною метою цієї методики є позбавлення від хворобливих відчуттів і надання позитивних впливів на емоційні та фізіологічні процеси в організмі.

Терапія дельфінами спрямована на досягнення таких результатів:

 • підвищення самооцінки;
 • отримання позитивної енергетики;
 • заповнення відсутніх емоцій;
 • покращення мовного розвитку;
 • вихід з депресії;
 • зняття стресу і нервового напруження.

Способи лікування за допомогою даної терапії, передбачають 2 види впливу від присутності цих ссавців на хворих.

Перший вид означає фізіологічний процес, який складається з релаксаційного, ультразвукового та віброакустичного впливу морських тварин на людину.

Другий фактор – психологічний. Він складається з ігор і спілкування з дельфінами. Вони лікують людей через видаються ультразвукові хвилі і своєрідне спілкування.

Дельфінотерапія для дітей

Лікування дітей в результаті їх прямого контакту з тваринами виробляє у маленьких пацієнтів стимуляцію головного мозку з позитивними змінами. Даний метод лікує і фізичні відхилення в розвитку дитини, якщо він буде перебувати поруч з твариною. Тільки робити це потрібно, дотримуючись техніки безпеки і після консультації з лікарем, який і визначить кількість сеансів. Вік малюка повинен становити не менше 4 років.

Чим допоможе курс дельфінотерапії:

 • дозволить виробити інше ставлення до себе і оточуючих людей;
 • допоможе вийти із замкнутості і проявити інтерес до зовнішнього світу;
 • сприяє аналізу проявів мозкової активності і організму в цілому через чутливу стимуляцію;
 • активує мовленнєвий розвиток дітей з аутизмом та зі зниженим інтелектом;
 • заповнить дефіцит позитивних емоцій і забезпечить підтримку дітям, які переживають стан самотності.

Дельфінотерапія для дітей із захворюванням ДЦП

В першу чергу, це спосіб швидше медико-психологічної реабілітації, ніж фізіологічної. Тим не менш, ігнорувати його не варто, так як позитивний настрій грає важливу роль. Крім цього терапія зміцнює захисні сили організму, а перебування у воді благотворно впливає на загальне самопочуття.

У разі позитивного ефекту у дитини з ДЦП:

 • знижується нервова збудливість;
 • зростає прагнення до пізнавальної діяльності;
 • підвищується настрій;
 • поліпшується мова

У період до і після процедури проводиться енцефалограма як у дитини, так і у дельфіна. Після зіставляються результати і робиться висновок про сумісність тваринного і малюка. Якщо результат незадовільний, потрібно підбирати іншого ссавця.

Під час реабілітації дітей спостерігається великий викид нейропептидів, що надають заспокійливий ефект, поліпшує сон і активізує розумову діяльність.

Морське тварина покращує сприйняття людиною ультразвукових коливань. Вони добре впливають на біологічну структуру дітей. В результаті відбувається ефект віброакустичного масажу. Під час руху ссавець створює навколо себе хвилі, спрямовані в різні сторони. Вони впливають на дитину як гідромасаж.

Дельфінотерапія при аутизмі

У цьому випадку метод слугує для розширення зони комфорту. Він допомагає навчити дитину емоційним і невербальних контактів, а також позбавити від фобій. Індивідуально складена програма вправ допомагає малюкові спілкуватися і взаємодіяти з тваринами, розширювати кругозір, орієнтуватися у просторі та розвивати мовлення.

Заняття з участю психолога і дельфіна закріплюють позитивні моделі спілкування та поведінки. Дитина вчиться правильно рухатися, набуває навички мови жестів, виявляє самостійність.

Є ще один важливий момент використання «нетрадиційного» методу лікування у дітей, які страждають недугою «аутизм». На дитину впливають ультравысокие частоти, які призводять до вироблення гормонів щастя. Цей гормон сприяє лікуванню патології, покращення процесу мислення, підвищенню імунітету, зміцнення пам’яті. Терапевтичні сеанси підвищують настрій дітей. А також покращують і загальний тонус.

Дельфінотерапія при онкологічних захворюваннях

Такі заняття можна проводити людям при онкології. Пояснюється це тим, що при лікуванні відбувається активізація процесу обміну речовин, що підвищує ризик швидкого росту пухлини. Тобто, відбувається поділ клітин, і процес їх розмноження прискорюється, у результаті чого з однієї материнської клітини утворюються 2 дочірні. Цей поділ, на жаль, може бути і злоякісним.

Проте на перших стадіях хвороби даний метод дає позитивну енергію, що теж дуже важливо.

Які ще існують протипоказання до дельфінотерапії:

 • епілепсія;
 • стандартні заборони для реабілітаційного лікування;
 • гострі інфекційні захворювання.

Дельфінотерапія є прекрасним доповненням при лікуванні різних захворювань. Навіть якщо ви здорові, все одно спробуйте, наприклад, в якості профілактики. Ви отримаєте масу задоволення і радості.

Залишити коментар