Чому у кішки течуть слюні: ознаки хвороби та отруєння

Домашній вихованець так само, як і люди, може раптово захворіти. Але на відміну від домочадців він не може розповісти про свою проблему, ось чому господарям необхідно проявляти уважність та вчасно надавати необхідну допомогу. Наприклад, якщо у кішки течуть слюні, це може бути симптомом серйозного захворювання, яке потребує негайних заходів.

Щоб діяти правильно, необхідно ретельно розібратися, чому у кішки течуть слюні з рота. Тільки правильний діагноз і своєчасна допомогу нададуть необхідний ефект.

Важлива роль слинних залоз

Котяча слина має важливе значення в правильному функціонуванні організму.

Вона бере участь у:

 • захист слизових, зубів і ясен від будь-яких ран;
 • обволакивании і розм’якшення їжі для того, щоб їжу було легше ковтати;
 • стимуляції мовних рецепторів.

Однак коли слюні течуть так сильно, що це зауважує господар, а при цьому кішка погано їсть, значить, вона потребує ветеринарної допомоги.

Коли у кішки течуть слюні, що робити, залежить від того, в чому саме причина недуги.

Як визначити, що слиновиділення стало підвищеним

Не кожен господар зрозуміє, що у його улюбленця проблеми зі здоров’ям. Щоб вчасно вжити заходів, слід проявляти постійну уважність до свого улюбленця. Отже, як зрозуміти, що у кішки слюні течуть занадто сильно?

Звертайте увагу на наступні симптоми:

 • постійно мокрі ділянки тіла;
 • частіше, ніж зазвичай ковтає і витирає мордочку про предмети меблів;
 • стала частіше вмиватися;
 • не їсть;
 • шерсть швидко збирається в мокрі бурульки;
 • на тому місці, де сиділа, залишаються вологі плями.

Сам факт, що у кішки течуть слюні, причини захворювання встановити не дасть. Необхідно визначити і інші симптоми, за якими можна правильно поставити діагноз і почати кваліфіковане лікування.

Вірусні хвороби

Якщо в організм вихованця потрапив вірус сказу, врятувати його вже не вдасться. При підозрі на це захворювання, необхідно негайно ізолювати кішку від зовнішніх контактів.

Крім того, що у кішки висунутий язик і течуть слюні, у сказу є й інші симптоми:

 • несподівана зміна поведінки (став дуже агресивним або ласкавим);
 • нетиповий для нього апетит (майже не їсть або, навпаки, їсть все підряд);
 • судоми;
 • гідрофобія.

Однак сказ не єдиний вірус, який може наздогнати кішку. Запідозрити, що справа саме в вірусному захворюванні можна, якщо кішка стала менше їсти, але при цьому дуже багато пити. Рясне питво стає причиною нудоти, а вона в свою чергу викликає сильне слиновиділення.

Інші симптоми, за якими можна запідозрити вірусне захворювання:

 • підвищення температури;
 • апатичний стан і слабкість;
 • гній в носовій порожнині або очах;
 • розлад шлунка або кишечнику;
 • надмірний кашель або чхання.

Таким чином, коли у кішки течуть слюні і пропасниця, а також спостерігаються такі симптоми, необхідно показати свого улюбленця ветеринара.

Отруєння

Саме це найбільш поширена причина, чому у кішки течуть слюні. Причиною цього може стати не тільки несвіжа їжа, але і будь-яка їжа, не призначена для котячого шлунка, яку тварина могла випадково з’їсти.

Ознаки, за якими можна запідозрити отруєння:

 • нудота і діарея;
 • часто висунутий язик;
 • часті блювотні позиви;
 • підвищена спрага при тому, що вихованець майже нічого не їсть;
 • висока температура.

Також може початися лихоманка, параліч, судоми, зіниці при цьому будуть помітно розширено. Такі симптоми спостерігаються, якщо кішка випадково з’їла ртуть або інший отрутохімікат. Щоб уникнути подібних отруєнь, слід уважно стежити за тим, щоб ваш вихованець не зміг з’їсти нічого небезпечного.

Захворювання ротової порожнини

З причини віку або поганого догляду, можуть з’явитися проблеми з зубами і яснами. Іноді їх причиною стає наявність захворювання, яке не було вчасно вилікувано і перейшло в хронічну стадію. Якщо у кішки течуть слюні, коли мурчит, мало їсть, при цьому ретельно пережовуючи їжу, не дає доторкнутися до себе – цілком можливо, що є якась проблема в роті. Можливо це карієс, гінгівіт та інші недуги, які можуть викликати сильний головний біль.

Також рот може хворіти, якщо кішка проткнула десну дрібної кісточкою або між зубів застряг шматок їжі. При цьому також рясно течуть слюні. Крім того, часто буває так, що кішка поранила рот гострим предметом, з яким вирішила пограти. Якщо ви підозрюєте, що слюні течуть через проблеми в роті, потрібно провести ретельний огляд.

Уважно вивчити мову та інші частини ротової порожнини для виключення будь-яких пошкоджень і наявності стороннього предмета в роті. Робити це потрібно лагідно і обережно, щоб не налякати свого вихованця.

Травний тракт і ковтка

Якщо у кішки течуть слюні, нічого не їсть, може бути, шматок їжі застряг не в роті, а далі на шляху до шлунку. При цьому будуть дратуватися слизові, а застряглий предмет буде заподіювати досить сильний біль.

Ось чому кішка може годинами сидіти з похиленою вниз головою, часто і рясно пити, багато кашляти. Причини такої поведінки в тому, що вона намагається викликати блювоту або проштовхнути предмет далі у шлунок. При цьому слюні течуть дуже сильно.

Крім того, такі симптоми характерні для пухлин шлунка і кишечника. Але якщо у кішки течуть слюні, що це значить, визначити при самостійному огляді не вийде. Необхідно ветеринарне обстеження.

Хронічні захворювання і алергія

Часто буває так, що господар не помітив наявності хвороби у свого вихованця, і вона поступово перейшла в хронічну стадію. Також це можливо, якщо лікування не було доведено до кінця. Тому якщо ви помітили підвищене слиновиділення у свого улюбленця, перш за все, постарайтеся пригадати, чим і коли він хворів. Цілком можливо, що такий аналіз допоможе виявити причину проблеми.

При загостренні проблем з ШКТ завжди течуть слюні, при цьому кішка погано їсть. Це стосується різних виразок, гастритів і коліту. Якщо в якій-небудь частині ШКТ є гельмінти, це також може з’явитися причиною рясне слиновиділення.

Наявність захворювань, які заважають нормальному функціонуванню жовчного міхура, печінки і селезінки, є чинником, чому течуть слюні у кішки і вона погано їсть.

Якщо у вихованця діабет, це провокує постійну потребу у воді, а надто часте споживання рідини викликає рясне слиновиділення. І нарешті, причиною, чому течуть слюні, цілком може бути проста алергія на будь-який новий продукт в будинку.

Слід враховувати, що якщо у кішки сильно течуть слюні, це рідко буває безпричинним явищем. Швидше за все, це початок якого-небудь захворювання або загострення наявного. Якщо у кішки рясно течуть слюні, що робити негайно? Можна провести ретельний огляд мови та інших частин ротової порожнини, щоб виключити механічні пошкодження.

Однак найкраще, якомога швидше показати свого улюбленця ветеринара. Адже від того, наскільки швидко надана допомога часто залежить її ефективність.

При цьому, чим точніше ви опишете помічені симптоми і термін їх прояви, тим більше допоможете фахівця призначити правильне лікування. Тому слідкуйте за своїм домашнім вихованцем як можна уважніше.

Навіть якщо ви помітили, що почалося підвищене слиновиділення, а кішка при цьому почуває себе добре, все одно порадьтеся з ветеринаром. Краще зайвий раз потурбувати його, ніж ризикувати здоров’ям вусатого члена сім’ї.

Залишити коментар