Кане корсо: опис породи

Ця порода не перебуває на слуху у звичайної людини. Якщо порівняти те, що більшість знає про собак кане корсо, і те, що, наприклад, відомо про овчарках, результат явно буде в бік останніх. Прекрасним тваринам з італійським происхождениям приділяють незаслужено мало уваги, і це пора виправити.

В чому особливості представників породи кане корсо, чи підходять вони для квартири або приватного будинку, і що про них говорять заводчики? Відповіді на всі ці питання дано нижче.

З історії породи кане корсо

Родоначальники цієї породи – молоссы, які в свою чергу мали спорідненість з єгипетськими і ассирийскими псами, які досить швидко поширилися по світу.

Характерними їх рисами були сильні щелепи, дуже міцні, потужні тіла, і висота в межах 90 см в холці у псів. Саме від них пішли бульдоги, мастіфи, сенбернари, ротвейлери і ще кілька відомих порід, у яких збереглися майже всі ключові характеристики їх прабатьків. Не обійшло це стороною і породу кане корсо, офіційно ведуча початок від давньоримських собак, які належали гладиаторам.

 • Кане-корсо – собаки, створені для винищення, особливо восхваляемые в епоху Ренесансу, коли головним компліментом безстрашному і сильній людині було «хоробрий немов корсо». Втім, так можуть сказати і в сучасній Італії.

У минулому столітті собаки цієї породи виховувалися з метою охорони худоби, а також його перегонки, а в середині XX століття кане корсо опинилися під загрозою зникнення, оскільки кількість чистокровних представників прагнуло до нуля. Зберегти їх вдалося практично дивом, а пізніше селекціонери зуміли домогтися збільшення їх числа, після чого з’явилася навіть асоціація, присвячена саме цій породі собак – SACC.

Загальний опис італійської породи кане корсо

Стандарт кане корсо багато в чому близький до стандарту мастифа або бульдога, хоча навіть на фото цих собак сплутати буде дуже складно. Представників цієї породи відрізняє атлетична статура з явно розвиненою мускулатурою, але при цьому без зайвої маси. Погляд, всупереч зовнішньої напруженості пса, вкрай доброзичливий.

 • Згідно з офіційним стандартом, введеному не так давно, висота псів кане корсо в холці досягає 68 см, сук – 64 див. Вага дорослої особини знаходиться в межах 50 кг і 45 кг відповідно. Важливо, щоб довжина голови становила 36% від висоти тварини.
 • Голова у кане корсо велика, за формою схожа на голову дога, при цьому спостерігається незначна вздернутость морди. Вилична зона широка, лоб опуклий, але ближче до тім’яної частини стає плоским і зберігає такий рельєф до потилиці. Різниця між мордою і чолом явно помітна.
 • Корпус зовні може здаватися трохи розтягнутим, він довше, ніж висота пса. Міцний, але загальне враження – гармонійне. Представники породи кане корсо володіють добре розвиненою мускулатурою і широкими грудьми, короткою попереком і високою посадкою толстого біля основи хвоста, який після четвертого хребця купірується. Потрібно відзначити, що, коли собака рухається, він піднятий, але при цьому не згинається і не встає вертикально.

Якщо Ви оцінюєте пса кане корсо на чистокровность, Вам потрібно знати, що у нього повинен бути щільний прикус, який може бути прямим. Верхні губи при цьому незначно отвисают, прикриваючи низ дуже великої щелепи. Довжина морди повинна бути менше ширини черепа майже в 2 рази. Очі у представників цієї породи темні, в основному залежать від кольору короткої блискучої шерсті, якої характерний переважно чорний окрас. Проте можливі шиферно-сірий, темно-рудий або навіть з смугами, але при цьому маска на морді не перетинає лінію очей. Підшерстя немає. На грудях може бути біла мітка.

Щодо стандарту треба сказати, що з-за його «молодого офіційного віку», якому всього 14 років, не виключені деякі розбіжності з існуючими типами породи. Зокрема, це стосується прикусу, про яку ведуться суперечки, а також забарвленням і екстер’єром.

Собаки кане корсо: характер і особливості поведінки

В силу того, що предками цієї породи були створені для цькування давньоримські пси, від кане корсо очікувати діаметрально протилежною натури не варто. Це робочі тварини, які в першу чергу орієнтовані на хороший фізичний розвиток і виконання охоронних функцій. Кане корсо володіють сильною інтуїцією і вродженим рефлексом захисту, тому гостро відчувають межу між жартом і цим нападом (або іншої загрозою господареві/житла). При цьому, якщо собака добре вихована, вона не проявить агресії, поки не надійде чіткого наказу від її власника.

 • Кане корсо – надійні захисники і навіть охоронці, які чудово відчувають свою і чужу територію і так само добре знаються на «своїх і чужих» людей. Вони безстрашні, швидко приймають рішення, а тому вкрай надійні.

Особливої уваги заслуговують психологічні особливості, які пояснюють деякі негативні відгуки про кане корсо. Змішання кровей, без якого мало яка порода обходиться, вплинула на характер цих собак – вони гарячі, хоч і порівняно врівноважені, позбавлені явної агресії. При появі чужинця на території виявляють сильну лють, можуть напасти без команди. Більшою мірою це питання виховання: заводчики відзначають, що кусає без причини сторонньої людини кане-корсо – помилка її господаря, а не вина самої собаки.

 • Італійська кров багато значить для представників даної породи: вони дуже гостро відчувають свою сім’ю, включаючи маленьких дітей, і не дозволять заподіяти їм шкоду. При цьому вони не тільки захищатися, а при необхідності без роздумів нападуть.
 • Собаки кане корсо дуже розумні, добре піддаються дресируванню. Особливу їх відмінність – прекрасне ставлення до дітей і розуміння своїх можливостей: незважаючи на великі габарити і мускулатуру, кане корсо не зашкодить навіть самим маленьким під час гри, оскільки він може розрахувати свої сили. Зі слів заводчиків, така собака гостро реагує на дитячий плач, тому боятися за дитину не варто, якщо той під захистом кане корсо.

Потрібно зазначити, що представники цієї породи мають своє поняття відданості, яке для них може обернутися боком: вони погано переносять розлуку з господарем, особливо тривале, тому залишаються з ним до кінця своїх днів і не переживуть зради.

Зміст кане корсо і дресирування

Питання догляду та виховання кане корсо заслуговує окремої згадки, оскільки те, якою виросте собака, залежить переважно від цього. Кане корсо комфортно почувають себе як у міській квартирі, так і в заміському будинку, але їм обов’язково потрібні рухливі ігри і часта фізична активність, особливо в молодшому віці. В іншому випадку пес почне випробовувати міцність навколишніх предметів – від меблів до квітів. З такої породи тварин потрібно не просто чинно гуляти, а обов’язково бігати, по можливості грати на свіжому повітрі, а також давати йому можливість контактувати з чужими собаками.

 • Прогулянки для маленького цуценяти важливі ще й з позиції звикання до зовнішнього світу: він повинен розуміти, що таке машина, сигналізація і т. д., інакше може виявитися наляканий вже у дорослому віці через зіткнення з незвіданим.

Фізичне формування кане корсо завершується після досягнення ними трирічного віку, і саме до цього моменту фахівці радять проводити активну дресирування. Але тут важливо відзначити, що виховання потрібно починати «з молодих кігтів», тому брати собі піврічного цуценя або більш дорослу особину не варто. По-перше, вихованець вже звик до колишніх господарів і переживе занадто сильний стрес; по-друге, він може зовсім не піддатися дресируванню в такому віці. Хоча психологічно він залишається маленьким цуценям навіть в 1,5 року.

 • Кінологи рекомендують починати цикл дресирування, коли будуть завершені всі щеплення і мине стадія карантину, пов’язана з ними.

У вихованні важливо не намагатися штучно підсилити злість собаки: не варто намагатися нацькувати його на чужорідний об’єкт, тим самим маючи намір підкреслити його якості захисника. Кане корсо навіть без цього буде виконувати свої прямі функції. Найчастіше такими своїми діями господарі отримують небажаний «побічний ефект», коли пес починає кидатися на кожного сторонньої людини, навіть не має поганих задумів. Куди важливіше правильно ввести собаку кане корсо в соціум, прищепити їй послух, знання базових команд.

Думка заводчиків про собак кане корсо

Якщо говорити про ставлення фахівців, які займаються розведенням собак, то вони кане корсо сприймають неоднозначно. Крім того, що вже було згадано вище про проблеми дресирування і, відповідно, проблеми соціалізації агресії, існує ще кілька нюансів, зазначених заводчиками серед мінусів породи:

 • Цілорічна линька, яка вимагає щоденного вичісування шерсті.
 • Підвищене слиновиділення, яке посилюється після пиття.
 • Апетит, межує з ненажерливістю – прогодувати кане корсо складно, до цього потрібно підготуватися заздалегідь.
 • Невпевненість – одна з негативних рис усіх кане корсо, з якою потрібно боротися ще в зародку, тому що з віком це не проходить сама.
 • Проблеми опорно-рухового апарату у цуценят – крихкість зв’язок і суглобів. До чотиримісячного віку їм не можна давати самостійно пересуватися сходами.

Також потрібно зазначити, що італійці кане корсо – собаки дуже дорогі, а з урахуванням ряду негативних нюансів, які були згадані вище, щодо придбання такого вихованця варто кілька разів дуже серйозно подумати. Якщо Ви не впевнені в своєму бажанні мати саме цю тварину, краще придбайте собі менш «примхливий» у всіх аспектах варіант.

Залишити коментар