Чому смак крові з’являється вранці?

Поява крові в роті може бути обумовлено досить великою кількістю причин. Іноді це явище – симптом серйозного захворювання, іноді – банальна травма. Постійне його присутність провокує погіршення апетиту і в цілому може нашкодити здоров’ю.

Чому в роті з’являється смак крові?

Подібне явище може бути викликано різними причинами, інколи не зовсім нешкідливими:

 1. Закладеність носа або хронічний нежить;
 2. Кровоточивість ясен, захворювання ясен або зубів;
 3. Отруєння цинком, міддю, ртуттю;
 4. Побічний ефект прийому деяких медикаментів;
 5. Бронхіт;
 6. Астма;
 7. Сухість у роті;
 8. Серцеві захворювання;
 9. Фізичні навантаження;
 10. Анемія;
 11. Гіповітаміноз;
 12. Патології ШКТ;
 13. Грибкова інфекція ЛОР-органів;
 14. Цукровий діабет.

Чому смак крові в роті з’являється після бігу?

Фізичне навантаження може спровокувати носова кровотеча із-за підйому внутрішньочерепного/артеріального тиску. Рідина з носоглотки вільно потрапляє в рот. Подібне може спостерігатися при порушенні згортання крові і слабкості судин.

Також під час бігу може виникнути напад сухого кашлю, що супроводжується пошкодженням слизової і, відповідно, появою неприємного присмаку. Якщо є стоматит, то присмак зумовлений наявністю виразок у роті. Сама банальна причина – випадкова травма (пр. прикушенный мову, пошкоджена зубом десна).

Чому при кашлі з’являється смак крові в роті?

Найстрашнішою патологією, що супроводжується цим симптомом є рак легенів. У цьому випадку в мокроті присутні яскравий червоні прожилки. При цьому повинні спостерігатися і інші ознаки захворювання: втрата ваги, нічні припливи пітливості, сильний біль за грудиною, недостача повітря.

Причини можуть ховатися в бронхіті. При цьому погіршується загальне самопочуття, підвищується температура. Про хронічній формі кажуть, коли кашель не проходить довше 3 місяців.

В мокроті присутні гній і кров. Аналогічними симптомами проявляється бронхоектатична хвороба, але ще є задишка, підвищена температура.

Смак крові може бути присутнім при абсцесі легені, що викликане ослабленням імунітету і тривалим агресивним лікуванням.

Подібна клінічна картина з’являється при пневмонії, туберкульозі, легеневої гіпертензії, емболії легеневої артерії, муковісцидозі.

Смак крові в роті у жінок при вагітності

Багато жінок відзначають, що металевий присмак є першою ознакою вдалого зачаття. Медики досі не можуть пояснити, чим точно він викликаний.

Можливі причини цього явища такі:

 1. Гормональна перебудова в організмі. Вагітність провокує збільшення кількості прогестерону і естрогену. Ці гормони впливають на смакові відчуття. Наприклад, з’являється можливість відчувати незначні інгредієнти, присутні в стравах, які залишають металевий смак;
 2. Загострення нюху. Це явище також обумовлено зміною гормонального фону;
 3. Прийом вітамінів. Мінеральні речовини можуть мати металевим присмаком. Жінки, які приймають їх тривалий час, можуть не відчувати їх до настання вагітності;
 4. Кислотний рефлюкс. Гормони впливають на функції травного ТРАКТУ. Запор, розлад шлунку, кислотний рефлюкс – найпоширеніші проблеми під час вагітності. Відрижки часто супроводжуються металевим смаком.

Смак крові в роті, який з’являється вранці

Даний симптом, хоч і досить неприємний, допомагає встановити причину появи присмаку. Одиничне поява, швидше за все, пов’язано з гастрономічними надмірностями, які мали місце напередодні ввечері.

Подібне відбувається за наявності металевих коронок або протезів. Також часто кров з’являється при захворюваннях ясен – гінгівіті, стоматиті, пародонтозі.

Часто подібне явище спостерігається вранці при лікуванні медикаментами, наприклад, антибіотиками. В даному випадку є побічний ефект. Потрібно проконсультуватися з фахівцем з приводу заміни лікарського засобу. Також він повинен виключити отруєння важкими металами.

Дискомфорт, що виникає вранці, може бути пов’язаний з порушенням обміну речовин. Він часто спостерігається при гормональній перебудові – в період статевого дозрівання, під час вагітності, клімаксу.

А початкова стадія розвитку цукрового діабету супроводжується не солодким, а саме металевим кров’яним присмаком.

Найчастіше подібне відбувається із-за випадкової травматизації мови або щоки вночі. Потрібно обстежити ротову порожнину на предмет пошкоджень. Аналогічна ситуація виникає при пошкодженні ясен під час чищення зубів. Можливо, потрібно замінити зубну щітку на більш м’яку. Що стосується стоматологічних проблем, то потрібно видалити і каміння, якщо такі є, так як вони теж ранять десна.

В ранкові години, після пробудження, смак крові може спостерігатися при рефлюксі, коли кислий вміст шлунка закидається в стравохід. Дискомфорт виникає вранці, так як у горизонтальному положенні шлунковому соку простіше потрапити в стравохід. Також аналогічним симптомом характеризуються захворювання жовчного міхура, печінки.

Також можуть мати місце проблеми з легенями. Нічний відпочинок провокує скупчення слизу в бронхах, тому після пробудження, коли людина приймає вертикальне положення, починається кашель. Такою може спровокувати пошкодження дрібних судин.

Якщо є підозри на захворювання серця, потрібно виміряти артеріальний тиск, зробити ЕХО КГ і ЕКГ.

Інші причини появи смаку крові в роті

Недолік заліза (анемія) теж супроводжується металічним присмаком. Однак при цьому присутні й інші симптоми: сонливість, слабкість, головні болі, запаморочення, занепад сил, прискорене серцебиття, порушення нюху і смаку. При прогресуванні спостерігається сухість шкіри, ламкість нігтів, випадання волосся, сухість у роті. До анемії призводять патології ШКТ, внутрішні кровотечі, незбалансоване харчування.

При гіповітамінозі організм відчуває нестачу вітамінів, ось чому спостерігається підвищена стомлюваність, дратівливість, зниження розумових і фізичних здібностей, порушення сну.

Ларингіт, фарингіт, отит, синусит, гайморит – ці захворювання можуть впливати на смакові відчуття.

Крім характерного присмаку крові спостерігаються й інші симптоми: першіння в горлі, сухість у роті, білий наліт на мигдалинах; виділення з вуха, зниження слуху, шум, свербіж у вухах, біль в навколоносових пазухах, носові кровотечі; осиплість голосу при сухому кашлі.

У будь-якому випадку поява неприємного симптому повинно стати приводом для візиту до фахівця. Якщо таке явище спостерігається рідко, то, швидше за все, воно викликане вживанням в їжу певних продуктів.

При постійному ж присутності потрібно звернутися до терапевта або отоларинголога і провести обстеження всього організму.

Залишити коментар