Чим можуть бути небезпечні б’юті-салони?

Багато представниць слабкої статі відвідували салони краси. Але напевно, вирушаючи на якусь процедуру, ніхто не замислюється про те, що вона може бути небезпечною. Між тим, краса вимагає жертв, і це не просто стала крилатою фраза, а абсолютно справедливе твердження, адже часом б’юті-індустрія дійсно небезпечна. З’ясуйте, які загрози можуть чекати вас в салонах краси.

ГРВІ

У сезон застуд ймовірність заразитися висока, особливо в місцях скупчення людей. А в салонах краси уникнути контактів з хворими людьми непросто.

По-перше, крім вас у залі напевно є інші відвідувачі, серед яких можуть бути хворі кашляючі, тобто поширюють віруси і бактерії.

По-друге, хворим на ГРВІ або навіть грип може бути і сам майстер, який надає вам послугу. Контакт з ним більш ніж тісний, і якщо співробітник не дотримується правил санітарії та гігієни, тобто не носить маску, то ризик заразитися просто величезні.

Гепатит

Гепатит С – серйозне вірусне захворювання, що вражає печінку і передається через кров. І так як навіть поза організму носія вірус здатний жити в біологічній рідині до декількох днів, то ймовірність заразитися дуже висока.

Ризик збільшується за рахунок того, що збудник гепатиту стійкий і живучий і гине лише після повноцінної тривалої дезінфекції. Але не всі майстри проводять обробку повноцінно: якщо інструменти не будуть знезаражені повністю, то при наступному манікюрі може відбутися зараження.

ВІЛ

А можливо заразитися через манікюрні інструменти вірусом імунодефіциту людини? Ймовірність зараження хоч і невелика, але існує. Збудники ВІЛ поза організму переносника у відкритому середовищі залишаються життєздатними всього протягом декількох хвилин. Але якщо майстер зробить манікюр хворому на Снід, на ножицях або щипчиках залишиться кров зараженого, а потім відразу ж цим інструментом будуть оброблені руки іншого клієнта, то виникає ризик зараження.

Грибок

Чим ще можуть бути небезпечні б’юті-салони? Банальним грибком, який вражає шкірні покриви і тканини нігтьових пластин і є дуже заразним. Заразитися можна контактним шляхом, у тому числі через манікюрні інструменти.

Якщо майстер манікюру або педикюру використовує не нові, не відкриті при вас або не пройшли належну обробку інструменти, то ніхто не може гарантувати, що до вас вони не використовувалися для надання послуг клієнту, хворому мікозом. І в такому випадку ви теж ризикуєте заразитися, причому якщо не лікувати грибок, він може повністю змінити або зруйнувати ніготь, перейти на шкіру, а також проникнути в організм і підірвати загальний імунітет.

Алергія

Від алергії теж не застрахований жоден клієнт салону краси, і навіть якщо у вас ніколи не проявлялися небажані реакції, не можна бути впевненим у тому, що вони не виникнуть у відповідь на фарбування або іншу процедуру. До складу засобів, застосовуваних для проведення процедур в салонах краси, входить величезна кількість різних речовин, і будь-може спровокувати алергію.

На будь фарбі, продається в магазині, зазначається, що перед фарбуванням потрібно провести алергічний тест. І він обов’язковий навіть перед застосуванням високоякісного професійного кошти. Причому щоб повноцінно і правильно оцінити реакцію, потрібно почекати кілька годин. Навряд чи майстер буде витрачати на це час. Максимум, що він зробить – запитає вас про те, чи виникала алергія раніше. Але навіть якщо її ніколи не було, вона може проявитися зараз на компонент, з яким до цього ваш організм не контактував.

Підшкірний кліщ

Підшкірні кліщі демодекс – мікроскопічні паразити, що проникають під шкіру і живуть в ній. Вони викликають масу неприємних симптомів: почервоніння і огрубіння шкіри, прищі та висипи, сильний свербіж і лущення. Причому найчастіше заражений не підозрює про наявність паразитів, записується на нові уходовые процедури, а хвороба прогресує. Пізніше при активному чесании ви занесете додаткову інфекцію і осложните перебіг демодекозу.

Демодекс може потрапити у вашу шкіру під час проведення стандартних б’юті-процедур, якщо майстер не обробить належним чином апарат або інструмент і знехтує повноцінної дезінфекцією.

До відома! Кліщ демодекс проявляє себе далеко не відразу і може довго залишатися непоміченою. Але коли імунітет ослабне, і почнеться активне розмноження паразитів, симптоми не змусять себе довго чекати.

Інсульт

Так-так, звичайне відвідування б’юті-салону загрожує раптовим інсультом. І таке дійсно можливе при збігу певних обставин під час миття голови. Якщо висота крісла настроєно неправильно, і клієнт змушений сильно закидати голову, то відбувається гіперекстензія шиї. У підсумку хребці шийного відділу хребта передавлять важливу живить мозок артерію, струм крові по ній порушиться або зовсім припинитися.

Виникає відразу дві загрози. Перша – відсутність живлення мозку, з-за якого почнуть відмирати клітини мозку. Друга загроза – тромб, утворений при перетисканні артерії і прямує прямо в мозок після розгинання шиї.

Важливо! Ознаки трагедії можуть проявлятися не відразу, а через кілька годин або навіть днів. І часом вони виникають раптово, коли вже сталося непоправне.

Правила безпечного відвідування б’юті-салонів

Як уникнути всіх небезпек, що виникають в салонах краси? Це можливо, якщо дотримуватися кількох правил:

  1. Вибирайте салон з бездоганною репутацією. Якщо в ньому ж відбувалися інциденти, чи є відгуки незадоволених клієнтів, виберіть інше місце.
  2. Перед проведенням процедури вимагайте у адміністратора ліцензію, що дозволяє діяльність. Також запитайте сертифікати на все використовуване обладнання і застосовуються для проведення процедур кошти.
  3. Уточнюйте, як дезінфікуються інструменти. За правилами вони повинні оброблятися в автоклаві, причому протягом певного часу.
  4. У салоні можуть використовуватися одноразові інструменти, і в такому випадку майстер повинен розкривати упаковки при вас.
  5. Якщо під час проведення манікюру педикюру або майстер випадково завдав вам пошкодження, він повинен негайно провести обробку антисептиком.
  6. Якщо вам незручно сидіти в кріслі, або голова сильно закинута, відразу повідомте про це майстра, щоб він змінив висоту сидіння.
  7. Якщо планується проведення процедури, яка передбачає використання хімічних засобів, то попросіть майстра використовувати тільки ті, які використовувалися вами раніше. Це мінімізує ризики розвитку алергії.
  8. Якщо вам пропонують послугу за дуже низьку ціну, це повинно насторожити. Ймовірно, майстер буде використати низькоякісні або прострочені кошти.

Відвідування б’юті-салонів дійсно можуть бути небезпечними, але якщо знати всі можливі ризики і дотримувати нескладні правила, погроз можна уникнути.

Залишити коментар