Чим відрізняється тестер духів від оригіналу – чи варто купувати тестер

Сучасний ринок косметичної продукції пропонує такий великий асортимент всіляких парфумів, туалетної води, одеколонів та інших видів ароматної продукції, що часом від великої кількості запахів в одному магазинчику паморочиться голова. Щоб клієнт не розгубився в цьому парфумерному ельдорадо, виробники практично до кожного свого продукту випускають так звані тестери, завдяки яким можна, не розкриваючи упаковки, оцінити їх і прийняти рішення про покупку.

Деякі покупці користуються компактністю цих самих пробників, щоб використовувати їх як повноцінний аромат. Чим насправді він відрізняється від оригіналу? Доцільна така зручна, але сумнівна заміна?

Що значить «тестер духів»?

Тестер, який ми найчастіше називаємо пробником, – це невелика кількість парфуму, укладена в компактний пухирець (або іншу упаковку маленького розміру, іноді навіть ідентичну оригінальною, але мінімального обсягу). Він не призначений для продажу.

Продавці-консультанти, з його допомогою можуть рекламувати той або інший аромат, ознайомивши з ним потенційного покупця. Сьогодні вони стали використовуватися не тільки безпосередньо як пробники, але і в якості подарунків за покупку, додаткових бонусів за купівельну активність, а також в рамках різних акцій того чи іншого магазину. Що б це не було, мета залишилася незмінною – реклама товару.

Незважаючи на те, що продаж заборонено, і така «спекуляція» пов’язана з серйозними санкціями, найсуворіша з яких – розрив підприємницьких відносин «підприємець – дистриб’ютор», деякі магазини, найчастіше ті, які працюють в Інтернеті, все ж продають пробники. У зв’язку з цим серед покупців почали виникати обговорення і суперечки на тему «чим відрізняється тестер духів від оригіналу, і що краще?».

Чим відрізняється тестер від духів?

Щоб визначити, що саме ви купуєте – тестер або оригінальну туалетну воду, і не стати обдуреним покупцем, планують заробити, потрібно знати ряд відмінностей, характерних для пробника і оригіналу незалежно від виробника:

  1. Упаковка пробника виглядає набагато простіше повноцінної версії парфуму. Другий же продається в більш якісному і красивому форматі;
  2. Кришка тестового флакона зазвичай виглядає як проста загвинчується або затыкающая горлечко пробка, без брендованого ковпачка;
  3. Обов’язковою умовою поширення пробника є напис DEMONSTRATION TESTER, за якою найпростіше визначити відмінність;
  4. Пробники рідко запечатуються герметично, адже їхнє завдання – швидко ознайомити покупця з різними ароматами на вибір.

Пробники парфумів та туалетної води можуть відрізнятися, так як самі ці види продукції мають деякі відмінності.

Духи вважаються самим вишуканим і тому найдорожчим видом парфумерії. Як правило, навіть обсяг брендованого флакончика зовсім невеликий – від семи до п’ятнадцяти мілілітрів. Склад такої ароматної концентрованої води включає в себе екстракти рослин і плодів, ефірні та ароматичні масла, компоненти натурального походження та інші інгредієнти, які забезпечують стійкість аромату і впливають на вартість продукту.

З-за того, що якісні, особливо брендові, парфуми виглядають для свого володаря як предмет з певною цінністю, флакончик не має розпилювача. Щоб нанести декілька крапель на шкіру, потрібно набрати потрібну кількість рідини спочатку на палець.

Що стосується тестерів духів, вони можуть виглядати як оригінал, але в ще меншому обсязі – близько трьох мілілітрів. Тим не менш, у флакончику міститься та ж композиція, що і в оригіналі. Однак якщо продавець вирішить піднести вам пробник в якості товару, ціна на нього буде помітно нижчою, ніж оригінальна. Це і буде сигналом до того, що вам продають тестерный варіант.

До речі, ще одним варіантом упаковки пробника духів є герметична паперова упаковка. Їх поширюють за допомогою жіночих глянцевих журналів на сторінці з рекламним банером, а також в якості бонусу за покупку в інтернет-магазині.

Туалетна вода відрізняється від духів більшою поширеністю і більш низькою ціною. Крім цього, стійкість такого парфуму помітно більш низька, але на сучасному ринку косметичної продукції можна зустріти варіанти гідної якості, які будуть супроводжувати вас шлейфом досить тривалий час. У зв’язку з меншою стійкістю витрата туалетної води більше, ніж духів, тому й обсяг флакона збільшується в рази – від тридцяти до ста мілілітрів.

Пробники туалетної води у магазинах можуть бути як зменшеною копією оригіналу, так і власне оригіналом, розкриттям спеціально для демонстрації. Можливість використовувати одну із сотні упаковок не для продажу обумовлена ціною товару. Вибираючи аромат в магазині, де є такі тестери, уважно оглядайте той продукт, який несе на касу – на ньому не повинно бути позначок DEMONSTRATION TESTER, а обсяг повинен відповідати заявленому.

Міфи про тестерах духів і оригіналах

З-за того, що деякі продавці, отримуючи від виробника разом з партією товару партію тестерів, вирішують зайнятися їх продажем, серед користувачів часто виникають сумніви, а чи доцільно використовувати пробники в якості повсякденного парфуму? Немає шкоди від цього? І взагалі – в маленькому флакончику дійсно зразок оригінального аромату, чи є якийсь підступ?

У зв’язку з цим з’явилося багато міфів, деякі з яких ми постараємося розвіяти:

Міф №1: Не варто розраховувати на стійкість парфумів/туалетної води, поміщених в тестовий флакончик, а також на їх якість – воно набагато нижче, ніж в оригінальних продуктів.

В реальності єдина відмінність пробника від оригіналу – це обсяг. Адже виробник не отримає ніякої вигоди від того, що запропонує вам випробувати продукцію нижчої якості, адже цінитель відразу ж помітить недоліки і відмовиться від покупки. Це стосується в тому числі і стійкості: ви випробували аромат в магазині, але вирішили перевірити, як довго він протримається на вашій шкірі.

Однак тут постає інше питання: можливо, покупець заради того, щоб роздобути клієнта, розливає в мініатюрні пляшечки більш якісний продукт, щоб напевно заманити клієнта? Це тема для наступного міфу.

Міф №2: У вигляді тестерів виробник пропонує своїм потенційним клієнтам продукцію більш високої якості, щоб здійснити хитрий маркетинговий хід.

Якщо компанія поважає себе і дорожить власним авторитетом, то навряд чи буде ризикувати ним заради сумнівної вигоди, адже на нечесного продавця завжди знайдеться впертий покупець, який прагне довести свою правоту і вивести брехуна на «чисту воду».

Друге пояснення, чому це, якщо і має місце, то дуже рідко, – нераціональність витрат. Який сенс продавцю розділяти виробництво і вкладати в пробники більше фінансів? Абсолютно ніякого.

Проблема в цьому випадку може полягати в іншому: підробок тестерів практично не існують, а ось «піратські копії» парфумів і туалетних вод зустрічаються на кожному кроці. Можливо, саме тому склався другий міф.

Чи варто купувати тестери духів

Ми з’ясували, що флакон з пробником завжди виглядає саме той аромат, який буде радувати вас, якщо ви вирішите купити оригінальну туалетну воду. Однак, незважаючи на це, купівля тестера – це, по-перше, незаконно (так як незаконна продаж), а по-друге, ознака поганого тону. Особливо це стосується подарунків: піднести на свято копію духів – значить, сміливо повідомити про те, що ви або зовсім не підготувались до події, або зовсім не розбираєтеся в парфум. Ні те, ні інше не вийде вам на руку.

Є кілька випадків, у яких купівля тестера може стати вдалим для вас, незважаючи ні на що:

  • Ви дуже хочете користуватися ароматом мрії, але просто не можете собі дозволити придбати повноцінний флакон за великі гроші;
  • Зовнішній вигляд упаковки для вас не має значення;
  • Ви збираєтеся в подорож, а улюблений аромат займає надто багато місця в ручній сумочці;
  • Ви хочете «потестить» новий аромат, кілька днів поносивши його на собі і прислухавшись до нього.

У всіх інших випадках краще все-таки віддати перевагу стандартним варіантом і не мучити себе зайвими сумнівами.

Залишити коментар