Чи змінюється психологія людей?

Чи може змінюватися психологія людей в залежності від зовнішніх або внутрішніх причин? Для більшості зміни представляють серйозний конфлікт, так як незалежно від обставин людині завжди хочеться зберегти своє «обличчя», не втратити індивідуальність.

Як змінюється людина з часом – думка психологів

Дійсно, вважається, що зміни притаманні людині, що він вважає за краще пристосовуватися до світу, зберігаючи властиві лише йому якості.

Прикладом цієї точки зору може служити залежність людей від поганих звичок, позбавитися від яких часом неймовірно складно.

Однак психіатрія повністю спростовує це твердження, доводячи, що змінити людину можливо, за умови, що його щире бажання.

Найчастіше люди прагнуть змін із-за присутності психологічної проблеми.

До них можна віднести конфліктне поведінка, низьку самооцінку, невпевненість, неадекватність, безпричинне прояв негативу. Якщо людина починає шукати причину дискомфорту в навколишніх проявах – навряд чи йому допоможе навіть досвідчений психотерапевт. Але коли індивід усвідомлює, що причина негативу ховається всередині нього – можна констатувати, що людина готова до змін.

Існує декілька поширених причин, які буквально змушують людину змінитися:

  • Душевне потрясіння, зазвичай пов’язане з змінами у світовідчутті. Це може бути народження дитини або трагедія, що трапилася з близьким. Люди можуть мінятися заради коханих або дізнавшись про власний смертельне захворювання. Емоційне потрясіння може бути настільки сильним, що повністю піддає змін сутність людини;
  • Розвиток свідомості – духовний ріст відбувається непомітно для оточуючих. Повільно і поступово людина вдосконалює себе, кожен день пізнаючи нові сторони світобудови і розвиваючи свідомість. Близькі можуть довгий час не відзначати змін у психології людини, але старі знайомі, зустрічі з якими відбуваються досить рідко, швидко помічають зміни. До речі, до подібного виду мінливої психології можна віднести випробування віком, коли накопичений досвід змушує по-новому поглянути на світ. Звичайно, людина з віком змінюється не завжди, все залежить від його здатності оцінити пройдений шлях;
  • Обставини – джерело досить сильних емоційних переживань, сила яких деколи здається непереборною. Наприклад, люди можуть змінюватися після в’язниці як в кращу, так й в гіршу сторону. Можливі зміни з-за переїзду в інше місто або у зв’язку зі зміною місця роботи. Правда, в більшості випадків психологія залишається незмінною і людина повертається до змін поведінки, повернувшись у вже знайомі умови. Але часом вплив оточення дійсно позначається на психології. Вийшовши з в’язниці, рідкісний чоловік здатний очистити душу, а потрапивши в компанію розумних самодостатніх людей, багато починають наслідувати їм, удосконалюючись непомітно навіть для себе;
  • Фінанси – яскравий стимул для змін як в позитивну так і в негативну сторону. Нерідко, перш закритої душі відбувається справжній переворот, який змушує людину витрачати гроші на благодійність і пропалювати їх без жалю, а деякі люди, які раніше відкриті і доброзичливі, знаходять у своєму характері такі риси, як скупість, і повністю усуваються від світу.

Темперамент – одне з природжених якостей, зміни якого вимагають великої роботи над собою. Однак рідко темперамент людини змінюється радикально, його можна тільки стримувати.

Як можна змінити себе?

Якщо людину щось не влаштовує у своєму житті, можна постаратися змінити себе заради комфортного існування, при цьому піддаючи особистість мінімальним змінам.

  1. Залежність від чужої думки породжує занижену самооцінку. Виправити ситуацію можна, якщо зробити власну позитивну думку про своїх якостях стабільним і навчитися довіряти власним уявленням про себе, як про особистість;
  2. Страх невдачі – ще один стан, який з часом посилюється і заважає самореалізації. У цьому випадку рекомендується не вдаватися до самостійних спроб виправити ситуацію, так як можна досягти негативного результату, який суттєво ускладнить життя. Краще всього звернутися до допомоги професійного психолога, здатного підібрати ефективну методику для позбавлення від страху невдачі і невпевненості;
  3. Схильність до депресивних станів – часта причина того, що люди міняються не в кращу сторону. Звичайна причина депресії полягає в тому, що людина не бажає жити за певними правилами, але не в змозі переступити через внутрішній заборону. В результаті відбувається повільна втрата інтересу до життя. Щоб домогтися змін, потрібно знайти мотивацію для подальшого руху вперед. Слід пам’ятати, що після дощу завжди з’являється сонце і існує маса способів зробити життя більш насиченим, серед яких просто слід відшукати оптимальний для себе шлях.

Змінюється характер у людини під впливом обставин або в результаті ретельної роботи над собою, важливо, щоб це були позитивні зміни.

Залишити коментар