Чи промивати шлунок розчином марганцівки при отруєнні

Інтоксикація організму – явище досить часте навіть для тих людей, які не зловживають спиртним і намагаються правильно харчуватися, ретельно відбираючи продукти для свого раціону. Тому багато хто стикався з необхідністю врятувати власний організм або близької людини від такого стану. Розчин марганцівки при отруєнні – перевірена досвідом та роками застосування засіб, який рятує практично в будь-якому віці.

При цьому мало хто знає, яку небезпеку може нести в собі розчин марганцівки, якщо використовувати його неправильно або перевищити допустиму дозу. Щоб цього не сталося, важливо дізнатися фармакологічні особливості перманганату калію, а також з’ясувати показання та протипоказання до його застосування.

Марганцівка та її розчини

Перманганат калію – це рожеві кристали хімічної сполуки, які в розчині з водою являють собою антисептичний засіб локальної дії.

Взаємодіючи з органічними речовинами, в тому числі з тканинами і клітинами шкіри людини, марганцівка виділяє активний кисень. Саме це властивість допомагає перетворювати хімічні продукти в менш агресивні і більш безпечні для людського організму.

Саме тому, коли виникає питання, чи можна пити марганцівку при отруєнні, найчастіше відповідь позитивна. Навіть якщо інтоксикація сталася після вживання надмірної кількості алкоголю. Однак при цьому важливо розуміти наслідки пиття розчину марганцівки і вживати заходів обережності.

Найбільш істотним є питання, як розводити марганцівку при отруєнні, щоб не завдати шкоди організму. Слабким вважається розчин світло-рожевого кольору, тоді як яскраво-малиновий – це вже міцна концентрація перманганату калію. Оптимальна доза для приготування 10 кристаликів на 1 л чистої води. При отруєннях використовують слабкий розчин, а другий варіант часто застосовується для обробки і дезінфекції ран. Марганцівка при отруєнні дітям може бути виражена тільки у мінімальній концентрації.

Показання та протипоказання

Найбільш часте використання перманганату калію — промивання шлунка марганцівкою при отруєнні.

Ця проста процедура дозволяє очистити шлунково-кишковий тракт, знешкоджуючи будь-які патогенні мікроби і бактерії, які чіпляються за слизову оболонку. Хворому дають пити слабкий розчин по 1 склянці кожен годину-півтора до настання покращення стану людини, але не більше одного літра на добу. При сильній інтоксикації організму потрібно обов’язково звернутися до лікаря і застосувати більш сильні міри.

Якщо пацієнт страждає від постійної блювоти, приймати розчин марганцівки недоцільно. Насамперед, необхідно зупинити блювоту, щоб ліки затрималося в шлунку і зробило антисептичну дію. Іноді перманганат калію використовують для промивання шлунка, викликаючи блювоту штучно. Але такі дії можуть обпекти слизову шлунка, краще промивання робити звичайною водою, а вже потім використовувати марганцівку.

Незалежно від того, дорослий чи дитина потребує лікування, важливо зрозуміти, чи немає у людини індивідуальній непереносимості марганцівки.

Для цього треба дати випити кілька ковтків і перевірити реакцію організму. Ознаками алергії можуть бути набряк, почервоніння, погіршення дихання, судоми. У цьому випадку прийом розчину слід негайно припинити і звернутися за допомогою до медичних працівників.

Таким чином, розчин марганцівки можна застосовувати при отруєннях, і його дія буде достатньо ефективним, але при цьому важливо дотримуватися заходів безпеки.

Залишити коментар