Як приймати біфіформ — до їди чи після?

Багато хто вже встигли поповнити свою домашню аптечку Бифиформом. Він рятує при діареї і приводить в порядок кишкову мікрофлору. Так як засіб містить живі бактерії, закономірно виникає питання, як приймати біфіформ — до їжі або після, щоб ліки не втратило своїх лікувальних властивостей. Давайте розберемося!

Від чого допомагає Біфіформ?

Це засіб належить до категорії протидіарейний препаратів, тобто воно зупиняє пронос. Біфіформ – комбінований препарат, що поєднує в собі властивості пробіотиків і пребіотиків. Якщо ці слова Вам ні про що не говорять, то пояснити призначення препарату можна і без медичних термінів.

Все дуже просто. Як відомо, в кишечнику живуть бактерії. Одні з них корисні, інші – шкідливі. Якщо друге стає набагато більше, ніж перших, то кишечник починає барахлити: з’являється біль, порушується стілець. Бифифиорм нормалізує діяльність цього органу, так як постачає йому готові корисні біфідобактерії і ентерококи. Завдання Бифиформа – усунути дисбактеріоз, позбавити від надмірного і хворобливого газоутворення, налагодити функціонування кишечника і шлунка, вилікувати діарею, зміцнити імунітет. Ліки позитивно впливає на всмоктування вітамінів і ферментативне розщеплення білків, жирів і вуглеводів.

Може їжа вплинути на ефективність препарату?

Як приймати Біфіформ – до їди чи після? Щоб не помилитися, заглянемо в інструкцію. Там сказано, що пити ліки дозволяється в будь-який час, незалежно від вживання їжі. Крім того, препарат можна розчинити в будь-якої рідини (води, соку). Так як капсули покриті спеціальною оболонкою, яка стійка до соляної кислоти, можна не переживати з приводу того, що вони розчиняться ще в шлунку, і корисні мікроорганізми втрачають життєздатність. Ліки без втрат пройде по травному тракту і потрапить точно в пункт свого призначення — кишечник, де і почне свою роботу.

«Дружить» Біфіформ з антибіотиками та іншими ліками?

Якщо пацієнт приймає антибактеріальні або інші лікарські засоби, то це анітрохи не завадить йому використовувати Біфіформ. У його склад включені штами бактерій, які стійкі до антибіотиків. Тому можна сміливо пити цей пробіотик.

Єдине зауваження, з приводу того, як приймати біфіформ з антибіотиками, рекомендується витримувати між прийомами цих двох препаратів невелику паузу. Іншими словами, випити чергову капсулу пробіотика краще через 3 години після того, як був проковтнутий антибіотик.

Які різновиди можна знайти в аптеці і як їх приймати?

Виробники (це засіб виготовляється в Данії) пропонують споживачам Біфіформ на вибір у різних лікарських формах:

  • кишковорозчинні желатинові капсули. Їх можна пити як дорослим, так і маленьким пацієнтам. Те, як приймати біфіформ в капсулах, залежить від діагнозу і стану хворого. Стандартна схема виглядає так: по 1 таблетці 2-3 рази на добу (максимум до 4 разів).

При сильній діареї дозування може бути посилена, але тільки з дозволу лікаря. У більшості випадків стан хворого поліпшується вже через добу після початку прийому засобу. Але це не є сигналом до його припинення. Пити ліки слід по 2-3 капсули до повної нормалізації стану. Зазвичай курс лікування від кишкового дисбактеріозу становить від 10 до 21 дня; при діареї — до 4-5 діб.

Якщо проводиться комплексна ерадикаційної терапія, то ліки п’ють по 2 шт. двічі на добу;

  • саші (жувальні таблетки Біфіформ Малюк з апельсиново-малиновим смаком). Вони виглядають як драже світло-жовтого кольору з різнобарвними цяточками. Розфасовані в спеціальний пенал по 20 або 40 шт. Малюки до 3 років повинні розжовувати по 1 пластині 2-3 р. в день. Діти старше вказаного віку приймають по 2 саше 3 р. на добу. Тривалість лікування — не менше 5 днів.

Якщо проводиться лікування інфекції в кишечнику або препарат призначається для усунення алергії на харчові продукти, то дозу збільшують до 4 саше на день. Терапія триває 4 місяці;

  • таблетки Біфіформ Малюк. Якщо вік дитини становить від 1 до 2 років, то йому слід давати пробіотик по 1 таблетці 3 р. на добу, старше 2 років – по 2 шт. тричі на день;
  • масляний розчин Біфіформ Бебі (є БАДом). Він проводиться у вигляді скляного флакона об’ємом 6,9 мл, забезпеченого піпеткою. Спосіб прийому – повернути кришку за годинниковою стрілкою, щоб бактерії виявилися в маслі, енергійно потрясти флакон. Ліки набирати за допомогою піпетки, у кількості 50 мг. Вживати разом з їжею. Курс лікування — від тижня і довше;
  • порошок для приготування суспензії Біфіформ Бебі з приємним апельсиновим смаком. Його розводять у воді або рідкої частини їжі і дають діткам 1 р. на добу в кількості 0,5 мл (одна доза). Лікування займає від 10 до 20 днів.

Треба боятися побічних ефектів і які протипоказання?

Навіть вагітні і годуючі мами можуть зі спокійним серцем пити цей пробіотик. Він не провокує небажаних реакцій і не робить ніякого негативного впливу на вагітність або плід. Ліки дозволено і тим, хто страждає непереносимістю лактози.

Що стосується протипоказань, то вони мінімальні. До них відносяться:

  • вік до 2 років;
  • гіперчутливість до компонентів зі складу Бифиформа: глюкози, дріжджам, сиропу з плодів ріжкового дерева, лактулозе, магнію стеарату, олії сої та ряду інших (вони згадуються в інструкції).

Те, як пити біфіформ, до їди чи після, не грає ніякої ролі: це не впливає на його ефективність. А ось що справді важливо – так це правильно зберігати засіб. Якщо ліки не розкрите, досить тримати його в сухому місці при температурі не вище 25 градусів. А от коли воно роздруковано і приготована суспензія, його слід покласти в холодильник, щоб не допустити загибелі бактерій. Таке трапляється, якщо температура зберігання перевищує плюс 8.

Залишити коментар