Лактобактерин або Біфідумбактерин: в чому різниця?

Препарати-пробіотики являють собою набір правильних бактерій – мікроорганізмів, необхідних для правильної роботи кишечника. Найбільш відомими продуктами такого типу є Лактобактерин і Біфідумбактерин.

У чому різниця між ними і для кого вони представляють особливу цінність?

Кишкові бактерії в організмі людини

Щоб відповісти на поставлене запитання, потрібно зазирнути вглиб кожного з препаратів. У загальному сенсі лактобактерії (основа Лактобактерину) і біфідобактерії (основа Бифидобактерина відповідно) можуть вважатися спорідненими, оскільки переслідують одну і ту ж задачу: відновлення правильної мікрофлори кишечника, в якій є всі умови для хорошого травлення і швидкого метаболізму, посилення захисних функцій організму і блокування канцерогенних речовин. Цінність для людини представляють обидва види бактерій, тому говорити про те, що Лактобактерин краще Біфідумбактерину або навпаки – не можна.

 • Нормативне співвідношення біфідобактерій до лактобактеріями – 100:1.

Цей нюанс пояснює частоту призначення відповідного препарату гастроентерологами, але аж ніяк не говорить про більш високу його значущості для організму. Просто в силу особливостей роботи ШКТ дефіцит біфідобактерій відбувається частіше і в більшості випадків саме він стає причиною дисбактеріозу: поширеного захворювання в осіб усіх вікових груп, що характеризується порушенням травлення і засвоєння корисних речовин. Погіршувати стан хворого може поява кишкових інфекцій: стафілокока, грибка або дріжджових мікроорганізмів.

Ключові відмінності між біфідо — і лакто — бактеріями виглядають наступним чином:

 • Лактобактерії відповідають за синтез молочної кислоти і розщеплення лактози, запобігання утворенню ракових клітин. Завдання цього елемента – вбивати патогенні віруси, які потрапляють в кишечник. Примітно, що лактобактерії присутні не тільки в травній системі, а й у мікрофлори статевих органах жінки.
 • Біфідобактерії не продукують нічого, але мають здатність до швидкого та активного розмноження, тому виконують ту ж очисну функцію за рахунок своєї кількості. Крім цього вони можуть усувати токсичні речовини, обволікати слизову, прискорювати виведення залишків життєдіяльності вірусів, а також часток їжі, які не були перероблені кишечником.

При лікуванні дисбактеріозу можуть бути застосовані комплексні препарати, що відкидає необхідність вибору між лакто — і біфідо — бактерій, але значно частіше лікарі роблять складну терапевтичну схему з чергуванням пробіотиків. В якій ситуації використовують кожен з них?

Лактобактерин: основні характеристики препарату

Випускається у форматі таблеток або вагінальних супозиторіїв, що містять 1 млрд або 20 млн ДЕЩО відповідно. Показаннями до прийому таблеток лікарі називають дисбактеріоз, включаючи дитячий (у новонароджених), а для супозиторіїв актуальна підготовка до гінекологічної операції, процедури перед пологами, запальні захворювання сечових шляхів і дисбактеріоз піхви.

 • Препарат заборонений під час кандидозу, у дітей не можна використовувати свічки.
 • Антибіотики й хіміотерапія не є протипоказаннями до застосування Лактобактерину. Побічні ефекти відсутні, за винятком алергічних реакцій.
 • Дитяча норма – до 3-х таблеток на добу при загостренні, доросла – до 5 таблеток. Планова терапія триває до 25 днів. Таблетки приймають за півгодини до їжі, тричі на день.
 • Ціна Лактобактерину у форматі супозиторіїв – 210 руб., а у формі таблеток – 170-190 руб.

На повноцінний курс упаковки часто не вистачає, тому споживачі змушені шукати дешеві аналоги Лактобактерину. За активної речовини це Ацилакт, Лактонорм, Экофемин. Якщо розглядати фармакологічну групу, можна назвати Биобактон, Гастрофарм.

Біфідумбактерин – кому необхідний?

Препарат застосовується як в дитячій терапії для лікування інфекцій (включаючи пневмонію) і загального зміцнення імунної системи, так і в корекції стану мікрофлори кишечника у дорослих, при алергії (компонент складної терапії). Також Біфідумбактерин може бути призначений для відновлення мікрофлори піхви та профілактики маститу у жінок в період лактації.

 • Протипоказань та побічних ефектів препарат не має.
 • Одночасне використання Біфідумбактерину з антибіотиками знижує його ефективність.
 • Прийом бажано здійснювати з вживанням кисломолочних продуктів для кращого засвоєння, або розчиняючи порошок в теплій воді. При профілактиці дітям до 3-х років призначають 1 саше, іншим – 2 шт. Схема лікування складається індивідуально.
 • Ціна препарату – 65-80 руб.

Підводячи підсумок, варто відповісти на головне питання споживачів: що ж краще – Лактобактерин або Біфідумбактерин? Порівнювати ці препарати не можна із-за різниці активних компонентів. Кожен з них представляє високу цінність для організму, а який проявить себе найбільш ефективно у Вашому випадку, залежить від причин, що спровокували дисбактеріоз. Для вибору медикаменту потрібно звернутися до лікаря за точним діагнозом.

Залишити коментар