Чи можна вагітним какао і каву з молоком?

Паруюча чашка кави за сніданком або латте по дорозі на роботу є одним із обов’язкових атрибутів для багатьох людей зранку з метою бадьорого початку дня. При вагітності жінки часто не впевнені, чи зможуть вони обійтися без цього популярного стимулюючого напою. Розберемося, чи можна вагітним каву з молоком.

Кава під час вагітності: що потрібно знати майбутнім мамам?

Для того щоб відповісти на питання, чи можна вагітним пити каву з молоком, спершу спробуємо зрозуміти, який вплив робить на організм кофеїн. Насправді він є стимулятором. При вживанні кофеїну збільшується частота серцевих скорочень і метаболізм, що дарує нам відчуття бадьорості і більшої активності.

Відомо, що кофеїн, що міститься в каві, проникає через плаценту і вводиться в обіг плода. Тому дитина, яку ви носите, може отримати той же ефект. Насправді цей ефект буде аналогічним тому, як якщо б ви виконували фізичні вправи. Це просто ще одна ситуація, яка тимчасово збільшує ваш пульс і метаболізм.

Кофеїн, як правило, не викликає звикання, однак коли ви п’єте занадто багато кави або чаю, можете відчути потребу в ньому на протязі дня. Велика кількість кофеїну також має сечогінні властивості. А це означає, що ви будете втрачати більше рідини, тим самим штучно викликаючи зневоднення. Занадто багато кофеїну може порушити нормальний нічний сон і викликати головний біль пізніше, коли він буде вже повністю виведений з організму.

Крім того, чай і кава містять речовини, які можуть знизити здатність засвоювати залізо з певних продуктів. Тому якщо ви хочете насолодитися цими напоями, краще зробити це між прийомами їжі.

Поточні дослідження медичної науки дозволяють стверджувати, що не існує підвищеного ризику викидня або передчасних пологів у жінок, які п’ють каву в період вагітності. Тим не менш дослідження норвезьких учених довели той факт, що велика кількість кофеїну може привести до зниження маси тіла дитини при народженні, а це негативно позначиться на її подальшому розвитку.

Кава з молоком: пити чи не пити?

На відміну від алкоголю, лікарі не наполягають на повній відмові від кави під час вагітності. Звичайно, велика кількість кофеїну небажано для вашої дитини, але чашка кави йому не зашкодить, а вам принесе задоволення.

ВООЗ рекомендує всім жінкам дітородного віку не споживати більше 300 мг кофеїну на добу. Це еквівалент трьох кухлів чаю або двох чашок натуральної кави. А при вагітності було б краще обмежити споживання кофеїну до 200 мг на добу.

Зміст молока до кави дає більше, ніж просто інший смак. Воно забезпечує більш м’яку дію напою на шлунок. Разом з тим дослідження показали, що молоко інгібує і підсилює дію, яке надає кави на обмін речовин, наприклад, стан збудженості.

А якщо какао з молоком?

Якщо ви звернули увагу, то ми з вами досі обговорювали не стільки сам кави, скільки кофеїн, що міститься в ньому. Однак коли ви будете планувати свій денний раціон, не забувайте, що кофеїн міститься не тільки в каві, але і в інших продуктах.

До найбільш поширеним таким напоїв належать:

  • чай, в тому числі і зелений;
  • безалкогольні газовані напої;
  • енергетичні напої;
  • какао;
  • більшість видів шоколаду.

Щоб знати щоденне споживання кофеїну, ви повинні врахувати всі ці джерела. А невелика довідкова таблиця допоможе вам впоратися з цим.

Продукти харчування та напої Середній показник вмісту кофеїну, мг Еквівалентне

зміст 200 мг кофеїну

Чашка кави розчинної 60-90 2 ч.
Чашка натуральної кави 108-180 1 ч.
Чашка чаю 78-108 2 ч.
Чашка зеленого чаю 50 4 ч.
Чашка какао 40 5 ч.
Енергетичний напій 80 2 б.
Середня плитка натурального шоколаду 50 чотири плитки
Середня плитка молочного шоколаду 25 вісім плиток

Як бачите, в якості альтернативи чашці розчинної кави вагітним можна випити какао з молоком і закусити двома плитками натурального шоколаду, щоб отримати майже добову норму кофеїну. Хоча це не дуже гарна ідея – споживати стільки шоколаду в день. Подумайте про рівень цукру в крові або про те, який вплив це матиме на ваш вагу.

Це особливо актуально для порошкових виробів, з яких може бути швидко приготована кава з вершками або льодом. Зрештою, в них містяться, в основному, цукор і різноманітні добавки, такі як ароматизатори або стабілізатори з концентратами. Висновок, чи можна вагітним кави 3 в 1, робіть самі.

Якщо ви любите трав’яні чаї, майте на увазі, що деякі з них також містять кофеїн. Тому перш ніж вживати той чи інший напій, обов’язково прочитайте список інгредієнтів. Крім того, трав’яні чаї можуть містити трави або добавки, які протипоказані під час вагітності.

Деякі ліки теж містять кофеїн. До них відносяться:

  • протизастудні;
  • від головного болю;
  • антигістамінні засоби.

Слід завжди звертатися за консультацією до фармацевта перед покупкою таких препаратів при вагітності.

Затятим фанам кави слід намагатися поступово зменшувати споживання кофеїну, щоб уникнути поганого самопочуття в період вагітності. А якщо з цим виникають проблеми, то чашка кави або чаю без кофеїну допоможе задовольнити вашу тягу.

Залишити коментар