Коли ріжуться ікла у маленьких дітей?

Прорізування зубів у немовлят – головний біль для їх батьків. Дорослі скаржаться на безсонні ночі, істерики немовлят в цей період, при яких допомогти дитині заспокоїтися досить важко. Температура піднімається, з’являється розлад травлення, він відмовляється їсти.

Коли ріжуться ікла – або очні зуби – крім звичайних симптомів додатково виникає нежить, кон’юнктивіт, збільшується слинотеча. Чим можна допомогти дитині, коли ріжуться ікла і як полегшити подібний стан?

У скільки місяців ріжуться молочні зуби й ікла?

Зуби з’являються у дітей в різний час. Деякі абсолютно несвідомі діти починають кусати годуючих їх матерів вже 2 місяці, інші в 4-5. З третьою групою дітей можна навіть домовитися – у них перші молочні зуби з’являються до 9 місяців або навіть до року. У більшості випадків грудне вигодовування закінчується, і всю «принадність» процесу матусі випробувати не вдається.

Відносними часовими параметрами появи зубів є наступні часові терміни:

  • 6-9 місяців – різці на центральній частині нижньої і верхньої щелепи по черзі;
  • до 10-12 місяців бічні різці – спочатку верхні, а потім нижні;
  • з 12 до 15 місяців – перші корінні зуби, починаючи з верхньої щелепи;
  • прорізування іклів починається з 16 місяців.

Якщо ріжеться ікло у дитини, хворобливі симптоми посилюються, так як його корінь розташовується поряд з очним нервом.

Саме тому ці зуби і називають часто очними. Тому до звичайної хворобливості і загального нездужання додається сльозотеча.

Батьки постійно розпитують оточуючих і педіатрів, скільки часу ікла ріжуться у дітей, коли вони вилізуть? Процес болісний для малюків і його домашніх – його примхи посилюються, а родичі відчувають безсилля, не знаючи, як допомогти?

Симптоми прорізування очних зубів

Симптоми прорізування іклів мало відрізняються від ознак появи інших «членів» зубного ряду. Підвищується температура – вона може досягати 38?С, з’являється примхливість, у дитини ясна червоніють і опухають, посилюється слиновиділення, може виникнути травне розлад.

Але є і особливі ознаки появи очних зубів: кон’юнктивіт, закладеність носових ходів, посилена сльозотеча, навіть коли малюк знаходиться в хорошому настрої.

Батьки повинні уважно стежити за станом малюка – дуже цей стан схоже на початок інфекційних процесів. У деяких випадках довго чекають прорізування зубів, а потім виявляється, що дітей потрібно лікувати від бактеріальних або вірусних інфекцій у важкій стадії – час згаяно, мікроорганізми вже проникали глибоко, з’явилися перші ускладнення.

Коли ріжуться зуби, знижується імунний статус організму. На цьому тлі може проявитися вторинне інфікування. Тому малюкам потрібно забезпечити комфортні умови – не допускати переохолодження, не дозволяти їм контактувати з оточуючими, стан здоров’я яких сумнівно – вони або вже перехворіли, або хворіють.

Як допомогти малюкові у важкий період?

Щоб діти відчували менше страждань, дорослі можуть полегшити їх стан наступними способами.

  1. Придбати в аптечній мережі спеціальні «гризуни» з силікону, які перед вживанням заморожують. Холод заспокоює запалені ясна, знімає у них хворобливі відчуття. Зрозуміло, прорізувачі періодично потрібно стерилізувати і брали, тому бажано придбати відразу парочку;
  2. Якщо немає «гризуна», його може замінити чисте махровий рушник – вірніше, його кут, який теж пройшов «термообратку» в холодильній камері;
  3. Якщо дитина вже їсть дорослу їжу, то йому пропонують для полегшення болю погризти сухий хлібець або шматочок яблука;
  4. Є ще один спосіб – масаж ясен. Його роблять дорослі, заздалегідь надівши на палець гумовий напальчник, щоб захистити запалену слизову ясен від мікробів. Під час масажу можна використовувати ромашкове масло або мед – якщо немає на нього алергії.

Відразу слід попередити батьків – ніяких спиртовмісних коштів для полегшення стану у малюків не використовується. При всмоктуванні в кров дитини можна викликати алкогольну інтоксикацію. Існують спеціальні гелі-анестетики, якими натирають ясна, але їх застосування необхідно обговорювати з дільничним педіатром. Найбільш часто рекомендуються наступні болезаспокійливі – «Калгель» або «Мундизал». Перед використанням слід ознайомитися з інструкцією та не допускати передозування.

Збивати температуру, коли у дитини ріжуться ікла, рекомендують лише засобами, що містять парацетамол. Якщо це можливо, слід купувати препарати в формі свічок.

Під час прорізування зубів діти часто зригують, їх постійно нудить, і пероральний прийом в цей час може виявитися неефективним. Свічки ж починають діяти вже через 5-10 хвилин після застосування.

Важкий період

Не можна точно сказати, скільки часу прорізуються ікла. Деякі діти 2-3 місяці страждають від опухлих ясен і хворобливих симптомів, інші справляються з відновленням зубного ряду за кілька днів.

Навіть описуються випадки, коли у малюків довгий час немає зубів, батьки вже починають переживати – раптом вони так і не зростуть, а потім малюк прокидається вранці – і одночасно здалися і різці і корінні, і очні.

Але педіатри просять батьків присвячувати здоров’ю дітей у цей період більше уваги.

Можна прийняти за симптоми прорізування зубів ознаки інфекційних захворювань – настільки вони схожі, і стан потрібно диференціювати.

Не слід чекати, коли все пройде само – якщо збити температуру не вдається, з розладом травлення коригування харчування не справляється, необхідно звернутися до педіатра.

Поки діагноз не поставлений, дитині слід давати більше води – необхідно уникнути зневоднення і промивати ніс, щоб слиз не потрапляла в дихальні шляхи, провокуючи запальний процес.

Дитину слід відволікати, займатися їм, проявляти більше ласки – тоді йому буде легше пережити важкий період. Від батьків залежить дуже багато – не треба повністю покладатися на природу.

Важкі будні батьків

Молочні зуби у дітей починають випадати до шкільного віку – вони змінюються постійними, корінними. Абсолютна норма – коли повинна відбуватися зміна – також точно не встановлена.

Спочатку випадають передні різці, потім бокові, з’являються бічні корінні зуби, а вже потім – ікла. Піднебінні дуги шикуються повністю у 11-12 років, а зуби мудрості – моляри – можуть вилізти до 16- 25 – 30 років або не прорізатися зовсім.

Ікла у підлітковому віці можуть доставити багато проблем дітям і їх батькам. Досить часто доводиться стикатися з ситуацією, коли їм не вистачає місця в основному зубному ряду, і вони утворюють другий ряд, або ростуть криво. Чим раніше батьки звернуть на це увагу і відведуть підлітка до стоматолога, тим простіше виправити ситуацію.

Рівний зубний ряд – це не тільки красива посмішка, це ще чітка дикція і здорове травлення. Ще і мінімальний ризик збільшення активності патогенних бактерій – між зубами їжа простоювати не буде.

Долати неприємні симптоми, які викликає появу молярів, які виросли дітям доводиться вже без допомоги батьків.

Залишити коментар