Слиз в сечі при вагітності – норма або порушення?

Велика кількість слизу в сечі – погана ознака, що свідчить про проблеми зі здоров’ям. Якщо аналізи показали підвищення її норми, можна підозрювати такі серйозні патології, запалення сечовивідних шляхів або нирок.

Слиз в сечі може з’явитися при вагітності в результаті відторгнення епітеліальних клітин з сечовивідних шляхів (пр. після травми при відходженні піску, каменів) або бактеріальної інфекції. Причини можуть ховатися в хронічному аутоімунному запаленні нирок.

Що означає слиз в сечі, виявлена у вагітних?

Сечовивідні шляхи покриті шаром епітелію, клітини якого виділяють слиз. Остання необхідна для захисту органу від подразнень. У нормі її виділяється стільки, скільки потрібно для зниження агресивної дії сечовини.

В такому випадку подібного роду виділення можна побачити тільки після відповідного аналізу, неозброєним оком їх помітити не можна. Перевищення норми вказує на патологічний процес. Щоб визначити рівень цієї речовини, проводиться загальний аналіз сечі.

Дослідження дозволяє встановити рівень різних параметрів, які вказують на наявність запальних процесів в організмі. У здорової людини ця речовина практично не визначається за допомогою аналізів сечі.

Виділення, як правило, вказують на патологію сечовидільної системи. Якщо показники перевищують допустимі значення, призначається повторний аналіз. Якщо результати досліджень співпадають, потрібно провести низку діагностичних заходів для виявлення першопричини порушення.

Причини появи слизу в сечі і симптоми порушення

Поява цієї речовини найчастіше пов’язано із запаленням в сечовивідної системі, що порушує відтік сечі і провокує підвищене утворення слизу епітеліальними клітинами.

Патології сечовидільної системи можуть бути місцевими або загальними. Перші є первинними інфекціями (як правило, викликані венеричними захворюваннями), другі проникають в органи виділення з вогнищ запалень в інших системах.

Підвищення цього показника може спостерігатися і при банальному порушення правил збору
матеріалу для аналізів. Зовнішні статеві органи повинні бути чистими, у піхві попередньо вводиться ватяний тампон, щоб уникнути попадання виділень в урину при сечовипусканні.

Причини можуть ховатися в тривалому утриманні, що призводить до застою та посиленій роботі клітин, що виділяють слиз.

Варто зазначити, що підвищення цього показника не супроводжується якими-небудь симптомами. Однак можуть бути присутні ознаки основного захворювання. Клінічна картина залежить саме від останнього.

Слиз в сечі з’явилася помірно при вагітності

Це явище може бути спровоковано інфекційними хворобами, наприклад, мікоплазмою, хламідіями, уреноплазмой. Подібні патології негативно впливають як на стан майбутньої матері, так і на плід.

Кількість слизу може збільшитися через порушення функції нирок. Це досить поширене явище при вагітності, так як це парний орган відчуває підвищені навантаження, працюючи на організм і матері, і плоду. В цей період важливу роль відіграє харчування: надмірне захоплення жирними стравами підвищує холестерин, сеча стає каламутною, з різким запахом та домішками слизу.

У здорової жінки сеча без запаху, має блідо-жовтий відтінок. Її колір змінюється на насичено-жовтий при вживанні солодощів, білого хліба, свинини і птиці. Слизові виділення можуть вказувати на неправильне харчування. У такій ситуації результати аналізів не виявлять захворювання і не підтвердять погану гігієну. Рекомендується ввести в меню більше молока, чорного хліба, кисломолочної продукції, каш і овочів.

Слиз і бактерії в сечі, виявлені при вагітності

Піхва у жінок розташоване досить близько до сечівнику. Під час збору урини для аналізу з нього можуть потрапити в матеріал шматочки епітеліальної тканини.

У такій ситуації дослідження покаже незначне підвищення показника. Тому подібне – цілком нормальне явище.

Недостатній гігієнічний догляд, нестерильна посуд теж може стати джерелом появи бактерій, що провокують появу виділень.

Бактерії і слиз у великій кількості вже свідчать про патології, наприклад, інфекційно-запальних, каменях у сечовому міхурі або нирках. Зазвичай такі захворювання супроводжуються явною симптоматикою: підвищенням температури, хворобливістю сечовипускання, болями внизу живота. Сеча при патології стає каламутним і набуває різкий запах.

Норма слизу в сечі у вагітних

Дана речовина, присутня в урині, вважається нормою, якщо його кількість не перевищує встановлені для здорової людини показники. Епітелій постійно виділяє секрет, тому його невелика кількість може потрапити в матеріал для аналізу.

Цей показник оцінюють за системою плюсів. Мінімальний рівень (норма) позначається як один плюс, а максимальний – чотирма. У нормі урина світло-жовта, прозора, без білка, з щільністю 1010-1025.

Виділення в осаді сечі часто свідчать про розвиток запалення в сечовивідної системі, венеричних захворюваннях, інфекціях, тривалої затримки урини або поганий інтимної гігієни.

Слиз і солі, виявлені в сечі при вагітності

Сама урина по суті є розчином солей, тому вони і містяться в ній. Проте їх
кількість теж грає роль в процесі діагностики. Наприклад, велику небезпеку становлять солі магнезії та фосфорнокислого кальцію, тому що вони призводять до утворення фосфатних конкрементів.

Виділення і солі можуть спостерігатися при нейрогенних порушеннях, незбалансованому харчуванні, інфекціях сечостатевої системи, відхилення в процесах метаболізму.

Практично завжди аналізи показують присутність оксалатів. Причина їх появи – раціон або ж патології різної етіології.

Коли рівень солей оксалатів перевищує допустиму межу, мають місце патології, наприклад, отруєння або цукровий діабет.

Лікування слизу в сечі при вагітності

Після виявлення підвищеної концентрації епітеліальних виділень потрібно встановити причину і приступити до її усунення.

  1. Якщо причиною є цистит, призначають антибактеріальний препарати (пр. Нолицин, Аугментин). Під час лікування потрібно збільшити обсяг пиття, якщо немає протипоказань. Рекомендується віддати перевагу відвару вівса, шипшини, трав’яним чаїв;
  2. Запалення нирок вимагає більшої обережності, тому що неправильне лікування може призвести до переходу захворювання в хронічну форму. Терапія включає уроантисептики, антибіотики, Бісептол, налидоксовую кислоту, нитрофурановый препарати і ряд рослинний коштів (пр. Канефрон). При вагітності медикаменти підбираються виходячи з тяжкості патології і ступеня їх впливу на плід;
  3. Каменеутворення, як правило, лікується хірургічним шляхом. Під час нападів застосовуються спазмолітики і знеболюючі. Також можуть бути задіяні кошти, розчиняють солі, але іноді вони виявляються малоефективними.

Коли аналіз сечі показав слиз, не варто відразу панікувати. Цей показник лише вказує на можливі порушення у функціонуванні органів. При її появі потрібно здати повторний аналіз, щоб точно підтвердити наявність виділень і виключити помилку (нестерильна ємність, недостатня інтимна гігієна, тривале утримання, неправильна підготовка до збору матеріалу для дослідження).

Лікування призначається тільки після встановлення першопричини порушення.

Під час вагітності, якщо є можливість, його відкладають на післяпологовий період.

Залишити коментар