Чи можна пити Афобазол на ранніх термінах вагітності?

Афобазол – це медикаментозний препарат з групи транквілізаторів, купірує тривожність і надає помірне активізуючу дію.

Він діє м’яко, не викликає залежності і появи синдрому відміни. Використовують його при лікуванні стану тривоги і психічних розладів.

Склад, форми випуску

Випускають його у формі таблеток для прийому всередину. Реалізується в упаковках від 10 до 100 штук і банках від 30 до 120 таблеток.

Активною діючою речовиною препарату є фабомотизол. В якості допоміжних використовуються такі речовини, як стеарат магнію, картопляний крохмаль, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, повідон среднемолекулярный.

Афобазол при вагітності: як діє?

Афобазол діє вибірково, впливаючи на потрібні структури мозку для придушення тривожності, при цьому не відбувається гальмування функції ЦНС. Тобто після прийому засобу тривожність проходить, поліпшується настрій, при цьому не спостерігається сонливість, загальмованість, млявість, апатія, чого не можна сказати про стандартних бензодіазепінових заспокійливих. Препарат не діє расслабляюще на м’язи, не погіршує увагу і пам’ять.

Останній факт грає важливу роль при вагітності прийом препарату не спровокує розслаблення мускулатури матки на будь-якому терміні вагітності, відповідно, виключена ймовірність переривання такою за лікування.

Основне призначення Афобазола – купірування тривожності, спровокована страхом, тривогою, психічними розладами або пережитими стресами. Одночасно він в міру активує ЦНС, підвищуючи настрій, швидкість психічних/розумових реакцій/процесів. У цих цілях можуть призначати при плануванні вагітності.

При прийомі Афобазола проходить дратівливість, заклопотаність, погані передчуття і побоювання, напруженість, лякливість, плаксивість, занепокоєння, безсоння, страх. Це засіб також може знімати соматичні вегетативні прояви тривожності: серцево-судинні, шлунково-кишкові, дихальні розлади, м’язові посмикування, підвищену чутливість, пітливість, запаморочення, сухість у роті.

При цьому поліпшується пам’ять, підвищується концентрація уваги. Перераховані стани можна очікувати через 5-7 діб з моменту початку терапії. Повною мірою вони виявляються через 3 тижні. Після скасування кошти терапевтичні ефекти зберігаються протягом пари тижнів.

Препарат часто призначають людям з астенічними рисами особистості: тривожної недовірливістю, невпевненістю в собі і своїх силах, ранимостью, емоційною нестійкістю, схильністю до емоційних реакцій на стрес.

Засіб не токсичне, швидко всмоктується в кров з кишечника, досягаючи тканин мозку, виводиться з сечею і калом, не накопичується в організмі при тривалому курсі лікування.

Афобазол: використання при плануванні вагітності

Засіб показаний для купірування тривожності, яка виникла на тлі таких захворювань і станів:

  1. Відмова від куріння;
  2. Генералізоване тривожний розлад;
  3. Неврастенія;
  4. Порушення адаптації;
  5. Хронічні захворювання – бронхіальна астма, ішемічна хвороба, синдром подразненого кишечника, червоний вовчак, гіпертонія, аритмія та ін;
  6. Онкологічні патології;
  7. Дерматологічні хвороби (пр. лишай, псоріаз); безсоння;
  8. Нейроциркулярна дистонія.

Афобазол: застосування при вагітності на ранніх термінах

Напевно всім майбутнім матерям відомо, що в цей час не рекомендується приймати будь-які медикаментозні засоби. Якщо без них не обійтися, то беруть їх лише за призначенням лікаря. Коли ведучий вагітність гінеколог прописала такі, але пацієнтка коливається з приводу доцільності їх прийому, рекомендується відвідати ще кілька фахівців.

Крім того, наявна патологія може нашкодити розвивається дитині більше, ніж ліки. Також варто відзначити, що не можна назвати всі медикаменти шкідливими. Справа в тому, що багато виробників вказують в інструкції до свого товару, що він протипоказаний цієї категорії жінок тільки з тієї причини, що не був протестований на таких. Тобто немає даних про вплив конкретного препарату на плід, на розвиток плаценти, тому що з етичної точки зору подібні експерименти є негуманними.

Якщо, незважаючи на протипоказання, препарат широко використовується для цієї категорії жінок, то цілком ймовірно, що він безпечний. Крім того, лікарі в таких ситуаціях призначають самі мінімально ефективні дози і максимально короткі курси терапії.

Варто також відзначити, що досить небезпечно приймати медикаменти на ранніх термінах – в перші 12 тижнів (перший триместр). Це обумовлено тим, що саме в цей період відбувається закладання основи майбутніх органів і систем малюка. Тому особливо висока ймовірність, що активні речовини медикаментозних препаратів нашкодять плоду, провокуючи розвиток вроджених аномалій.

Ліки, які дозволені для вагітних, в першу чергу досліджують в умовах лабораторії на наявність тератогенної та ембріотоксичної дії (вроджені аномалії і токсичну дію, проникаючи через плаценту, відповідно). Після таких досліджень проводять клінічні випробування.

Як приймати Афобазол на різних термінах

Чи можна пити Афобазол жінкам при вагітності і як правильно це робити? Як правило, таблетки приймають у повній дозуванні, так як вони не викликають звикання і діють м’яко.

Скасувати їх теж можна в будь-який момент, немає необхідності у поступовому зниженні дози.

Таблетки п’ють після їжі, ковтаючи цілими. Не можна їх розжовувати, розкушувати, подрібнювати іншими методами. Запивати їх потрібно невеликою кількістю звичайної води.

Зазвичай лікарі призначають 3 прийоми на добу по 1 таблетці кожний через рівні інтервали. Стандартна тривалість терапії – від 2 до 4 тижнів. Через місяць курс можна повторити. Однак при вагітності, особливо на ранньому терміні, лікар може коректувати дозування і тривалість курсу, змінюючи її, як правило, в меншу сторону.

Передозування, побічні ефекти, протипоказання

Передозування зазвичай виникає при прийомі дуже великої дози кошти. Проявляється вона у вигляді сонливості без розслаблення м’язів і седативного ефекту.

Що стосується алергічних реакцій, то це може бути алергія, головний біль. Зазвичай такі проходять самостійно, без медичної допомоги.

Не можна пити Афобазол в таких випадках: непереносимість/підвищена чутливість до компонентів препарату; недостатність лактази; непереносимість галактози; мальабсорбція глюкозо-галактозна; дитячий вік.

Можливо, майбутня мати разом з лікарем обговорить варіант заміни цього кошти. Наприклад, можна скористатися заспокійливими препаратами на рослинній основі. Найвідомішим із них є валеріана, а також пустирник. Аналогічним Афобазолу терапевтичним ефектом володіє Персен і Новопассит. Однак Афобазол купірує та патологічні стани, пов’язані з тривожністю – напади серцебиття, екстрасистолію, скачки тиску. Тобто натуральні препарати знімають тільки психологічний дискомфорт.

Бережіть себе і не призначайте собі препарати самостійно! Здоров’я вам і вашому малюкові!

Залишити коментар