Чи можна незайманій користуватися тампонами?

Тампони — ефективний і популярний засіб, що дозволяє підтримувати життєву активність незалежно від фази менструального циклу. Можна дівам користуватися тампонами — це питання актуальне як для батьків, так і для майбутніх споживачів гігієнічного аксесуара.

Вибір марки тампона і вміння використовувати дуже важливо, це допоможе зберегти здоров’я і підтримувати якість життя на належному рівні.

Функції дівочої пліви

Дівоча пліва не призначена для визначення статусу, ця функція штучно нав’язана. Структура пліви — фіброзна сполучна тканина з малою кількістю нервових волокон і тонких кровоносних судин, розташування — біля входу в піхві ближче до шийки матки, відступ 1-3 див. Завдяки плеве ймовірність проникнення патогенної флори знижується в 2-3 рази.

Для виходу менструальної крові і надходження кисню в плеве передбачені отвори, які відрізняються за формою і розташуванню — піхва не стерильно. Розмір центрального отвору має діаметр 15-20 мм. Також пліва еластична, дозволяє вільно рухатися. Якісні характеристики визначаються жіночої індивідуальністю.

Ймовірність пошкодження пліви тампонами

Дорослішання супроводжується гормональними змінами організму, які оцінюють візуально. Цей процес відбивається на стані внутрішніх органів, змінюється робота органічних систем, сповільнюється метаболізм. Якості пліви також змінюються — збільшується еластичність.

Всі ці зміни вимагають часу, організм пристосовується до нового статусу протягом року. Стільки потрібно щоб нормалізувався менструальний цикл, дівчина звикла до змін, навчилася доглядати за собою. Бажано на цьому етапі відвідати гінеколога.

Правильний вибір тампона виключає самодефлорацию і дозволяє підтримувати життєву активність.

Вибір перших тампонів

Вибір гігієнічних засобів величезний, представлений виробами різних марок та розмірів, при виготовленні використовують штучні і натуральні матеріали — оцінити зручність і якість можливо тільки на власному досвіді. Думку інших і довіряти рекламі в питанні, хиткому власного здоров’я не варто, один і той же матеріал здатний викликати алергічні реакції у споживачів.

Починати слід з гігієнічних виробів невеликого розміру — на упаковці вказана маркування «міні», купувати товар в аптеці.

Розроблені спеціальні підліткові моделі з ніжним покриттям, підвищеною пористістю для вбирання виділень, зручним аплікатором. Це допомагає новачкам освоїти гігієнічний засіб.

Підліткові страхи

Підлітки побоюються через упереджень, що виникли із-за недостатньої кількості інформації:

 1. Пошкодження дівочої пліви. Інформація, яку вже наводили вище, повністю спростовує цю думку, на тлі гормональних змін еластичність пліви підвищується, кількість отворів і розміри збільшуються.
 2. Це заважає нормально рухатися і заподіює біль. Якщо виріб вставляти правильно, забезпечивши повну нерухомість, неприємних відчуттів не виникне. З-за цього з’являються проблеми — тампони забувають вчасно міняти. Небезпека забудькуватості зазначимо надалі.
 3. При активних рухах гігієнічний виріб випадає. М’язи піхви у молодому віці розвинені, пружність не порушена, предмет гігієни утримується надійно. Правильна установка — запорука надійності.
 4. Стороннім видно «вкладення». Хвилюватися з цього приводу не варто, такого бути не може. Навіть якщо вставити неправильно, зовні видно тільки шнурок, незручність відчуває користувач.
 5. Тампон загубиться, застрягне, для видалення доведеться звернутися до допомоги офіційної медицини. Шнурки відривають у неякісних виробів — навіть якщо подібне відбувається, пальці допоможуть впоратися з виниклою проблемою.

Всі побоювання безпідставні, якщо освоїти правила поводження з гігієнічними виробами.

Видалення проводиться за аналогічним алгоритмом:

 • вимити руки;
 • сісти в позу, в якій вставляли тампон ;
 • акуратно плавно потягнути шнурок.

Виріб виходить назовні. Прання та очищення неприпустимі. Гігієнічне виріб призначений для одноразового використання.

Правила використання вироби особистої гігієни

Рекомендується застосування для дів в перші дні менструального циклу при підвищеному відділенні крові. У подальшому переходять на прокладки, вони впораються з поставленим завданням. Виняток: тренування, відвідування басейну, необхідність бути присутнім під час заходів, пов’язаних з дрес-кодом.

Постійне знаходження тампони у піхву підвищує ймовірність розвитку запальних процесів. Твердження не голослівне — матеріал гігієнічного вироби має високі поглинаючі властивості. Це усуває природні виділення, знижує місцевий імунітет, порушує кислотно-лужний баланс піхви.

Тому потрібно чергувати використання зручних гігієнічних виробів з прокладками і замінювати перші кожні 3-4 години.

На ніч краще встановлювати прокладки. Прокидатися кожні 3 години для зміни нераціонально.

Дівам рекомендується купувати вироби з маркуванням на крапельку менше, ніж відповідає виділенням. Краще частіше міняти, ніж піддавати організм небезпеки зниження імунітету.

Види тампонів для дівчат

Для незайманих пропонуються розміри «міні» і «норма» — маркування вказана на упаковці.

«Норма» адсорбує за об’ємом 20 мл крові, розмір завдовжки 15-20 мм. Дівоча пліва відступає від входу до піхви на 15-30 мм, ймовірність розриву мінімальна.

Популярні марки:

 • ОВ — поверхня гладка, при виготовленні матеріал покладений у формі спіралі, що полегшує введення. Поглинаючий ефект збільшений, компактний розмір.
 • Зовнішнім виглядом оригінальний– відкриваються, як помада, оболонка купірує впровадження патогенних мікроорганізмів. Пружні, гнучкі, забезпечена зручність застосування.
 • Компактний розмір, покриття гладке, легкість введення забезпечена конструкцією.
 • Популярність забезпечується властивостями: параметри та розміри представлені в широкому асортименті, гіпоалергенні дію, гладка поверхня.

Небезпека використання

При використанні гігієнічних виробів може розвинутися синдром токсичного шоку — смертельно небезпечний стан, що представляє загрозу для життя і здоров’я.

Симптоми токсичного шоку:

 • різко підвищується температура;
 • нудота і блювання;
 • гарячковий стан і озноб;
 • судоми;
 • запаморочення;
 • розлад свідомості;
 • висипання на долонях і стопах.

Вся симптоматика розвивається протягом короткого часу, пацієнт втрачає свідомість через 15 хвилин. При ненаданні допомоги летальний результат — необоротне наслідок. Необхідно терміново видаляти тампон і викликати «швидку допомогу».

Причини розвитку токсичного шоку:

 • неякісний матеріал гігієнічного вироби;
 • впровадження патогенної флори — золотистого стафілокока;
 • скупчення піхвових виділень і порушення відтоку.

На непереносимість тампона вказує дискомфорт після введення. Болі в піхві немає, але з’являється запаморочення, знижується тиск. Не можна сподіватися, що організм звикне до гігієнічного засобу. В цьому випадку використовують тільки прокладки.

Залишити коментар