Як зробити, щоб шишка на лобі зникла?

З дитячих спогадів кожен може розповісти, як він біг додому, зі сльозами на очах і вскочившей від чергового падіння гулею на лобі, і від ласкавих маминих рук ставало легше. А потім сльози змінював сміх, коли мама підвела до дзеркала і примовляла: «Ай-да красуня! Місяць у волоссі виблискує, а під лобі зірка горить!».

Дорослі теж набивають гулі на лобі, але це відбувається рідше, ніж у дітей і при більш серйозних обставин: в аваріях, при ходінні в ожеледь, при падінні з драбини, наприклад. «Дорослі» шишки можуть спричинити за собою тяжкі наслідки.

Що робити, якщо від удару з’явилася шишка на лобі?

Для початку визначити по її зовнішньому вигляду і по мірі виробленого удару, наскільки шишка небезпечна для здоров’я. З медичної точки зору, шишка на лобі від удару — це звичайна гематома, що супроводжується синцем, тобто синцем.

При ударі об твердий предмет під шкірою відбувається розрив тканин, великих і дрібних капілярів, утворюється порожнина, в якій скупчується кров і лімфа.

Після сильного падіння через деякий час буквально на очах розбухає і набрякає місце удару. Полопавшиеся дрібні підшкірні капіляри просвічують через шкіру, і спостерігається посиніння травмованої області — з’являється синець. У центрі синяка пальпується тверда, хвороблива «подушка» або кулька — це і є гематома.

Лобна кістка практично відразу покрита шкірою, тому кров’яної пухлини нікуди провалитися в м’які тканини, як на руці або нозі, і вона помітно виступає в вигляді горба, який ми називаємо просто шишкою. З такою проблемою зазвичай не звертаються до лікаря. Але на всяк випадок, після події краще постежити за своїм станом.

Якщо, приміром, після отриманого удару паморочиться голова, з’явився головний біль, погіршився зір, не зникає набряк після лікування шишки або інтенсивно росте, то самому краще нічого не робити, необхідно терміново звернутися до травматолога або до хірурга. Після огляду, лікар поставить діагноз і призначить ряд процедур.

Як швидко прибрати на лобі гулю після удару?

Існує ряд лікувально-профілактичних мазей, які досить ефективно борються з гематомами. До їх складу входять речовини, які мають кроверазжижающими (антикоагулянти), протизапальними, ангиопротектными (зміцнюють стінки судин і капілярів), болезаспокійливими властивостями. Такі гелі та мазі завжди є в аптеках і відпускаються без рецепта.

Найчастіше розпізнати їх можна по характерному елементу «ваз» (що означає «посудина») у назві. Так, наприклад, Индовазин досить часто рекомендується лікарями для лікування різного роду механічних травм, зокрема, суглобів і зв’язок.

Троксевазин добре знімає лімфатичний набряк і прибирає синці на місці удару. Прекрасний засіб для тих, хто не любить «хімію» — крем «Софія» на травах з екстрактом медичної п’явки.

Наносити мазь слід на неушкоджену тканина. Якщо є подряпини і садна, то їх потрібно обробити антисептиком (якщо такий є під рукою) або просоченої у спирті ваткою.

Потім прикласти охолоджуючий компрес — матеріал з льодом або просто змочений в холодній воді рушник.

Довго тримати такий компрес у лоба небажано. Після процедур просушити шкіру і намазати маззю, уникаючи її потрапляння в ранки. Препарат потрібно ретельно втирати два-три рази в день. Зазвичай, результат видно вже на другий день. Курс залежить від ступеня тяжкості гематоми. Моментального зникнення шишки не варто чекати, так як для її загоєння і розсмоктування організму потрібен час.

Застосування пластирів, зігріваючих компресів не вітається. Гематоми не можна розпарювати у ванні або в душі. Цим можна спровокувати погіршення стану і зростання пухлини.

Правильне лікування може призначити тільки лікар. Іноді доводиться вдаватися до радикальних заходів — видаляти хірургічно або ізсікати лазером.

Що це може бути, якщо на лобі без причини з’явилася шишка?

Буває і таке, що ви не падали, не втікали, а виявили опукле ущільнення, маленьку чи велику гулю на лобі під шкірою. Етіологія (причина) її походження буває різною. Найчастіше це доброякісні новоутворення.

Розглянемо на прикладах, що це може бути:

  1. Ліпома (жирова пухлина). У народі називають жировики. Характеризується ущільненням під шкірними покривами, овальної форми, розміром з куряче яйце. Зазвичай ліпоми не турбують і шкоди не завдають. Потрібно лише стежити за їх зростанням;
  2. Атерома. Хворобливе новоутворення, яке виникає через непрохідність сальних залоз. Внаслідок потрапляння бактерій може запалюватися. Атероми можна видаляти самим або тиснути, інакше можете занести інфекцію. Медичний огляд у даному випадку необхідний;
  3. Алергічна реакція. Якщо шишка на лобі — це реакція на шампунь або косметичний крем, то чекайте, скоро з’явиться ще. Для алергії характерно частотне висипання.
  4. Відкладення солей або рідини в результаті гормональних порушень або збоїв процесу обміну речовин. Коли в організмі відбувається дисфункція ендокринної системи, після стресу або з віком, то, наприклад, на тлі наявного при цьому захворювання (діабет, метаболічний алколоз, менопауза) з’являються новоутворення на шиї, спині і на лобі. Вони складаються з тих речовин життєдіяльності, від яких в результаті збоїв організм не встиг позбутися.
  5. Вугор або гнійник. При частому і неправильному використанні кремів або косметики забиваються пори шкіри, з вуличної пилом потрапляє інфекція і виникає запалений червоний вугор.

У будь-якому випадку, перед тим, як прибрати гулю на лобі, кращим рішенням буде консультація у фахівця. Час буде витрачено, але зате ви будете знати свій діагноз і ваші подальші дії.

Залишити коментар