Чи готова ваша дитина до школи

Коли дитина досягає шкільного віку, перед його батьками може виникнути дилема: віддавати його в школу восени, або почекати ще рік. Як правило, в таких випадках з’являється багато порадників, одні кажуть, що краще почекати, інші твердять, що віддавати дитину на шкільне навчання необхідно саме в 6 років.

Звичайно, прислухатися до порад вважається розсудливим, але все ж батькам доводиться самостійно визначити, чи готова дитина до школи. Для цього не обов’язково відвідувати психологів, педагогів, визначити готовність дошкільника до першого класу зовсім нескладно, достатньо лише добре знати свого малюка.

Ознаки готовності до школи

  • Малюк, що йде в перший клас, має трохи орієнтуватися в навколишньому. Йому необхідно мати уявлення, що означає: направо — наліво, великий — маленький, високо — низько, вперед— назад.
  • Він повинен чітко називати своє ім’я, прізвище, по батькові, вік, домашня адреса, а також імена всіх своїх найближчих родичів.
  • У дитини має з’явитися бажання йти в школу, а для цього у нього має бути мотивація. Визначити цю мотивацію йому можуть допомогти батьки.
  • Дошкільник повинен бути комунікабельним, вміти спілкуватися з однолітками.
  • Дошкільник повинен бути добре розвинений фізично: нормальний зір, слух, загальний стан здоров’я.
  • Слід звернути увагу на розвиток зорової пам’яті, а також зорового сприйняття.
  • Важливо, щоб були розвинені такі якості, як самостійність, організованість, вихованість.
  • Дошкільник повинен мати уявлення про те, як потрібно правильно спілкуватися з дорослими людьми.
  • Крім перерахованих вище, одним з важливих критерій, є вміння дошкільника контролювати свою поведінку, а також емоції.

Зі скільки років віддавати в школу

Однак у багатьох батьків поряд з головною проблемою: чи готовий до школи дитина, виникає не менш важливе питання — коли віддавати дитину в школу? І, хоча сучасна освіта передбачає навчання дітей з шестирічного віку, в цьому питанні існує безліч протиріч.

Психологи стверджують, що віддавати в школу необхідно саме в 7 років. Пов’язано це з тим, що шестирічний малюк, швидше за все, психологічно ще не готовий до шкільного навчання — навіть якщо спочатку йому все буде даватися легко — приблизно до середини навчання можуть виникнути проблеми і труднощі у навчанні.

Крім того, вважається, що до семирічного віку дитина переживає свій перший «вікова криза», після чого стає більш досвідченою і зрілою особистістю.

З точки зору медичних працівників, віддавати шестирічного в школу, батькам не рекомендуються, так як організм дитини ще не готовий до цього фізично. — Діти швидко стомлюються, можуть навіть втрачати вагу. Дошкільник в цьому віці неї завжди ще готовий міркувати самостійно, а також концентрувати свою увагу на навчальній програмі. В такому віці ще слабо розвинена дрібна моторика рук, що позначається на написанні букв. В цьому випадку дитина буде переживати і нервувати.

Однак слід пам’ятати, що віддавати дітей до школи у віці більше 7 років — також не є правильним. По-перше, школяр буде явно відрізнятися від своїх однокласників зростом і вагою, що може бути неприємним для нього. Йому також може бути нудно з хлопцями в класі, адже вони малі для нього. Тому оптимальним варіантом походу в перший клас — є період віку з 6 до 7 років. Батькам необхідно пам’ятати, що кожна дитина індивідуальна, і визначити, коли віддавати його в школу, необхідно самостійно, враховуючи всі його уміння, навички, а також бажання.

Багато людей вважають, що діти дошкільного віку обов’язково повинні знати алфавіт, уміти читати і писати, проте така думка є помилковою. Всьому цьому вони повинні навчитися в школі, і якщо дитина, що йде в перший клас, не вміє читати або писати — це не привід залишати його будинку ще на рік.

Якщо ж батькам здається, що їх малюк не відповідає декільком з критеріїв, перерахованих у цій статті слід задуматися, і приділити йому більше уваги, спробувати пояснити дитині елементарні речі і оцінити його реакцію.

Залишити коментар