Четвергова сіль: застосування і способи приготування

Вона має чорний колір, і готувати її можна тільки в чистий четвер. Готовий продукт використовують у протягом всього року, аж до наступного чистого четверга.

Як приготувати четверговий сіль

У давні часи її готували в російської печі на 7 березових дровах з капустяними листками. В даний час такий спосіб готування здається абсолютно не реальним, тому виникає питання, як же приготувати таку спецію в сучасних умовах?

Така можливість є – приготування чорної солі на звичайній плиті. Готувати її слід в ніч з середи на чистий четвер, і вперше використовувати на практиці при прибиранні будинку в цей самий день. Саме цей час є найкращим, коли дія речовини проявляється на 100%.

Щоб зробити четверговий сіль, необхідно зібрати трохи продукту з трьох будинків, де присутня позитивна енергія, яку жителі хотіли б мати у себе. Запитати її можна у своїх багатих, здорових і щасливих друзів, потім змішати з пачкою солі крупного помелу.

Попросіть кожного члена сім’ї кинути жменьку на сковороду, додайте туди 10 ложок борошна, все прожарити, поки вона не почорніє. Після чого речовина насипте в тряпочна мішок. Краще готувати спецію на чавунній сковороді, а зберігати її на кухні біля плити. Починаючи з чистого четверга і аж до Великодня з дому нічого не можна виносити і віддавати комусь. Інакше, разом з цим буде йти позитивна енергія з дому.

Як застосовується четверговая сіль?

Особливих ритуалів немає, її просто можна носити з собою в мішечку для особистого захисту, класти під подушку або розводити у воді і пити.

  • Четверговая сіль очищає дім від неприємних сварок, що виникають у членів сім’ї;
  • Добре використовувати речовину для купання малюків, вона сприяє здоровому росту;
  • Якщо жінка посварилася з чоловіком, вона повинна покласти мішечок з цією пряністю під подушку дружина, тоді примирення буде дуже швидким;
  • Щоб залучити в будинок достаток потрібно поставити баночку з четвергової сіллю на стіл і тримати її завжди повною;
  • Якщо в будинок прийшов чоловік з негативними емоціями, його треба почастувати їжею, з чорною сіллю, а після його відходу обсипати сліди, щоб його погана енергія пішла разом з ним. Таким чином, можна захистити себе від поганої енергії.

Старовинні звичаї у використанні чорної солі

Четверговая сіль – це старий російський звичай, який бере початок ще з часів Християнства.

В далекі часи цього мінералу приписували магічні властивості. Недарма слов’яни вітали гостей хлібом і сіллю.

За народними уявленнями ця спеція має велику силу.

Нею годували худобу від хвороби, додавали в землю для отримання хорошого врожаю.

Як використовують четверговий сіль в православ’ї?

Її необхідно готувати 1 раз в рік – у четвер Страсної Седмиці. У народі Великий четвер завжди асоціюється з чистотою і світлом, тому в цей день останній раз перед Світлим воскресінням господині завжди прибирають будинок, фарбують яйця і печуть паски. Загалом, роблять останні святкові приготування.

А на свято її подають не тільки як доповнення до страви, але і як символ чистоти і благополуччя.

Способи приготування цієї солі різні. У деяких селищах сільничку можна було взяти на
службу в церкву, поставити її перед іконами під час служби.

У ніч з середи на четвер жменю крупної солі зав’язується в чисту ганчірочку і кладеться в слабо скніє піч до ранку. До ранку ганчірочка повністю зажевріє, а отриманий соляної згусток дробиться, насипається в солонку і до всіх страв, які вживаються в Світлу Седмицю. Їй посипаються великодні яйця.

Слід розуміти, що, на відміну від традиційної їжі, такої як паска або яйця, сіль не є канонічною, і з її використанням пов’язано безліч забобонів.

Правильне застосування чорної солі дає родині позитивну енергію, затишок, тепло, щастя. Головне, вірити в це.

Залишити коментар