Самогон з варення в домашніх умовах: рецепти приготування

Виготовлена в домашніх умовах саморобна горілка – напій, що утримує пальму першості в глибинці нашої країни. Бажаючим виготовити самогон, крім обладнання для перегону, знадобиться рецептура. Досить важливо і зниження собівартості продукту. Розглянемо, як виготовити самогон з варення в домашніх умовах.

Приготування самогону з варення в домашніх умовах

Безпосередньо перед початком процесу по виготовленню самогону необхідно забезпечити ретельну обробку задіяних ємностей. Чистота — запорука не тільки здоров’я, але і відсутність стороннього запаху і смаку у готового продукту.

Склад:

 • вода очищена – 40 л;
 • варення – 7 л;
 • сухі дріжджі – 60 г;
 • цукор – 4 кг.

Приготування:

 1. Нам знадобиться очищена вода. Вводимо цукор, щоб збільшити обсяг продукту, який отримаємо на виході. До речі, рецепт самогону з варення і дріжджів, але без цукру, ідентичний розглядається.
 2. Закип’ятимо воду і розведемо вказану кількість цукру. Всі складові розраховані, щоб отримати 8-9 літрів готового домашнього самогону. Вага інгредієнтів можна змінювати в залежності від того, який літраж міцного напою необхідний.
 3. Охолоджуємо вже отриманий цукровий сироп приблизно до 20-25 градусів. Рідина повинна бути теплою, щоб інтенсивніше відбувалися процеси бродіння.
 4. Підбираємо варення для благородного напою. Багато хто стверджує, що варто пускати в хід все непотрібне. Ми будемо любити себе і берегти свій організм, тому зупинимо вибір на однакових видах варення без цвілі і кристалізації. Підійдуть заготовки з яблук, полуниці, смородини. Кожен фрукт принесе нашому майбутньому зілля аромат і додасть свою родзинку. Знавці і великі старожилысвоего справи кажуть, що найкраща брага для отримання високоякісного напою робиться на основі домашнього варення.
 5. Вводимо варення в солодку воду і ретельно перемішуємо.
 6. Наступний крок – потрібно розпустити дріжджі. Розмішуємо зазначений інгредієнт у невеликому об’ємі води з додаванням чайної ложечки цукру. Коли суміш почне підніматися «шапкою», змішуємо всі підготовлені складові воєдино.
 7. Закваску поміщаємо в велику зручну ємність, ставимо у тепле місце і гарненько закутуємо. При виготовленні браги не варто користуватися металевою кухонним начинням. Перевагу віддаємо дерев’яних і скляних предметів.
 8. Брага буде настоюватися приблизно 5 діб.
 9. Корисним стане старий дідівський спосіб, який допоможе визначити закінчення процесу бродіння закваски. Це перевірка полум’ям: якщо вогонь над брагою гасне, значить, вона ще бродить.
 10. Готова закваска для самогону має на смак гірчити.
 11. Брагу відфільтруємо через марлю.
 12. Поміщаємо її в апарат і зробимо дві перегонки.
 13. Вимірявши на виході фортеця самогону, отримаємо десь 48 градусів. Розбавляємо напій дистильованою водою до 20 градусів і знову ставимо на перегонку.
 14. На наступному етапі процесу необхідно перші 100-120 г рідини злити. Це фракція, в народі звана «головою», шкідлива для здоров’я. Досвідчені самогонники вже орієнтуються по запаху, що пішла рідина, придатна до вживання.
 15. Після перегонки отримаємо основний продукт фортецею в 63 градуси.
 16. Розбавляємо самогон, щоб напій досяг 40 градусів. Залишаємо на пару днів в темному прохолодному місці до закінчення реакції змішування.
 17. Самогон з варення готовий до дегустації навіть без додаткового очищення.

Ті, хто пробував цей напій, стверджують, що самогон володіє ароматом фруктів і ягід і після його вживання залишається приємний післясмак. Як ми бачимо, рецепт дуже простий, так що можна приступати до приготування самогону зі старого варення в домашніх умовах.

Візьмемо замість дріжджів пиво

Представляємо ще один рецепт самогону з варення, в якому дріжджі замінені пивом.

Склад:

 • 1 л старого варення;
 • 1 ст. пива;
 • 1 ст. цукру;
 • вода кип’ячена – 4,5 л.

Приготування:

 1. Помістимо застаріле варення в посуд зі скла або емальованого заліза. При цьому закупорений продукт може бути виготовлений з будь-яких фруктів.
 2. Додаємо до варення цукор, вливаємо пиво і підігріту до 30-40° воду.
 3. Розмішуємо і горловину посудини прикривають марлею. Далі ємність ставимо в тепле місце на строк не більше 10 днів.
 4. У готової бразі бродіння немає, можна перевірити сірником – незатухающий вогонь каже, що пора приступати до перегону.
 5. Налаштовуємо апарат і переганяємо.

Одержаний продукт через пару днів можна вживати. Можливо, хтось захоче настояти його на горіхових перегородках або використовувати більш складний рецепт. Це тільки вітається.

Простий з технологічної точки зору процес дозволяє отримати алкогольний напій гідної якості. Самогон можна не тільки пити, але і використовувати для виготовлення інших напоїв, наприклад, лікеру, настоянок. І звичайно ж, він незамінний в народній медицині, буяє рецептами, де алкоголь виступає в якості одного з інгредієнтів. До того використати старе варення у справу замість того, щоб просто викинути, — це так по-хазяйськи!

Залишити коментар