Це чарівне почуття – закоханість!

Коли приходить перша закоханість? Складно відповісти на це питання. Нерідко, вже в дитячому саду доводиться відчувати подібні почуття, а деякі відчувають її вперше в зрілому віці. З’являється закоханість завжди несподівано, її неможливо запланувати.

Просто в один прекрасний момент, дівчина чи молода людина починає відчувати непереборне бажання знаходитися поблизу від предмета зітхань. Так які почуття потрапляють в цю категорію, і які ознаки присутні в поведінці закоханих?

Як визначити закоханість?

Так вже створена людина, що змушений шукати другу половинку, щоб знайти душевну і фізичну гармонію. Тому й покірливо підкоряється розумна істота біохімічним процесам, які відбуваються в організмі. Вся причина цього почуття криється в посиленому виробленню особливого гормону – дофаміну.

З-за нього з’являється надзвичайний стан, коли людина відчуває приплив енергії в присутності коханого.

Дофамін провокує виробництво адреналіну, який вселяє в серце тривогу і змушує працювати цю м’яз в посиленому режимі.

Напевно, багато хто помічав, що з боку все закохані нагадують один одного. Цим відчуттям властиві певні симптоми, які можуть здатися неэмоциональному людині досить смішними. Звичайно, варто враховувати, що ознаки закоханості у підлітка і дорослої людини різняться, проте можна виділити загальні симптоми.

Наприклад, як виявляється це почуття у дівчини:

 • Несподівано зібрана раніше дівчина стає розсіяною. Її думки постійно витають в стороні від загальної розмови. Вона забуває про призначені зустрічі, не пам’ятає подробиць бесіди. Не варто звинувачувати подругу, її голова зайнята зовсім іншими речами;
 • Дівчина часто посміхається і відповідає невлад. Навіть якщо розмова переходить на досить сумні теми, помітно, що вони її мало цікавлять. У той час, коли подруги пускають сльозу, вона може мрійливо посміхатися, не звертаючи уваги на те, яке враження справляє на оточуючих. А іноді, навпаки, може несподівано розплакатися серед загальних веселощів. Все це ознаки закоханості дівчини, над якими вона не владна;
 • Якщо раніше дівчина не надто багато уваги приділяла своїй зовнішності, її звички разюче змінилися. Гардероб почав поповнюватися жіночними обновками, не виключено, що вона різко змінила стиль, воліючи образ миловидної кокетки або сентиментальною особи;
 • При появі певного хлопця панночка кардинально змінюється. Вона починає шукати теми для бесіди і намагається всіма доступними способами звернути на себе увагу. Правда, це вдається далеко не завжди, так як хлопець необов’язково відчуває по відношенню до неї закоханість;
 • Несвідомо під час розмови дівчина починає поправляти зачіску, поплескувати себе по колінах або повторювати жести коханого. З боку це виглядає дійсно цікаво;
 • До жаху подруг і батьків раніше цілком спокійна дівчина проявляє інтерес до екстремальних видів спорту. Її нездоланно тягне сплавлятися по бурхливих річках на байдарках або стрибати з тарзанки. Значить, зацікавив її об’єкт досить багато часу приділяє таких «розваг».
 • Симптоми закоханості можуть проявлятися у вічній зайнятості. Якщо хлопець не відповідає взаємністю, подругам доведеться на деякий час змиритися, що дівчина воліє сидіти вдома, чекаючи від нього дзвінка, а не веселитися в клубі.

Ознаки закоханості чоловіки виглядають практично так само. Він готовий відкласти будь-яку справу, щоб зустрітися з коханою. Для неї він обриває квіткові клумби і замовляє столик у фешенебельному ресторані. Друзі помічають, що хлопець значно поглупел і перестав звертати увагу на інших представниць слабкої статі.

А якщо почуття без взаємності?

Чудово, якщо любов взаємна. Але як вчинити, якщо предмет найніжніших почуттів не бажає їх помічати і не поспішає відповісти згодою?

В цьому випадку краще постаратися знайти спосіб, як позбутися від закоханості:

 • Найчастіше психологи радять переключити увагу на творчість. Це заняття стане відмінною заміною емоційних переживань і, можливо, дозволить відкрити в собі нові таланти.
 • Добрий результат можна отримати за допомогою аутотренінгу. Для цього необхідно в подробицях розповісти близькому другові історію відносин, дотримуючись офіційної мови. Потім, ту ж історію треба розповісти з проявом емоцій.
 • На третьому етапі необхідно поділитися з другом своїм справжнім ставленням до предмета пристрасті. Після закінчення розповіді разом з приятелем слід приступити до докладного розбору відносин з виявленням недоліків пасії.

Іноді радять закрутити невеликий роман на стороні. Однак це досить жорстоке засіб, так як не виключено, що згодом тимчасовий партнер буде відчувати таке ж почуття образи і розчарування.

Якщо не допомагають поради близьких людей і допомога психолога, варто глибше заглянути в свою душу. Може, непомітно закоханість переросла в більш сильне почуття?

Як відрізнити любов від закоханості: основні прикмети

За запевненнями психологів закоханість триває приблизно 2 роки, якщо почуття взаємні. Якщо стосунки не склалися, відчувати щемливу тугу можна трохи довше. Любов – набагато глибше і сильніше, це почуття може стати практично вічним.

Але як можна розрізнити закоханість і любов, коли відносини в розпалі?

Існує кілька способів, що дозволяють визначити, які почуття відчуває людина:

 • Наприклад, якщо цікавить тільки, яке почуття відчуває партнер, мова йде про закоханість. Якщо людина замислюється, які почуття відчуває сам, можливо, почуття переросло в кохання.
 • Для кохання властива відповідальність за партнера. Людина більшою мірою думає не про те, добре чи ні, а наскільки добре коханому чи коханій.
 • Любов, почуття, яке не допускає егоїстичною турботи про власне благополуччя. От якщо людина готова пожертвувати своїми інтересами, це дійсно справжнє глибоке почуття.
 • Закоханий завжди бажає отримати, люблячий прагне віддавати. В цьому і полягає основна відмінність між коханням і закоханістю.

Вважається, що істинна любов зустрічається дуже рідко. Не кожна людина здатна ігнорувати вимоги свого «его».

Тим не менш, варто спробувати розвинути прекрасне почуття, намагаючись оцінювати ситуацію очима свого партнера, йти на поступки і відчувати себе повністю щасливим, коли щасливий кохана людина.

Залишити коментар