Як позбутися від туги і повернути радість життя?

Щоб зрозуміти, як позбутися від туги, спочатку потрібно вирішити, що ви розумієте під цим словом.

Суть явища

Часто так називають звичайну нудьгу, лютневу нестачу вітамінів, або просто задумливий настрій. Чомусь останнім часом люди стали боятися стану, описаного Пушкіним: «Мені сумно і легко, печаль моя світла…». Вважається, що якщо ви не відчуваєте постійній ейфорії і безперервної безпідставною радості, значить, у вас депресія, яку обов’язково потрібно лікувати.

І для цього є маса способів:

  • Поради випити перед сном теплого молока з медом або трав’яного чаю – самі нехитрі;
  • Радикали можуть порадити і фармацевтичні засоби;
  • Або порекомендують відвідати психолога.

Насправді, в печалі, і навіть легкого смутку немає нічого страшного. Людських емоцій, до яких належать і прояви зневіри, не здатні відчувати люди, з порушеннями мозкової діяльності, тобто страждають ідіотією. Їх реакція на зовнішній світ обмежена проявами задоволення і невдоволення.

Тому, щонайменше, дивно виглядають питання, як позбутися смутку назавжди.

А чи варто?

Всі найбільші і не дуже твори мистецтва, створені в моменти печалі і смутку. І вони описують художніми засобами любовні трагедії, смерть близьких, і подібні життєві потрясіння. Художник, поет або письменник не змогли так правдиво описати смуток, скорботу і печаль, якщо б самі ніколи не відчували ці стани. Як актор буде правдоподібно зображати на екрані душевну біль, якщо страждає легкою формою ідіотизму, і не здатний відчувати нормальні людські почуття?

Як збіднів би наш світ, якби Шекспір не написав «…повісті сумнішої на світі…». Або якщо Пушкін не розповів історію нерозділеного кохання Тетяни до Онєгіна, і не посилив би трагізм життєвої ситуації історією самого Онєгіна, який «убив на дуелі одного» а після сам безнадійно закохався у Тетяну?

Що ми читали, дивилися, над чим плакали, і чого сострадали, якби знайшлося, таки, засіб, що дозволяє назавжди позбутися від туги.

А якщо все — таки варто?

  • Серед рад, в яких описані способи порятунку, часто можна зустріти пропозицію, зайнятися якою-небудь справою. Це дійсно допомагає, от тільки рада пройтися по магазинах, не допоможе впоратися з проблемою, як її розуміють психологи. Похід по магазинах здатний розігнати нудьгу, та й то, на деякий час.Справа, яка допоможе позбутися від туги як за померлим близьким або чужій людині, не може бути банальним шопінгом. А якщо вона лікується таким простим способом, то, може, це і не туга зовсім, а так, поганий настрій?
  • Не вийде людині позбутися і за допомогою роботи, якщо ця робота сама схожа нудьзі – нецікава ні сама по собі, ні навіть заробленими грошима. Рутинне отсиживание в офісі якийсь там компанії, що займається дрібною перепродажем чогось там, за зарплату, що дозволяє випити пива з приятелями і не більше, сама здатна викликати нудьгу і депресивний стан. Особливо якщо всі інші життєві потреби забезпечені татом і мамою. Навпаки, заробляння великих грошей може у деяких вилікувати тугу, якщо така виникне, тому що це азарт, а там, де є азарт, немає місця тузі;
  • Ще один спосіб, який чомусь, настійно радять: з’їсти що-небудь смачненьке. Якщо за тугу приймають нудьгу, викликану рутинним проживанням день у день, а лікувати її пропонують поїданням чого-небудь смачненького, то хіба варто дивуватися зайвої ваги, відсутності навіть прозорого натяку на талію і п’ятою точкою, розміром з диван? А непомірно збільшилися живіт і стегна можуть викликати депресію, а, як наслідок: «знайдіть в холодильнику яку-небудь смачненьке і порадуйте себе».

Заглянемо в голову

Відповідно до одного з визначень, туга – це бажання якої-небудь речі або явища і неможливість володіння. Це бажання живиться спогадами або мріями про цю річ або явище, і пам’яттю або уявленнями про те, що обмежує або здатне обмежити володіння.

Наприклад: «я жирна, а на першому курсі інституту у мене була постать – усі заздрили, але тепер я товста, і ніколи не зможу схуднути. І тому що я така потворна, у мене ніколи не буде хлопця. Мені так тоскно, піду з’їм що-небудь смачне». Ще неприємні душевні стани можна «заливати» алкоголем – таке рішення теж може вважатися способом, як на час позбутися від любовної туги – деякі так і роблять.

Більшість проблем, принаймні, психологічного характеру, в нашій голові.

З-за низької самооцінки, невпевненості в собі, лінощів, небажання самостійно щось зробити для зміни ситуації. Жалості до себе, апатії, відсутності інтересів і цілей у житті, і як наслідок, до життя, нудьги.

Ще однією причиною може бути неправильна оцінка того, що становить радості життя. Неможливість придбати iPhone 7, тому що зарплата менеджера якийсь там компанії не дозволяє це зробити, може викликати жалість до себе зі всіма наслідками у вигляді туги.

А змінити роботу на більш високооплачувану теж не виходить, тому що лінь і невміння поставити і домагатися мети не дало можливість отримати освіту, а особливих обдарувань немає і не передбачається. Результат – туга зелена.

Кожен сам коваль свого щастя, і творець власної туги. Завдяки засобам масової інформації, особливо, інтернету, люди легко знаходять у себе симптоми, ставлять діагноз, а потім шукають способи боротьби. Наші мами поняття не мала, що таке післяродова депресія. А тепер у депресію після пологів впадає кадая друга. Отже, вистачає на нудьгу сил і часу. Не читайте медичних довідників, інакше знайдете у себе симптоми усіх хвороб.

Так чи інакше, для того щоб боротися з проблемою, потрібно її сформулювати. Можна позбутися тільки від того, що зрозуміло і усвідомлено, а проблема в стилі «піди туди, не знаю куди, принеси те, не знаю що» рішення, як правило, не має.

Може краще посумувати?

Крім описаних варіантів, коли за тугу приймають прояв нудьги і ліні, дійсно існують ряд проблем, розв’язання яких лежить у площині знань спеціалістів: психологів і психіатрів.

Це серйозні відхилення в психічному здоров’ї, що можуть призвести до суїциду.

І якщо вам дійсно необхідно зрозуміти, як позбутися від туги, то слід звернутися до фахівців, які можуть допомогти. Тільки не переплутайте їх з шарлатанами, які пропонують змови на приворот улюбленого людини, медитативні практики, що дозволяють позбутися від любовної туги, семінари, мотивуючі на удачу в бізнесі, тренінги системно-векторної психології, і тому подібні заряджання енергією води в трилітровій банці через телевізор.

Сподіваємося, що в своєму житті ви зможете знайти час і для радості, для світлої туги.

Залишити коментар