Безпечні способи зняти нервове напруження протягом дня

Сучасний щоденний ритм змушує не тільки ноги побігати, але й неабияк напружити мізки і нервову систему. Треба сказати, що більше всього від психологічних та ментальних навантажень страждають саме нерви.

Постійна напруга, шум і темп міських вулиць, неполадки в родині, міжособистісні відносини, дедлайни – всі ці фактори впливають на внутрішній стан. Вони і є прабатьками стресу, який відчувається лише в кінці дня.

Негативний вплив стресу було відзначено таджицькими лікарями ще в 11 столітті. Організм, природно, намагається боротися з такими навантаженнями і включає захисну реакцію. Нам хочеться забутися і розслабитися. Тому ми нерідко вдаємося до допомоги антидепресантів і алкоголю.

Але існує безліч інших способів, які дозволять зняти симптоми нервової напруги і не нашкодити організму.

Звідки береться відчуття постійного нервового напруження?

Щоб зрозуміти природу цього деструктивного почуття, потрібно розібратися, що є стрес сам по собі. В першу чергу, подібне відчуття має суто внутрішню природу. Воно не народжується зовні. Недарма існує вислів «стресостійкість». Навколо вирує життя, а організм і психіка реагують на них тим чи іншим способом.

Таким чином, стрес є реакцією організму на зовнішні ситуації. Звідси і різниця у можливостях людей переносити ті чи інші негаразди: для кого-то достатньо, щоб йому випадково наступили на ногу в маршрутці, а інший навіть у ситуаціях катастрофи реагує спокійно.

Таким чином, деструктивні емоції слідство тільки внутрішньої реакції, а не зовнішнього агресора. Звичайно ж, щодня трапляється безліч ситуацій, які підривають терпіння, але вони не обумовлюють однозначну реакцію з вашої сторони. Як кажуть, не можеш змінити ситуацію, зміни ставлення до неї.

Як знімати нервову напругу без ліків щодня?

Отже, день видався напруженим. Щогодини виникають все нові і нові проблемні ситуації: начальник незадоволений, будинки неполадки, телефон розривається. Як в такому разі знімати напругу і не зірватися на близьких? Як взагалі не заробити головний біль до вечора?

Перше, що приходить в голову, це взяти антисрессовую пігулку, випити її і всі проблеми світу дарма. А ще було б непогано прийти ввечері і випити пару келихів міцного вина для розслаблення і блаженного забуття. Але це далеко не поодинокі і не самі вірні способи.

Антистресові препарати, звичайно, справа не швидка і не потребує зусиль. Однак варто враховувати звикання до них. Крім того, адже це не справа ковтати таблетки кожен раз, коли яка-небудь ситуація виводить вас із себе. Вони знімають слідство, але абсолютно не усувають причину. А причина криється саме у вас – в індивідуальній реакції на побутові речі. Те ж роблять і всілякі вітаміни. Звичайно, вони зміцнюють нервову систему організму і, в принципі, не зашкодять. Але не варто покладатися тільки на них.

Щоб впоратися з ситуацією і не дати їй набути контроль над вами, рекомендується:

  • займатися медитацією. Зовсім не обов’язково для цього бути гуру в області йоги. Досить підібрати релаксуючу музику і очистити думки, викинути все зайве з голови і зануритися на кілька хвилин в себе. Візьміть за звичку починати день з медитації і закінчувати нею. Особливо добре, якщо ви знайдете можливість відволіктися на невелику медитацію в обідню перерву. Це дозволить зняти накопичений негатив і впорядкувати думки, відпустити всі негативні емоції й зробити вас стійкіше до стресових ситуацій;
  • гуляйте на природі або хоча б на свіжому повітрі. Не полінуйтеся пройтися до і після роботи, або зробити невелику прогулянку в обід – абстрактне стан зміцнює нервову систему і підвищує стреесоустойчивость;
  • займайтеся спортом. В принципі, будь-яка людина повинна присвячувати деякий час своєї фізичної підготовки, щоб зміцнити імунну систему і організм в цілому. Крім того, фізичне навантаження відмінно допомагає «випустити пар». Недарма в деяких офісах є спортзал або боксерська груша. А у японців на цій же груші ще й висить фотографія шефа.

Варто пам’ятати, що накопичене напруга впливає як на психічному, так і на фізичне здоров’я. Чим більше ви дозволяєте гніву вирувати всередині, тим більше він вас руйнує і зовні.

Поради щодо вибору вправ та вітамінів при розумових навантаженнях і нервовому напруженні

№1 Чиста голова – здорове тіло.

За день, а іноді і за годину, думки стають часом настільки хаотичними, що впорядкувати їх не представляється можливим. А якщо ще й додаються неприємні ситуації, то позбутися відчуття істерики всередині неймовірно складно. Можна вдаватися до допомоги ліків, хоча все набагато простіше.

Очистіть голову від непотрібного мисленого мотлоху і від того, що вирішити дану хвилину не в змозі.

По-перше, часто знайти вихід не виходить саме тому, що сторонні і неприємні думки заважають сконцентруватися. А по-друге, існує закон психології мислення – рішення приходить допомогою так званого інсайда.

Можна крутити проблему і так, і сяк, а виходу все немає і немає. І в один момент трапляється наче осяяння – ось воно рішення! Часто це відбувається саме тоді, коли ви відпускаєте нав’язливу думку і просто перемикаєте увагу. Механізм аналогічний тому, як якщо ви не бачите помилки, а стороння людина, ледь підійшов, тут же вигукує: «Ось це!».

Також наше сприйняття має властивість гіперболізувати, що відбувається, особливо якщо проблема актуальна. Це і створює внутрішню напругу і одночасно не дає знайти вихід з положення. Ранок безліч речей здаються дрібними і незначними, а рішення виявляється простим і приходить якось само собою.

Але як же обдурити свідомість, яка навідріз відмовляється відкладати рішення на завтра? Дуже просто – домовтеся з ним і здійсните підміну. Пообіцяйте собі щиросердно, що приступите до виконання, ледь разомкнув очі. І знову ж хвилини релаксації і медитації навчать вас відключати розум і перемикати увагу, тим самим знімаючи негатив.

№2 У здоровому тілі – здоровий дух.

Спорт є не тільки ліками, але і запобіжником безлічі проблем в організмі. Розхитана нервова система, особливо при тривалих розумових навантаженнях, не виняток. Самий безпечний і дієвий спосіб вплинути на її зміцнення – це почати займатися спортом. По-перше, втома накопичується не тільки в голові, але і в тілі.

Фізичні вправи допомагають розкріпачити і активізувати «застояні» м’язи, поліпшити кровообіг, зміцнити серцевий м’яз і тонізувати тіло. А по-друге, весь дисбалансированный емоційний фон переноситься в силову категорію вправ.

Наприклад, ви злитеся і не на жарт. Деньок видався ще той! Взуйте кросівки і пробіжіть пару кілометрів – все внутрішнє напруження як рукою зніме.

Не можете або не хочете бігати? Отожмитесь 20 разів або зробіть кілька підходів на прес. Результат побачите ще до закінчення вправ. Жоден з існуючих препаратів для зняття нервового напруження не дасть такого ефекту. Від спорту мозок не втихомирюється і притуплюється, а навпаки, активізується, при цьому навантаження фізична витісняє психологічну.

№3 Швидкий контраст.

Це все добре, скажете ви, але як зняти нервову напругу, якщо сил і бажання немає вже ні на що? Вода всьому лекарь. Прийміть контрастний душ! Це активізує кровообіг і регулює теплообмін, не кажучи вже про те, що тонізує організм. Контрастні водні процедури сприяють виробленню ендорфінів, відомих ще як гормони щастя. А адже цього вам і не вистачає в повний турбот і стресу день, чи не так?

Основним правилом є те, що постійна напруга зняти складніше, ніж просто не допускати його. Тому попередьте поява «ворога» заздалегідь, вибравши для себе щоденний релаксант до появи критичного напруження нервової системи.

Залишити коментар