Амлодипін: аналоги і заміна

Якщо людина страждає на гіпертонію, то йому неодмінно потрібен препарат, який призведе тиск в норму і захистить серце і судини від руйнування.

Нерідко таким засобом стає дешевий і дієвий, але не самий кращий за частотою розвитку «побічних дій» амлодипін. Є у нього аналоги і наскільки виправдана його заміна?

Чому доводиться міняти ефективний препарат?

Перш ніж аналізувати аналоги амлодипіну, розглянемо інструкцію по застосуванню, ціну і відгуки про цей популярний засіб.

Амлодипін – саме по собі діюча речовина. Препарат належить до другого покоління лікарських засобів з групи нифедипинов. Ліки показано при гіпертонії і стенокардії. Всього одна таблетка в день якісно знизить тиск на добу і при цьому не підвищить частоту серцевих скорочень. Це зручний і гарний препарат з доступною вартістю – 45-50 руб.

Зазвичай його приймають за такою схемою: по 5 мг раз на день, максимально – 10 мг за один прийом. Підтримуюча доза — це 1/2 або ціла таблетка (5 мг) на добу. Але ліки виявився великий недолік – безліч побічних реакцій. Найчастіше воно провокує набряки, тахікардію, припливи крові до обличчя, задишку, головний біль, стомлюваність, нудоту, запаморочення, розлади стільця, кашель, судоми. І це тільки мала частина можливих небажаних реакцій.

Далеко не всі пацієнти з тиском можуть скористатися лікувальними «здібностями» Амлодипіну. Він заборонений вагітним і годуючим, гіпотонікам, дітям до 18 років, людям з нестабільною стенокардією та індивідуальною непереносимістю його складових.

Чим нормалізувати тиск, якщо Амлодипін не підійшов?

Хоча гіпертоніків цілком влаштовує ціна на Амлодипін, різке погіршення самопочуття, викликане прийомом, змушує їх задуматися, чим можна його замінити без втрати ефективності. Такі ліки є, і їх досить багато, але коштують вони, як правило, на порядок дорожче.

Важливо: заборонено самостійно і різко кидати прийом Амлодипіну, так як через 5-6 діб АТ може підскочити до критичних меж. Необхідно припиняти його використання поступово і попередньо знайти йому альтернативу.

Ось препарати, які дії є практично повними аналогами Амлодипіну (тим не менш, на заміну одного засобу на інший можна йти тільки з дозволу лікаря):

  • Леркамен. Новий препарат з того ж сімейства нифедипинов. Його основна активна речовина – гідрохлориду леркандипин. Він відрізняється тривалим дією і приймається лише раз на добу. При тривалому прийомі уповільнює патологічні зміни судинних стінок, справляє виражену антиишемическое дію і має кардіопротектівним ефектом. Не провокує тахікардії. Викликає небажані реакції набагато рідше, ніж інші препарати аналогічної дії (клінічні дослідження показали, що таке трапляється у 2-11 разів рідше, ніж при лікуванні Амлодипіном). Коштує недешево: упаковка з 28 таблеток по 10 мг обійдеться в 320 руб.; така ж кількість пігулок, але по 20 мг продається за 550 руб. Якщо в пачці міститься 60 таблеток (20 мг), то доведеться заплатити 1000 руб.;

  • Нормодипин. Чинить гіпотензивну та антиангінальну дію, містить амлодипін. Стабілізує ПЕКЛО на 24 години. Коштує від 350 до 420 крб. (майже в 10 разів дорожче свого «колеги»);

  • Кардилопин. Теж розроблений на базі амлодипіну. Має пролонговану дію, утримує тиск в допустимих межах 24 години. Продається за ціною від 345 до 500 руб.;

  • Норваск. Абсолютний «двійник» розглянутого препарату за складом (включає все той же амлодипін). Але у нього кількість побічних дій, а вартість складає 260-340 руб.;

  • Периндоприл (150-330 руб.) Допомагає при підвищеному тиску і ІХС, крім того, його прописують для профілактики повторних інсультів. Основний компонент – периндоприлу аргонин. Зазвичай ліки переноситься добре, небажані ефекти (частіше – сухий кашель) спостерігаються рідко;

  • Лізиноприл (70-230 руб.) Одне з головних його переваг – він дозволений для людей з діабетом. Діюча речовина – лізиноприл.

Список ліків, що мають у своєму складі амлодипін або інший компонент, який допомагає гипертонику приводити себе «почуття», можна продовжувати ще: Корді Кор, Амлодипін, Калчек, Стамло, Тенокс, Амловас, Амлонг, Акридипин, Амлодигамма, Еналаприл. Показання до їх застосування ідентичні, але, на жаль, всі вони здатні викликати досить серйозні побічні ефекти.

Відмінність між однотипними ліками полягає в ступені очищення і додаткових компонентах. Якщо справа саме в них, то можна пошукати заміну Амлодипіну серед препаратів-синонімів. Іноді буває, що дорогий оригінал дійсно виявляється корисніше дженерика.

Кожному своє: думка пацієнтів про аналоги

Пацієнти з гіпертонією позитивно відгукуються про лікувальні властивості Амлодипіну. Вони стверджують, що він добре знижує і утримує тиск на прийнятному рівні.

Але для нього актуальна проблема набряків ніг: у 40% хворих при його прийомі набрякають гомілки і стопи. Причому звичайні сечогінні в цьому випадку виявляються безсилі. Якщо це просто заважає жити, то нічого не поробиш — доведеться відмовитися від дешевого ліки і пити більш дороге засіб, який і тиск зіб’є, і не погіршить загальне самопочуття.

Найчастіше, особливо в останні пару років, гіпертоніки переключаються на Леркамен. Не менш ефективно, на думку багатьох, працює і Конкор. Деякі позитивно оцінюють Нормодипин. Але відгуки ще раз підтверджують: універсального ліки від тиску немає! Препарат підбирається строго індивідуально.

Шукати аналоги Амлодипіну з іншим складом доцільно, якщо виявилася негативна реакція організму на саму діючу речовину. А купувати таке ж засіб під іншою назвою, випущене зарубіжним виробником, сподіваючись, що це допоможе уникнути побічних явищ, навряд чи має сенс. Набагато правильніше питання про вибір препарату від тиску вирішувати з лікарем. Адже одне і те ж ліки від гіпертонії для кого-то може бути нешкідливим і ефективним, а для іншого – смертельно небезпечним. І це повною мірою стосується Амлодипіну.

Залишити коментар