Хондропротектори при артрозі колінного суглоба

Проблеми опорно-рухового апарату, коли-то властиві лише літнім людям, сьогодні зустрічаються навіть у підлітків. Тому у фармацевтичній галузі все частіше з’являються нові препарати, які обіцяють в короткі терміни звернути хвороба назад або хоча б сповільнити її розвиток, зняти основні симптоми.

Група хондропротектеров нарівні з нестероїдними препаратами входить в більшість схем терапії артрозу. Який ефект вона робить і чи є в ній реальний сенс?

Принцип дії хондропротекторів

Дана медикаментозна група характеризується тим, що вона впливає на рівень синовіальної рідини і гіалуронової кислоти, прискорюючи і підсилюючи їх вироблення.

Хондропротектори орієнтовані на те, щоб відновити харчування пошкодженої зони, запустити регенеративні процеси. З цієї причини серйозного знеболюючого ефекту при використанні таких препаратів можна не дочекатися зовсім, особливо якщо порівняти його з тим, що можна отримати від нестероидов. І моментальної реакції організму теж не настає, внаслідок чого людина нерідко починає вважати, що терапія – абсолютно безглузда.

 • Результат від використання хондропротекторів при артрозі можна помітити лише через кілька тижнів чи навіть кілька місяців. Однак ефект буде пролонгованим, оскільки ці препарати орієнтовані безпосередньо на лікування, а не на зняття зовнішніх проявів хвороби.
 • Важлива перевага хондропротекторів перед іншими лікарськими засобами – мінімальне число побічних ефектів і протипоказань. Навіть ті, що орієнтовані на преоральный прийом, добре переносяться організмом.

Активні речовини хондропротекторів – глюкозамін і хондроїтинсульфатів. Вони якісно і потужно впливають на пошкоджені суглоби і хрящі на початковій стадії артрозу, хоча діють дуже повільно. Проте вже починаючи з III стадії особливого сенсу в них немає: хрящ в цей момент зруйнований більше ніж наполовину, кістки деформовані і відновлення за допомогою цих елементів неможливо.

Як використовуються хондропротектори для лікування артрозу колінного суглоба?

У першу чергу потрібно сказати, що приблизна тривалість такої терапії на I-II стадіях артрозу складає 1-1,5 року. Це нерідко відлякує тих, хто хоче отримати моментальний результат, що просто неможливо, яке б дорогі ліки Ви не купили.

Саме ж розвиток хвороби буде загальмоване вже в перші тижні, але для реального і помітного прогресу у відновленні доведеться пройти не 1 курс.

Кілька нюансів використання таких препаратів:

 • Обов’язково витримайте повний курс, який прописаний виробником в інструкції, інакше сенсу в терапії не буде. Одноразовий прийом, а також не систематичним результату не дасть.
 • Правильно розрахуйте дозування. Краще, якщо це зробить фахівець. При самостійному складанні плану лікування пам’ятайте, що хондроітінсульфата в організм при артрозі має надходити 1000 мг, а глюкозаміну – від 1000 до 1500 мг.
 • Якщо Ви вибрали препарат, який вводиться через ін’єкції, Вам доведеться провести 10-20 процедур. Дозування активного речовини при цьому не перевищить 100 мг.

Враховуйте, що навіть незважаючи на низьку ймовірність появи побічних ефектів від прийому хондропротекторів, вони заборонені вагітним жінкам, а також займаються грудним вигодовуванням. Лікарі застерігають та осіб з проблемами згортання крові, захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а також алергетиків – терапія у них повинна проводитися під контролем фахівця.

Кращі хондропротектори при артрозі колінного суглоба

Перш ніж перейти до списку препаратів, потрібно уточнити, що фармацевтична промисловість сьогодні випускає 2 види таких медикаментів: це об’єднані хондропротектори, у складі яких і глюкозамін, і хондроїтинсульфатів, або однокомпонентні, що складаються з першого або другого відповідно.

Нижче перераховані представники обох груп. Що краще – хондропротектори комбінованого або моно — типу, сказати не можна: між вченими досі ведуться суперечки про принцип роботи активних компонентів разом і окремо. У будь-якому разі потрібно розуміти, що організму при артрозі потрібні обидва елементи. А буде це 1 препарат або 2 різних – вирішувати Вам і Вашому лікареві.

 • Артра. Продукт американського виробника, комбінований, частка активних компонентів рівна – по 500 мг. Орієнтований на лікування всіх захворювань суглобово-хрящового характеру, а також відновлення після травм. Стимулює регенерацію, захищає хрящову тканину, знімає запалення. Випускається в таблетированном форматі.
 • Хондроітин АКОС. Препарат вітчизняного виробника, містить тільки хондроїтинсульфатів. Випускається в капсулах, що кожна з них містить в себе 250 мг активної речовини. Застосовується у дітей старше 15 років та дорослих.
 • Структум. Французький препарат працює аналогічно Хондроитину, активний компонент той же, але можна вибрати капсули дозуванням 250 або 500 мг. Тривалість лікування зі Структумом – півроку.
 • Терафлекс. Препарат англійського виробництва, виготовляється у форматі капсул. Засіб комбіноване, з акцентом на глюкозамін – його в Терафлексе 500 мг. Частка хондроїтинсульфату – 400 мг.
 • Эльбона. Знову російський медикамент, але працює на глюкозамине. Нерідко виписується в тандемі з Хондроитином. Випускається у форматі розчину, який вводять внутрішньом’язово. В ампулі міститься 400 мг активної речовини, перед проведенням ін’єкції Эльбону потрібно змішати зі спеціальною рідиною-розчинником. Тривалість курсу лікування – 12 процедур, при цьому проводять тричі на тиждень.
 • Дону. Італійський варіант хондропротектора на глюкозамине. Випускається у форматі розчину, дозування аналогічна тій, що у Эльбоны – 400 мг активної речовини в кожній ампулі. Принцип використання теж абсолютно не відрізнити. Можливо і застосування Дони в порошку або капсулах. Серед інших хондропротекторів він є найзручнішим з позиції вибору способу використання.

Існує ще одна нечисленна група хондропротекторів, які у своєму складі мають гіалуронову кислоту і є замінниками міжсуглобової рідини. Вони випускаються у форматі розчину і орієнтовані на ін’єкції в уражений суглоб. Такий спосіб «лікування» зазвичай не передбачає проведення тривалої терапії, а застосовується при загостренні артрозу протягом короткого періоду. Кращі препарати:

 • Синвиск. Ін’єкції робляться раз на тиждень, курс складається всього з 3-х процедур.
 • Ферматрон. Принцип використання аналогічний – 1 ін’єкція на тиждень, але кількість процедур може досягати 5-ти.

Що стосується хондропротекторів у вигляді мазей і гелів, то терапевтичний ефект від їх застосування істотно нижче, ніж від інших форм, оскільки проникнення активної речовини утруднене (транспортування через кров практично не відбувається), і доходить воно не в тому обсязі, що потрібно організму. Такі препарати зазвичай використовуються на стадії ремісії, які доповнюють основну схему терапії. Єдиний їх явний плюс – швидке зняття больового відчуття та зниження вираженості набряку.

Підводячи підсумок, слід ще раз акцентувати Вашу увагу на тому, що хондропротектори не знімають больових відчуттів і не є таблетками моментальної дії, тому при загостренні стану при артрозі їх призначають в тандемі з нестероидами або іншими знеболюючими. Незважаючи на те, що більша частина наведених вище препаратів безрецептурні, процедуру підбору ліки рекомендовано довірити лікаря.

Залишити коментар