Зроби сам – модні заплатки на джинсах

Якщо ви думаєте, що самостійний ремонт одягу вимагає таланту шиття – ви помиляєтеся. Модні клаптеві латки для одягу ви можете пришити самостійно, навіть якщо не дуже добре знайомі зі швейною машиною.

Теплий кардиган з замшевими латками, тонкі футболки з довгими рукавами і декоративними вставками з іншої тканини, брюки з латками на коліні, між ніг та в інших місцях – це всі модні штрихи сучасного одягу. Латки можуть бути ледь помітними або дуже яскравими. Часто їх матеріал повністю відрізняється від оригіналу.

Як же, не витрачаючи ні копійки, можна перетворити стару забуту одяг в моделі, популярні в майбутньому сезоні?

Все просто – можна зробити модну латку на джинсах. Крім того, багато людей просто закохуються в деякі моделі джинсів і коли вони зношуються, не хочуть з ними розлучатися, тому що вони дуже зручні і припали до душі. Не варто відразу розлучатися з улюбленими речами, легкий ремонт допоможе їх швидко реанімувати.

Як пришити своїми руками заплатки на джинси

Існує дуже простий спосіб прикрасити улюблені брюки або приховати зношене коліно супермодної латкою з твіду або джинсової тканини.

Вам знадобляться:

 • штани;
 • голка і нитка, хоча швидше можна зробити все, використовуючи швейні машини;
 • готова латка на джинси або шматок матеріалу, з якого будете робити латку.

Матеріал для латки можна підбирати в тон штанів. А можна зробити контрастні акценти. Це може бути тканина іншого типу, шкіра або її замінник, модна замша, твід. Зараз можна придбати в спеціалізованих магазинах готові, оброблені по краях латки різних форм з різних матеріалів всіляких забарвлень.

Як зробити заплатки на джинси своїми руками на коліні:

 1. Першде все, треба підготувати латку. Ви можете зробити це за допомогою аркуша паперу, на
  якому треба намалювати овал або іншу потрібну форму, а потім, підготовлений шаблон перенести на матеріал і вирізати латку;
 2. Краї латки треба обшити акуратно, щоб вони не зносилися;
 3. З допомогою швейної машини або вручну пришиваємо латку до джинсів на колінах. Ви можете використовувати кольорові нитки або нитки схожі на колір матеріалу, а також вибрати колірний контраст.

Як пришити латку на джинсах між ніг крок за кроком

Якщо штани протерлися між ніг, то їх можна відремонтувати.

Вам знадобляться:

 • штани;
 • швейна машина;
 • джинсовий матеріал, з якого будете робити латку.

При виборі латки між ніг, бажано підібрати її такого ж кольору, як і джинси. Крім того, треба розглянути напрям ниток на тканині і при пришивання латки постаратися його повторити. Це необхідно, щоб напрям ниток на латці збігалося з напрямком на джинсах. Тоді заробітна плата буде виглядати дуже гармонійно.

Як пришити латку меду ніг на джинси:

 1. Розкладаємо штани розірваним швом посередині;
 2. Підкладаємо під розірвані місця планку з дерева. Треба ретельно продумати, як ви будете вирізати пошкоджену тканину;
 3. Малюємо контур ділянки, який будемо вирізати;
 4. Вирізаємо пошкоджений матеріал. Зазвичай роблять латку у формі кола чи овалу;
 5. Потім, вирізається латка на джинси з іншого матеріалу такого ж розміру й форми, як пошкоджений шматок тканини плюс запас 1,5-2 см на шви;
 6. Отриманий відріз тканини треба ретельно випрасувати;
 7. Звертаємо увагу на напрям ниток в тканини і зіставляємо їх з нитками на джинсах або відрізаних шматочках пошкодженої тканини;
 8. Приколюємо готові латки до діри в джинсах і наметываем голкою;
 9. Прострочуємо латку;
 10. Обробляємо краю.

Для рядки можна використовувати нитки такого ж кольору, як і інші рядки на брюках, зазвичай це контрастні білі або жовті нитки. Весь процес ремонту своїми руками займе у вас близько 30-40 хвилин. Пошук ательє та ремонт джинсів в ньому напевно зайняв би у вас більше часу і коштів.

Таким чином, відремонтувати джинси або надати їм модні нотки дуже просто. В даний час латки можна також придбати в магазині і це дозволить вам прикрасити ваш одяг модними шкіряними або фетровими латками, а для дитячого одягу вибір цікавих латок ще більш різноманітний – машинки, літаки, герої популярних мультфільмів, квіточки, принцеси, тканина зі стразами.

Дайте волю своїй фантазії і освойте прості принципи крою та шиття, і ваша одяг незабаром буде виглядати абсолютно по-новому.

Залишити коментар