Кросандра вдома – як доглядати за рослиною?

Приголомшлива своєю красою рослина кросандра приваблює любителів домашньої рослинності своїми яскравими квітками і листям гарної форми. Всього існує близько 50 видів цієї рослини. Дикі представники ростуть переважно в тропічних лісах Мадагаскару та Індії, а також в деяких африканських регіонах.

В кімнатах добре пристосовуються лише деякі різновиди цієї квітки, зокрема, кроссандра жовта або кроссандра Фортуна, догляд за якими в домашніх умовах не представляє особливих складнощів.

Тим не менш, дотримання певних правил турботи про кімнатній рослинності дозволяє їй цвісти яскравіше і рясніше. Колірна гамма у цієї рослини в основному помаранчева, жовта або червонувата, а листя м’які на дотик, яскраво-зелені з загостреним кінчиком і хвилястими краями. Квітка являє собою рослина 50-80 см завдовжки і з діаметром приблизно 40 див.

Догляд за кросандрою в домашніх умовах

Немає нічого складного в тому, щоб підтримувати домашню кроссандру у відмінному стані.

Але все ж квітникарям варто звернути увагу на деякі особливості догляду, характерні для цього представника рослинного царства.

  • Освітлення. Цей пункт надзвичайно важливий, тому що хоч дані квіти і виростали в умовах тропічного клімату, пряме сонячне світло для них небажаний. Підберіть для вашої красуні таке місце в будинку, де буде достатньо світла, але при цьому зробіть промені розсіяними, наприклад, відгородивши фіранкою або іншою рослинністю. У сезони, коли сонячне вплив не дуже агресивно, можна залишити рослину на сонці;
  • Вологість повітря. Найбільш прийнятні умови зростання кроссандри включають високу вологість – до 60%. Саме при таких показниках рослина відчуває себе найкращим чином. Проте добитися подібного ефекту в квартирі складно, тому досвідчені квітникарі йдуть на певні хитрощі. Наприклад, горщик ставлять на піддон з мохом, торфом і керамзитом, час від часу підливаючи туди воду. Саму листя квітки при цьому потрібно берегти від попадання води. Також утримайтеся від обприскування листя водою або протирання вологою ганчірочкою – листя у кроссандри досить тендітна, а зайва волога шкодить їй ще більше.

Система поливу квітки повинна бути дуже ретельно розроблена. Як вже згадувалося, рослині важлива вологість, але надмірне перезволоження здатне погубити квітка, адже коренева система ризикує згнити.

У природному середовищі вся надлишкова волога йде в грунт, але в домашніх умовах може позначитися погана якість дренажу, який утримує занадто багато води. Ось чому важливо знайти оптимальний баланс, щоб грунт у вашому горщику був мокрим, але досить вологим для нормального розвитку рослини.

У осеннне-зимовий період дотримуйтеся схеми поливу 1-2 рази в тиждень, уважно стежачи за ступенем зволоженості ґрунту. Найкраще підходить для поливу відстояна м’яка вода.

Температура для кроссандри також повинна бути помірною, що часом буває непросто підтримувати в квартирах. Якщо температура повітря в кімнаті становить 20 градусів, рослина буде розвиватися досить швидко.

Проблема в тому, що така температура не є звичною для людей. Тим не менш, кроссандра буде нормально рости і при теплі 25-26 градусів, однак, подальше підвищення температури сповільнить зростання рослини і зажадає від вас додаткових зусиль по зволоженню.

В осіннє-зимовий період тепла може бути трохи менше – квітка не буде заперечувати проти температури 15 градусів.

Однак намагайтеся уникати протягів і потоків холодного повітря. Тримайте рослинність подалі від відкритих вікон і кондиціонерів.

Процес розмноження у кроссандри відбувається двома способами – живцями і насінням. Як правило, в домашніх умовах живці викликають менше проблем, ніж кроссандра, вирощена з насіння.

Для черенкового розмноження краще всього підходять живці молодих рослин. Зрізають ці частини кроссандри з весни, після чого прибирають все листя, зрізи обробляють спеціальними розчинами для росту і розсаджують в попередньо підготовлений грунт.

Розмноження живцями також можна провести у звичайній воді або зі стимулятором росту, а після утворення коренів висадити живці спочатку в 6-сантиметрові горщики, а через місяць у 12-сантиметрові.

Пересадку проводять в перші місяці весни – перед тим, як квітка переходить у фазу активного росту. При пересадці зверніть увагу на коріння. Якщо коренева система розрослася, можливо, варто підібрати горщик глибше.

Якщо ви помітили, що корені не розвиваються або навіть зменшуються, це означає, що вашому квітці не підходить режим поливу або грунт, у якому він росте. Тоді необхідно пересадити кроссандру в менший горщик, оптимальний для розміру її коріння, і переглянути тактику відходу. Дуже важливо приділити увагу дренажу – його шар повинен бути не менше 5 див.

Труднощі в догляді за кроссандрой

Як би не радували нас прекрасні, яскраві квіти субтропічного рослини, іноді доводиться стикатися з тими чи іншими проблемами в його вирощуванні:

  • якщо ви помітили опадання листя у рослини, то, можливо, коріння пересохли через пропущеного поливу, будьте уважні;
  • занадто холодне повітря теж може призвести до обпадання листя;
  • якщо кінчики листя почорніли, ймовірно, вологість повітря була знижена;
  • листову цвіль, яка з’явилася на листках квітки, потрібно прибирати разом з ураженими частинами рослини, після чого обробляти фунгіцидом;
  • щоб квіти були яскравими і пишними, не забувайте двічі на місяць вносити добрива разом з поливом, виключаючи період спокою;
  • якщо квітка був вражений попелиць або павутинним кліщем, обробіть рослину інсектицидом, попередньо прибравши його подалі від незаражених квітів;
  • відсутність цвітіння може виникнути через брак світла або дуже високої температури.

За великим рахунком, догляд за кроссандрой не має глобальних відмінностей від вирощування інший кімнатній рослинності.

Якщо ви купуєте квітка в магазині, беріть екземпляри зі здоровою, гладенькою, глянцевою листям. Також важливо, щоб на стеблах і бутонах не було слідів гнилі або паразитів.

Залишити коментар