Золота різка: лікувальні властивості і протипоказання

Якщо Вам траплялося бувати на природі, де рослинний світ зберігся у своєму первісному вигляді, то, швидше за все, звернули увагу, як він різноманітний. Запевняємо, що в цьому розмаїтті причаїлося чимало представників земної флори, що володіють унікальними цілющими властивостями. Наприклад, золота різка.

З вигляду звичайна трава в період цвітіння приваблює любителів збирати букети з польових квітів. Тоді-то і слід запасати золоту різку, якщо хочете мати вдома натуральний антисептик, протизапальний і ранозагоювальний засіб. Яке застосування має ще трава золота різка?

Як виглядає золота різка?

Ви точно не помилитеся, якщо зустрінете золоту різку в полі, на узліссі, у передгір’ї, на морському узбережжі і навіть вздовж дороги.

Багаторічна трав’яниста рослина вибирає сонячні ділянки, а більшого їй і не треба. Прямий стебло, який може досягати до 100 см заввишки, густо покритий довгими загостреними листочками: вгорі – сидячими, ближче до основи – з черешками.

Цвіте рясно вкриваючись дрібними жовтими квіточками «кошиками», зібраними в кисті або волоті. Тому здалеку трава нагадує мімозу, у якої в роду теж є трав’янисті представники. Побачити цю красу можна з серпня по жовтень. В цей же час травниці активно запасають наземну частину трави.

Властивості рослини

Золоту різку можна зустріти по всьому земній кулі. Рослина було відомо ще за часів стародавній цілителів і активно застосовувалося в терапевтичних цілях. Були й інші способи застосування, наприклад, отримання жовтого і коричневого натурального барвника. А пасічники в серпні збирали урожай меду.

В складі можна виділити дубильні речовини, флавоноїди, сапоніни, ефірні масла, алкалоїди, кавову кислоту, кверцитрин, безазотисті сполуки, смоли. На основі трави сьогодні створюються деякі фармацевтичні продукти.

У відділі фітотерапії можна придбати сухосбор для приготування різних домашніх засобів: настоянок і настоїв, відварів і трав’яного чаю, мазей, примочок і компресів, ванн при лікуванні дерматитів, розчинів для промивання ран, полоскання ротової порожнини і гортані.

За золотою різкою закріпилися такі терапевтичні властивості:

  • прискорення процесу регенерації і відновлення пошкоджених тканин;
  • купірування деяких видів болю;
  • натуральне діуретичний засіб, що стимулює процес очищення організму від метаболітів, зниження набряклості, нормалізує водно-сольовий баланс, покращує роботу нирок;
  • зниження запалення;
  • знезараження, захист від утворення абсцесів з подальшим зараженням крові;
  • підвищення імунного бар’єру;
  • розрідження крові.

Незамінне рослину при лікуванні і профілактиці хвороб нирок, сечостатевої системи.

Заходи

Застосування трави золота гілка не виключає появи побічних проявів, так як при високих дозуваннях токсична рослина. Варто точно дотримуватися пропорцій при приготуванні засобів, які вживаються всередину. Знизити шкоду допоможуть трав’яні збори. Купуйте тільки сухосбор у компетентних травниць, а краще – в аптеці, де склади трав’яних купажів збалансовані, а на упаковці обов’язково є інструкція по застосуванню.

З гостро-хронічними нирковими патологіями золоту різку слід використовувати тільки після консультації з лікарем. А ось вагітним і годуючим від використання всередину слід утриматися. Серцева недостатність теж може стати причиною відмови від фітотерапії.

Найпростіший рецепт з використанням золотої різки – трав’яний чай (1 ст. л. без гірки на 200 мл окропу). Через 10 хвилин напій готовий до застосування. Регулярні чаювання – відмінний спосіб профілактики розладів та зміцнення організму в цілому.

Залишити коментар