Защемило нерв в шиї після сну: що можна зробити в домашніх умовах

Багатьом людям знайомі неприємні відчуття в області шиї, поколювання і обмеженість рухливості, а іноді навіть біль. Найчастіше причиною таких симптомів є защемлення нерва в хребті, яке може бути викликано безліччю передумов. Що робити, якщо защеміло шию, до якого лікаря звернутися і як полегшити власне стан – всі ці питання турбують людини, відчуває дискомфорт.

Щоб розуміти, як допомогти собі в домашніх умовах і дочекатися прийому спеціаліста, важливо знати причини защемлення нервів і методи полегшення спазму.

Причини защемлення

З’ясування причини защемлення нерва допоможе позбавити від цієї проблеми або вжити заходів профілактики, щоб вона не виникла в майбутньому.

Основними передумовами, які можуть викликати дискомфорт і біль в області шиї, можна назвати:

 • травма від падіння, удару або зайвої фізичного навантаження;
 • захворювання хребетних дисків, провокують порушення в їх розташуванні та активності під час рухливості людини;
 • протяг;
 • вікові зміни у структурі та стані хребта;
 • гормональний дисбаланс.

На виникнення деяких причин людина може вплинути, інші з’являються несподівано і не завжди помітно. У будь-якому випадку для призначення грамотного та ефективного лікування необхідно звернутися до спеціаліста, пройти обстеження і чітко виконувати всі рекомендації лікаря. Тільки професіонал може точно сказати, що робити, якщо защемило нерв в шиї.

Як зняти біль

Найчастіше для зняття защемлення і полегшення ситуації в області шиї лікарі вдаються до комплексної терапії, яка включає в себе кілька напрямків. Таке універсальне лікування дозволяє активно впливати на проблему і прискорити процес одужання.

Основними етапами лікування защемлення можна назвати:

 1. Прийом болезаспокійливих і протизапальних препаратів, які знімуть неприємні відчуття з шиї і попередять розвиток запального процесу.
 2. Фізіотерапевтичні процедури, відновлюючи кровообіг і активізують обмін речовин.
 3. Масаж допомагає відновити нормальне положення хребців і міжхребцевих дисків.
 4. Голковколювання – інноваційний і ефективний метод зняття м’язового спазму.

Якщо защемлення нерва сталося після травми або фізичного перевантаження, пацієнту рекомендують тимчасово знерухомити шию, прописуючи носіння спеціального коміра. Це допомагає процесу загоєння і запобігає виникненню нових спазмів.

У складних і запущених випадках, коли терапевтичне лікування довгий час не дає результату, фахівці можуть вдатися до хірургічного втручання. Операція буває різною по складності і тривалості в залежності від того, яка причина викликала защемлення нерва. Однак проблему потрібно вирішити в будь-якому випадку, адже відсутність лікування буде погіршувати ситуацію і серйозно говорити на стані здоров’я.

Перша допомога

Звернення до лікарів і фахівців допоможе усунути проблему, яка виникла, однак багатьох хвилює питання, що робити в домашніх умовах, якщо заклинило шию,а найближчим часом потрапити до лікаря немає можливості. Для цього існує перелік екстрених заходів, які здатні полегшити стан хворого.

До них відносяться:

 • зняття болючого відчуття за допомогою тепла або холоду, що допоможе краще;
 • легкий масаж і розминку шиї для активізації кровообігу;
 • прийняття гарячої ванни з ромашкою або лавандою;
 • намазування шиї знеболюючою маззю.

Іноді від спазму м’язів допомагають обертальні рухи головою, невелика зарядка для шиї і розтирання. При цьому все потрібно робити обережно і повільно, щоб не погіршити ситуацію.

Навіть якщо після надання першої долікарської допомоги біль пішла, і рухливість шиї відновлена, по можливості все одно потрібно здатися фахівця і зробити знімок хребта у шийному відділі. Велика ймовірність того, що проблема повернеться, тому краще заздалегідь підготуватися до її вирішення і знати, як лікувати затиснений нерв.

Залишити коментар