Сверблять вуха всередині: причини, боротьба з проблемою, профілактика

Буває таке, що в людини сверблять вуха всередині. Спровокувати подібне явище можуть абсолютно різні речі. У більшості випадків свербіж виникає разово, а тому приводів для занепокоєння по суті немає. Тим не менш, це може бути і сигнал про якомусь серйозному захворюванні.

Причини свербіння

Для того щоб розібратися в цьому питанні і дізнатися, як позбутися від сверблячки, важливо виявити причини того, чому у людини сверблять вуха всередині. Особливо це важливо в тих випадках, коли свербіж приносить серйозний дискомфорт і виникає систематично.

Можна виділити такі причини цієї проблеми:

 • скупчення вушної сірки;
 • попадання подразника всередину вушного проходу;
 • вікові зміни;
 • незначні механічні ушкодження слухового проходу;
 • алергічна реакція;
 • порушення, пов’язані з обміном речовин;
 • запальні процеси, зокрема, отит;
 • екзема вушного проходу;
 • грибкові ураження (отомикозы);
 • цукровий діабет і т. д.

Це далеко не повний перелік тих явищ, які можуть спостерігатися у разі, якщо свербить вухо. Точну причину може виявити тільки лікар, тому не варто нехтувати походом в лікарню, якщо симптоми стали турбувати вас надмірно.

Цікава особливість спостерігається у дітей. У них свербіж у вухах може бути простим сигналом про те, що організм втомився, і дитина хоче спати. В такому випадку турбуватися зовсім немає приводу, але при затяжному сверблячці та виникненні супутніх неприємних симптомів варто звернутися до лікаря.

Свербіж у вусі і супутні симптоми

Іноді відповіддю на питання, чому сверблять вуха, може стати будь-яке супутнє захворювання. На них можуть вказувати крім вушного свербежу та інші неприємні симптоми.

Дуже часто причини свербіння пов’язані з вірусними простудними захворюваннями і т. д. Наприклад, можна виділити залежність між горлом і вухами. Лікар ЛОР спеціалізується на цьому взаємозв’язку. Якщо людина хворіє, наприклад, ангіну, вона може поширити свій вплив і на інші органи. Саме тому вуха можуть свербіти під час хвороби. Також причиною свербіння можуть стати умови мікроклімату в приміщенні.

Якщо у вас також дере горло, швидше за все, потрібно просто збільшити рівень вологості повітря в кімнаті.

Крім того, це може бути симптомом отиту. Особливо це підозра актуально у випадку виникнення хворобливих відчуттів в області слухового каналу. У такому випадку ні в якому разі не можна зволікати з лікуванням, так як в подальшому хвороба може прогресувати, і гній призведе до більш серйозних наслідків, одним з яких є втрата слуху.

Якщо ж вухо не тільки всередині свербить, але і мокне, швидше за все, має місце грибкова інфекція. В
такому випадку мова йде про отомикозе. Грибок вражає не тільки слуховий прохід, але іноді і барабанну перетинку. Як і будь-яке інше поразку микозного характеру, вилікувати його не так-то просто. Також супутніми симптомами часто стає відчуття закладеності, болючий синдром, погіршення слуху, шум.

Якщо вухо ще й лущиться, можливо, ви маєте справу з дерматитом. Він виникає внаслідок дефіциту вітамінів і мінералів. Також це може бути алергічне прояв на який-небудь подразник.

Пам’ятайте, що безперервний свербіж може свідчити про серйозну патологію, тому зволікати із з’ясуванням точної причини не варто.

Для консультації зверніться до отоларинголога.

Способи усунення проблеми

Якщо у вас свербить вухо всередині, рекомендується негайно звернутися до Лора. Лікар проведе огляд і при необхідності призначить додаткові аналізи. У більшості випадків це загальні крові і сечі, а також дослідження на наявність інфекції бактеріальної або грибкової природи. Все це дозволить виявити більш точні причини виникнення проблеми. Для проведення лікування слід також визначити наявність алергії на антибіотики.

Якщо свербить вухо, ЛОР може призначити вам додаткові відвідування інших спеціалістів:

 • алерголога;
 • дерматолога;
 • ендокринолога;
 • психотерапевта;
 • невролога.

Після виявлення точної причини свербіння лікар призначить вам необхідні препарати. Це можуть бути ліки антигістамінної групи, протигрибкові або навіть гормональні.

Конкретне рішення приймає тільки фахівець, тому не варто самостійно починати використовувати вушні краплі або таблетки.

В деяких випадках можна лише полегшити стан допомогою закапування камфорного масла.

Якщо причиною свербіння стало банальне скупчення вушної сірки, досить вичистити її. Для цього використовуються ватні палички. Для розм’якшення сірки можна використовувати перекис водню.

Чистити вуха потрібно правильно, щоб не заблокувати вушний канал. При цьому не рекомендується використовувати гострі предмети і шпильки, оскільки можна пошкодити орган.

Профілактика

Для того щоб не піддавати своє здоров’я ризику, особливо якщо це стосується такого важливого аспекту, як слух, важливо заздалегідь запобігати виникненню проблем і лікувати будь-які захворювання, незалежно від того наскільки небезпечними вони є для вас. Ще краще проводити регулярну профілактику. Так, першим принципом є дотримання правил гігієни.

Якщо є свербіж, то ці вимоги стають особливо актуальними.

 • Регулярно чистіть органи слуху, але будьте при цьому максимальну обережність, щоб не
  травмувати канал;
 • Не використовуйте чужі особисті речі: гумки для волосся, головні убори;
 • Протирайте спиртовими антисептиками телефон і навушники;
 • Пропрасовуйте праскою рушники та постільну білизну;
 • Не переохолоджуйте вуха;
 • При відвідуванні басейну користуйтеся шапочкою. Намагайтеся в будь-якому випадку не Причини свербіння!допускати потрапляння води у вуха.

При дотриманні цих норм вам буде простіше захистити себе від проблем з вухами. Якщо все ж свербіж став причиною занепокоєння, не відкладайте візит до лікаря, щоб не допустити розвитку ускладнень.

Залишити коментар