З чим пов’язана чутливість шкіри до сонячних променів і одягу?

Чутлива шкіра – це один із тих типів шкіри, який найбільше реагує на фізичні, хімічні і гормональні порушення. Чутливий тип шкіри більше за інших схильний до роздратування, лущення, висипання. У таких ситуаціях виникає поколювання, пощипування і навіть біль.

Є категорія людей, які стикаються з втратою чутливості шкіри в зв’язку з хірургічними втручаннями, операціями. Обов’язково потрібна консультація фахівця – після операції самостійно відновити функціональність покриву практично неможливо.

Типи чутливості шкіри

Підвищена чутливість шкіри діагностується досить просто, але зробити це може тільки лікар дерматолог-косметолог.

Досвідчений фахівець визначає правильне лікування проблеми і дає рекомендації щодо догляду за чутливою шкірою.

Лікар може порекомендувати деякі салонні процедури, які полегшать стан.

Основні причини, що провокують чутливість шкіри, класифікуються наступним чином:

  • короткочасні, виникають різко і раптово припиняються. Найчастіше така чутливість з’являється на грунті нервового потрясіння;
  • чутливість на тлі присутності патологій в організмі;
  • чутливість у зв’язку з вродженими особливостями, наприклад сухість, тонкість шкірного покриву.

Втрата чутливості ділянки шкіри на нозі

Сидячий спосіб життя згубно позначається не тільки на здоров’я хребта і спини, але також негативно позначається на здоров’ї ніг. Крім пасивного способу життя є інші чинники, які викликають неприємні відчуття в ногах, а саме незручне взуття, неякісний одяг, надмірне навантаження на ноги.

Серед симптомів можна зазначити наступні:

  • ниючі болі;
  • різкі коліки, печіння, мурашки;
  • часткове або повне оніміння;
  • затікання ніг з-за надмірних навантажень.

Підвищена чутливість шкіри до сонячних променів

Коли організм здоровий, під впливом сонячних променів клітини дерми виробляють пігмент меланін. Він поглинає ультрафіолетове випромінювання і перешкоджає появі опіків. Сам меланін, маючи коричневий окрас, накопичується в шкірному покриві, надаючи їй бронзовий колір. Коли його виробляється мало, то ультрафіолетові промені поглинаються і завдають шкоди шкірі.

Підвищена чутливість шкіри до сонячних променів при наявності меланіну відбувається тоді, коли в дермі є речовини, що володіють фототоксичностью.

Це відбувається через використання косметичних засобів.

Як правило, крему, лосьйони, парфуми стають потужним алергеном для дерми. Як тільки сонячні промені потрапляють на шкіру, на ній з’являються ознаки подразнення. Після цього організм «видає» алергічні реакції.

Судини розширюються і стають повнокровними, що викликає почервоніння. Також виникає порушення проникності судин, а рідина з них виходить у тканини, провокуючи набряклість. Симптомом дерматиту є бульбашки, а шкірний покрив стає сухою і лущиться.

Пам’ятайте, що не тільки крапелька духів або косметичний лосьйон для засмаги може викликати чутливість шкіри і алергію. Це можуть бути лікарські препарати, які довгий час накопичувалися в шкірі тіла.

Чутливість шкіри до дотиків

Говорячи про чутливість шкіри, варто також згадати людей, які відчувають дискомфорт і навіть біль до дотиків. Лікарі називають таке явище «аллодиния». Це стан, при якому людина відчуває біль в перебільшеному вигляді, навіть коли немає явного подразника.

Як правило, такий стан шкірного покриву вимагає пильності, так як може вказувати на явні хвороби, наприклад дефіцит поживних компонентів, стреси або вірусну інфекцію. Тільки лікар може встановити причину подібних проявів та вчасно виявити недугу.

Підвищена чутливість шкіри до одягу

Багато людей страждають від чутливості шкіри до одягу. У таких випадках на тілі може виникати алергічна реакція на різні тканини, тому дуже важливо правильно вибирати одяг. Оптимальний варіант – це бавовна, шовк, а також льон.

Особливо чутливою шкіра може бути при носінні одягу з вовни і синтетики, яка вважається одним з найбільш шкідливих матеріалів на сьогоднішній день.

Якщо ви страждаєте від чутливості шкіри при носінні одягу, то перегляньте свій гардероб. Краще всього купувати одяг з бавовни, льону і шовку. Зверніть увагу на те, в якому одязі ви спите.

Одяг для сну повинна бути зроблена тільки з натуральних тканин, відмінний варіант – бавовняне вільне плаття, яке не обтягує і не прилягає до тіла.

Віддавайте перевагу одягу з небіленого та незабарвленого бавовни.

При покупці речей обов’язково звертайте увагу на етикетку, яка повинна вказувати на наявність 100% бавовни. При правильному виборі одягу з натуральних тканин чутливість шкіри і алергічні реакції не будуть вас турбувати, і ви зможете відновити цілісність покриву.

Здорової і чистої вам шкіри!

Залишити коментар