Яку газонну траву краще посадити на дачі?

Кожен дачник бажає облагородити територію, що прилягає до його ділянки. Спроби зробити це шляхом скошування вже наявної зеленої рослинності дають воістину плачевні результати. Так, бур’яни підстрижені, але відчуття охайності і чистоти все ж не виникає. А все тому, що правильний газон робиться на підставі відповідної трави, навмисне виведеної для таких завдань.

Від решти ґрунтопокривні зеленої рослинності газонну культуру відрізняють наступні параметри:

 • Здатність утворювати щільний і рівномірний покрив;
 • Відсутність потреби постійно досеивать або коригувати газон;
 • Формування щільного і густого дернистого шару, який виключає можливість проростання бур’янів;
 • Естетичність і приємна трав’яна поверхня, по якій можна просто побродити босоніж.

Який сорт трави вибрати?

Зрозумівши всі переваги використання такої культури, залишається зрозуміти, яку конкретно газонну траву краще посадити на дачі. Відповідь на таке питання буде залежати, перш за все, він функціонального призначення зеленої галявини. Наприклад, чи буде вона використовуватися виключно для споглядання, або на ній буде організовано спортивний майданчик.

Найчастіше у продажу можна зустріти готові насіннєві суміші, що включають в себе різну по сорту траву.

Купуючи такий продукт, зверніть увагу на його тип:

 • Суміші швидкого проростання, орієнтовані на максимально швидке облагороджування пошкоджених газонів або незасіяних площ;
 • Сонячні культури потрібно висівати виключно на добре освітлюваних ділянках;
 • Тіньові насіннєві набори, які вирішують проблему того, що посадити в тіні вздовж паркану на дачі, під навісом або кронами дерев;
 • Універсальні трави дозволяють формувати газонну поверхню в будь-якому місці ділянки.

Детальніше про травах

На власній дачі доцільно посадити суміш, що складається з насіння мятлика лугового і червоної овсянницы. Обидві ці культури дають щільне і гарне зелене покриття, вони невибагливі до екологічних умов місця зростання, хоча й люблять родючі ґрунти. До всього іншого, мятник дуже добре переносить витоптування і викочування, а тому ідеальний для спортивних і дитячих майданчиків. Газони, які буде використовуватися виключно в декоративних цілях, краще засіяти райграсом.

Головне достоїнство такої рослинності полягає у максимальної схожості і дуже швидкому зростанні. Знову ж таки, райграс абсолютно нетерпимий до витоптування і тіні.

Для пикникового газону буде правильно застосувати пагононосну або тонку полевицу. Вона відмінно переносить нетривалі навантаження і гарантує густий, щільний покрив.

Технологія посадки

Своїми руками дачник може висадити насіннєвий або рулонний варіант газону. У першому випадку використовується дуже дрібний посадковий матеріал, витрата якого становить 3-5 кг на сотню кв. м. З-за цього він реалізується великими мішками або упаковками.

Перед тим як посадити газон на дачі своїми власними руками, відведену під нього ділянку добре рихлити і зволожується. Потім необхідно дочекатися повного вбирання води і безвітряної погоди.

З метою одержання щільного і густого покриття, насіння потрібно висівати перехресним способом. Для нього весь посівний матеріал ділиться на дві рівні порції, одна з яких сіється вздовж земельного наділу, а решта – поперек.

Щоб насіння не дісталися птахам, весь ділянку слід добре закоткувати, накрити будь-яким покривним матеріалом або звичайною мішковиною.

Потім залишиться тільки регулярно поливати посіви із дрібного розпилювача. Скошування живого килима починається тоді, коли сходи піднімуться на 6-10 см вгору.

Заради виключення формування бічних пагонів, тільки що подстриженную траву ще раз накочують.

Тепер поговоримо про те, як правильно посадити рулонну газонну траву на дачі, яка геть позбавляє від такої неприємної обов’язки як видалення бур’янів. Лише раз витратившись на подібне зелене оформлення своєї ділянки, ви знайдете стійкий до морозів покриття, зі стійкими декоративними і користувацькими параметрами.

Незалежно від того, в який час року буде облагороджуватися територія вздовж паркану, технологія укладання трави в рулонах виглядає однаково:

 • Грунт перекопується на глибину 10-15 см;
 • Усувається все сміття, грудки, камінці та корінці;
 • Майданчик дорівнює граблями, удобрюється мінеральними і органічними речовинами;
 • Територія ущільнюється ковзанкою, продавлені місця засипаються землею, після чого все заново дорівнює;
 • Для посадки годяться рулони, які були вивезені з розплідника не пізніше, ніж три дні тому. Ідеально, якщо рулон буде покладено на постійне місце в день зрізання;
 • Приготуйтеся до того, що кожен рулон важить майже 20 кг, а, значить, для його транспортування потрібні значні зусилля і техніка;
 • Укладання робиться за принципом цегляної кладки, тобто, спочатку розстеляється один ряд, а другий розкладається з таким розрахунком, щоб стики припадали на середину попередньої розкладки;
 • Ряди обов’язково повинні бути рівними, і не накладатися один на одного;
 • Повітряні порожнини, створюючі під рулонами, усуваються шляхом їх прокатування спеціальною газонною ковзанкою;
 • Правильно висаджені рулони приживаються і починають рости вже через пару-трійку тижнів.

Пам’ятайте, що будь-який газон добре виглядає в компанії з підносяться насадженнями у вигляді декоративних і плодоносних кущів, квітів тощо.

А от про те, що посадити для формування живого паркану на дачі, ми поговоримо в одній з наших наступних публікацій.

Залишити коментар