Хвороби орхідей

Таким кольорам, як орхідеї необхідний постійний і правильний догляд, інакше рослини починають хворіти, а на лікування йде набагато більше часу. Недосвідчені квітникарі здійснюють величезну кількість помилок, які призводять до хвороб квітки.

Неправильний догляд

Для вирощування будь-якого кімнатного рослини потрібно величезна кількість світла, якщо порушити це правило, виникають хвороби. Якщо в будинку знаходиться орхідея, тоді необхідно знати, які види люблять світло, а які тінь, як правильно доглядати і вирощувати цей вид квітки. Орхідеї, які воліють більше світла, від його нестачі будуть рости дуже слабенькими, їх життєздатність буде низькою, листя стануть маленькими й слабкими.

Ті квіти, які комфортно почуваються в тіні, добре себе будуть почувати і на північній стороні приміщення.

Важливо! Світлолюбні види орхідеї добре переносять навіть пряме попадання сонячних променів, але слід бути максимально обережними у цій справі, сонце – це небезпечно.

Будь квітка, в тому числі і орхідею необхідно поступово привчати до сонячних променів, починаючи з періоду ранньої весни, в цей час воно не так агресивно, але при настанні півдня, коли жара в розпалі, будь-який тип орхідеї слід переносити в тінь.

Взимку, коли світла рослинам не вистачає, фахівці рекомендують для догляду за орхідеями, купувати спеціальні лампи, і ставити її слід таким чином, щоб не обпалити листя. Відповідне відстань між лампою і рослиною максимум 30 см, термічний опік не принесе шкоди самому рослині, але те, що після нього залишиться, це буде надовго. Крім цього, не рекомендується обприскувати листя орхідеї, коли вона стоїть на сонці, це може призвести точковим опіком.

Неправильний полив

Різновид орхідей настільки великий, що кожна квітка вимагає до себе особливої уваги, в тому числі, це стосується і поливу. Встановленого графіка не існує, але слід враховувати не тільки рід і вид рослини, але і мікроклімат, що оточує його. Слід пам’ятати головне правило догляду за орхідеями, краще недолік рідини, ніж її надлишок, зайва волога призведе, що бульба і молоді паростки згниють.

Є й такі різновиди, яким необхідна підвищена вологість, але не вода, не слід плутати, збільшена кількість поливів вже через пару тижнів покаже, що була допущена велика помилка, листя стануть слабкими і почнуть опадати. Деякі види орхідеї важко переносять полив, який не вчасно виконується, як правило, до такої групи відносяться світлолюбні рослини, в результаті, відбувається зневоднення.

Симптомами такої ситуації є млявість і опадання тургору, тому, особливо влітку, слід контролювати процес поливу і підтримувати вологість. Не слід забувати і про свіже повітря, який потрібно особливо в жаркий період, опівдні, можна використовувати вентилятор, який забезпечить свіжі потоки.

Набряк орхідеї

Як правило, таке захворювання у квітки проявляється після того, як його тривалий період часу витримали у воді, наприклад, залишили в ємності і забули в процесі поливу.

Набряк, орхідея отримує в тому випадку, якщо її рясно поливають, а температура в приміщенні низька, взимку слід зменшити кількість зволожень і ставити рослину тільки в тепле місце, холодне підвіконня не підходить.

Якщо в процесі поливу, на листя потрапляє рідина, її необхідно відразу ж видалити сухою серветкою, це дозволить захистити кореневу систему від гниття. Таким чином, якщо у фаленопсиса з’явилися набряки, значить, його надмірно поливали.

Вплив низької температури

Особливу увагу слід приділяти квітці в осінній і зимовий період, коли на вулиці низька температура, в результаті якої листя орхідеї можуть замерзнути і з’являться білі плями.

Щоб видалити ці сліди, обморожені ділянки на листі слід обрізати повністю, не рекомендується обприскувати орхідеї взимку, знижена температура і застояне повітря призведуть до того, що рослина захворіє. Про це скажуть темні плями на його листках, які за походженням схожі на грибок.

Небезпечні захворювання орхідеї

До таких хвороб відносяться грибки, бактерії і віруси, всі вони виявляються різними ознаками, і вражають деякі види орхідей. Найнебезпечнішою є вірусна інфекція, якщо рослина уражена, і наявність хвороби підтверджує фахівець, його слід спалити. Ознаками вірусної хвороби є плямисті листя у вигляді мозаїки, невеликих кіл, або смужок.

Бактеріальні захворювання квітки супроводжуються такими симптомами, як плями, листя стає жовтим, темною і м’якою, в деяких місцях можна помітити виразки, з них витікає рідина. Як правило, такою недугою уражаються багато видів орхідеї, щоб вилікувати рослину, заражені місця вирізують і обробляють йодом.

До грибкових інфекцій відноситься антракноз і борошниста роса, хвороби, які найчастіше можуть проявлятися у фаленопсиса. Ознаками антракнозу є невеликі плями на бульбах, коричневого відтінку, через деякий час вони покриваються рожевим або жовтим нальотом. Причиною цієї хвороби може стати підвищена вологість у приміщенні або надлишок застояної вологи, що стосується лікування, то хворі ділянки слід вирізати аж до здорових місць, а зріз обробляють золою. Якщо хвороба вразила більшу частину рослини, тоді для лікування використовуються спеціалізовані препарати.

Симптомами борошнистої роси є білий наліт на всьому рослині, ділянки, які найбільше вражені, засихають і таким чином наближатися загибель квітки. Таке відбувається, якщо в кімнаті, де стоїть фаленопсис висока вологість повітря і температура підвищена. Як тільки з’явилися перші ознаки цього грибкового захворювання, слід відразу ж вжити заходів, обприскати рослину спеціальним розчином, куди входить колоїдна сірка. Перш, ніж приступати до лікування, рослину слід рясно полити.

Існує ще одна грибкова інфекція, яка може стати причиною захворювання і загибелі фаленопсиса – це сіра гниль. Основними ознаками хвороби є маленькі бурі плями, які згодом можуть поширитися по всьому квітці. Основна причина цієї хвороби криється в догляді, значить, фаленопсис неправильно поливали і не дотримувалися необхідний температурний режим, для лікування фахівці рекомендують використовувати спеціальні засоби.

Шкідники і паразити

Орхідеї можуть бути вражені не лише захворювання, але і шкідливими комахами, які у природі називаються просто – паразити. Після покупки не кожна людина задумається над цим питанням, тому що краса орхідеї заворожує, але визначити наявність шкідників легко. Необхідно поставити квітку з горщиком воду, щоб рідина не була вище країв горщика, через деякий час, якщо там є неждані гості, вони стануть виповзати. Це можуть бути павуки або таргани, равлики або мурашки, і багато інші комахи.

Крім того, можна візуально визначити наявність паразитів, якщо уважно придивитися і оцінити стан листя, кореневої системи, стебел або ґрунтового кома.

Часто можна зустріти щитовку, яка селиться в листі або бульбах фаленопсиса, вона небезпечна для нього тим, що поглинає живильний сік, а виділяє в’язку консистенцію, в результаті, речовина призводить до того, що з’являється грибок. Наявність щитівки можна визначити, якщо оглянути листя і знайти на них темні і щільні плями.

Як правило, зараження паразитами відбувається колоніями, а після видалення комахи залишиться невелика ранка, яку слід опрацювати. Самі по собі ці шкідники не з’являються, зараження відбувається від іншої орхідеї. Щоб вилікувати фаленопсис, слід провести повну профілактику всіх кімнатних квітів, що є в приміщенні.

Знайти та зібрати всіх паразитів, обприскати рослини, використовуючи спеціалізовані препарати, потім, вражений квітка пересадити в новий горщик. Фахівці рекомендують кожні п’ять днів протирати листя в обов’язковому порядку.

Щоб орхідея радував своїми красивими і чарівними квітами, необхідно правильно доглядати за ним, регулярно оглядати і виконувати профілактику, тоді про хвороби та шкідників можна забути надовго.

Додатково про те, які є хвороби у орхідей, і як з ними впоратися, можна подивитися на відео

Залишити коментар