Який педикюр краще апаратний або обрізний

Педикюр – це красиво. Педикюр – це зручно. Але перш за все, педикюр – це корисно. По – перше, шкіра стоп очищена від шелушащихся старих клітин, по – друге, поверхня пальців і нігтів звільнена від зайвих тканин, по – третє, проведена протигрибкова профілактика і гігієна. А це дуже важливо в умовах носіння щільною закритою взуття в холодний період року.

У перелік послуг салонів краси входить обрізний та апаратний педікюр. Щоб розібратися, який з них віддати перевагу, можна скористатися авторитетною думкою. Такої думки довіряють багато. Якщо подруги спробували якийсь із видів педикюру раніше вас, вони обов’язково поділяться враженням від процедури. А коли запитати не було в кого, можна в мережі запитати ради у віртуальних подруг.

Відгуки відвідувачів салонів про апаратному і обрізний педикюр різні. Більшість красунь віддають перевагу обрізної, мотивуючи свій вибір тим, що апаратний підходить в якості профілактичного заходу догляду за шкірою стоп і нігтів. Маючи проблемні зони на ногах (натоптиші, плоскостопість, форма нігтя), жінки рекомендують обрізний педикюр, вважаючи, що це техніка глибокого впливу.

Апаратний педикюр після обрізного може служити підтримкою форми протягом якогось часу. Але як би не був хороший і зручний метод використання апарата, до обріза педикюру звертаються частіше і з більшою довірою.

Складно зробити вибір на користь будь-якого з видів педикюру, кожен вибирає те, що йому потрібніше в даний момент. Апарати для педикюру навряд чи знайдуть місце в будинку, але, незважаючи на це, жінки все одно продовжують доглядати за гігієною і красою свого тіла, навіть якщо вони не відвідують салонні процедури.

Саме основне правило при проведенні процедури обрізного педикюру в салоні – безпека. Всі інструменти і ємності, які використовує майстер при роботі, повинні бути правильно і ретельно оброблені і продезінфіковані. Нерідко після відвідин салонних процедур клієнти закладу перетворюються у пацієнтів лікарень з діагнозами: грибкове ураження шкіри, гепатит С, ВІЛ – інфекція. Порушення елементарних правил гігієни і обробки інструментарію призводить до подібних наслідків. Щоб уникнути можливого контакту з кров’ю, майстер педикюру повинен дотримуватися ще одна вимога – працювати в одноразових рукавичках, які послужать захистом для обох – і майстра і клієнта.

Техніка проведення класичного обрізного педикюру

Як і будь-яка комплексна процедура, класичний обрізний педикюр проводиться в кілька етапів, загальноприйнятих майстрами салонів. Черговість кроків не бажано порушувати, адже це процес, який від початку і до кінця повинна приносити не тільки радість, але і максимум ефекту.

Ось перелік етапів:

 1. Дезінфікуючі ванночки для ніг. Це процес замочування ніг в теплій воді (близько 38 С) з додаванням в неї засобів для пом’якшення шкіри ніг. Процедура триває до 8 – 10 хвилин.
 2. Видалення залишків манікюрного лаку з поверхні нігтьових пластин. Використовуються будь-які засоби для зняття лаку.
 3. Укорочення довжини нігтів. Нігті обрізаються покроково спеціальними маленькими щипцями. Не подпиливаются.
 4. Розм’якшення кутикули. Наноситься спеціальний засіб для цієї мети на бічні валики нігтів і на всю поверхню нігтя.
 5. Видалення грубої шкіри з п’ят. Процедура проводиться за допомогою спеціально призначеного верстата. Верстатом потрібно проводити вздовж поверхні шкіри по напрямі до країв п’яти. Знімати огрубілі частинки шкіри тонкими шарами, щоб не поранити глибинні шари.
 6. Обробка зони плесно таким же способом
 7. Шліфування поверхні стопи пилою з грубим напиленням. Така пилка легко видаляє залишки шкірних клітин. Зрідка стопу протирають вологою серветкою для очищення пилочки.
 8. Поліпшення контурів п’яткових тріщин. Маємо щипчики для видалення шкіри вздовж тріщини, шкіру знімаємо акуратно і не глибоко. Не прагнемо перекласти тріщини і шкіру навколо в одну площину, просто обробляємо краю тріщин. Після цього знову шліфуємо пилою шкіру на п’ятах.
 9. Видалення шкіри на пучках пальців. М’якою пилою обтачиваем поверхню подушечок пальців і місця зіткнення з сусідніми пальцями.
 10. Обробка місць наростання кутикули. За допомогою вологих серветок видалити залишки засобу для кутикули з нігтів. Пройтися по периметру нігтя спеціальною лопаткою, зрушити шкіру за напрямком від середини до країв нігтя. Щипці для видалення кутикули акуратно його обрізати, не пропускаючи поверхню бічних валиків нігтя.
 11. Обробка виступаючого краю нігтя. За допомогою пилки доводимо край нігтя до максимально квадратної форми. Такий спосіб обробки допоможе уникнути вростання.
 12. Застосування дезінфікуючих засобів. Нігтьові пластини обробляються спеціальними засобами для дезінфекції. На бічні поверхні подушечок пальців наноситься гігієнічний тальк для протигрибкового ефекту.
 13. Остаточний штрих. Нігті покрити лаком або засобом для зміцнення. П’яти обробляються живильним кремом, що перешкоджає появі тріщин.

Арсенал інструментарію майстра педикюру

Жоден майстер манікюру і педикюру не зможе обійтися без спеціальних пристосувань, що призначені безпосередньо для таких цілей. У салонах можна спостерігати набори інструментарію різних торгових марок.

З часом кожен майстер поповнює свій арсенал засобів для роботи. Але основні інструменти для обрізного педикюру залишаються незмінними, без них не обійтися. До них відносяться:

 • Розп. З його допомогою нігті підпилюють в куточках і знімають кутикулу. Інструмент з одного боку має маленькі насічки для підпилювання. Майстри використовують його при врослих нігтів
 • Пилочки. Кілька видів цього інструменту призначені для різного результату. Тверде напилення знімає огрубілі шари клітин шкіри, а м’яка поверхня виконує функцію шліфування, що додає нігтям блиск
 • Скребок. Призначається для видалення грубих ділянок на шкірі або мозолястих утворень. Інструмент має леза типу верстатних, які можна замінити.

Сама собі домашній майстер

Щоб не прив’язуватися до певного режиму роботи салону, можна проводити обрізний педикюр вдома самому. Для цього потрібно мати певні знання і необхідні інструменти, серед яких щипці або загострені ножиці для кутикули, різні пилки, ванночки, дерев’яні палички та інше.

Щоб догляд за шкірою ніг і нігтями доставляв не тільки задоволення, а приносив ще й користь, потрібно спробувати оволодіти навичками класичного обрізного педикюру в домашніх умовах.

Перед початком процесу потрібно продумати, де краще і зручніше провести обрізний педикюр так, щоб отримати максимум користі і задоволення. Це повинно бути добре освітлене місце, де було б комфортно працювати з інструментарієм для педикюру. Або поставити додаткове джерело освітлення, щоб всі рухи були точно спрямованими і для мінімізації травматизму.

В салоні за безпеку проведення обрізного педикюру відповідає майстер. Вдома доведеться відповідати за свої дії. Саме тому не слід поспішати із застосуванням таких інструментів, як скребок або верстат до того, як ви не будете абсолютно впевнені у безпечному застосуванні їх у ваших руках. Щоб отримати хоча б теоретичні знання, можна подивитися запис і використовувати це як наочний посібник при проведенні процедури самостійно.

Майстри рекомендують робити домашній педикюр раз в два тижні. Тобто з такою частотою потрібно видаляти наросшую кутикулу. Пилочкою користуватися по мірі загострення кінчиків нігтів, а обробляти шкіру ніг зволожуючим кремом – кожен день.

Обрізний педикюр – процедура, проведення якої можна легко навчитися, переглянувши відео-урок

Навіть якщо обрізний педикюр проходить в домашніх умовах, не потрібно відступати від загальноприйнятого плану проведення. Обов’язково почніть з ванночок для ніг, як це рекомендують і роблять майстри в салонах. У воду для ванни можна додати трохи морської солі.

При обробці кутикули, пластини нігтя і зони стопи і п’ят потрібно бути гранично обережною і уважною. Відмерлу шкіру знімайте повільними, але точними рухами, захоплюючи поверхню невеликими ділянками. Креми і засоби, якими ви будете користуватися, максимально повинні бути виготовлені на натуральній основі.

Після першої самостійно проведеної процедури обрізного педикюру ви цілком зможете пишатися собою. Звичайно, на самому початку буде йти чимало часу, який буде витрачено на догляд за ногами. Але з придбанням необхідних навичок ви відчуєте впевненість, рухи стануть точними і цілеспрямованими, і результат буде радувати вас з кожним разом все більше. Адже ви самі знаєте, що вам приємно, які крему вам підходять і на які точки слід натиснути, щоб максимально розслабити м’язи.

Незабаром ви зрозумієте, що домашній обрізний педикюр приносить значно більше задоволення, ніж салонний, навіть якщо ніжки не будуть з першого разу виглядати бездоганно. Отже, є до чого прагнути.

Залишити коментар