Яке добриво краще для картоплі при посадці

Отримувати хороший урожай картоплі щороку допомагає не тільки якісний посівний матеріал, але й інші роботи, наприклад, підготовка ґрунту для посадки, внесення необхідних і корисних добрив. У середньому, ця культура дозріває за 4 місяці, і споживає з землі величезну кількість поживних речовин, які необхідно заповнювати, використовуючи різні добавки і підживлення грунту.

Якщо цього не робити, тоді якість врожаю буде погіршуватися, слід застосовувати органічні та мінеральні добавки, а також деревний попіл, курячий послід або сидерати. Всі ці підживлення будуть насичувати землю, покращувати її структуру і сприяти великого врожаю.

Які добрива вносять при посадці картоплі

Щоб добре підготувати грунт до садіння картоплі слід обробляти її мінеральними і органічними добривами. Відразу після того, як перші паростки картоплі з’являться з грунту, вони стануть активно харчуватися необхідними речовини, які знаходяться в землі. Деяка частина поживних речовин поглинається культурою в період цвітіння бадилля, після цього, апетит зменшується. Щоб правильно розрахувати кількість органіки і необхідні добрива для рослини, необхідно розуміти, які саме елементи потрібні і на що вони впливають.

Наприклад, азот і калій позитивно впливають на масу картоплі, фосфорна кислота збільшує кількість бульб, тому, якщо буде недолік таких речовин, тоді культура буде маленькою, слабкою і в масі не прибуде. Як правило, в процесі вирощування картоплі дозу азоту зменшують, а фосфору, навпаки, збільшують. Крім підживлення через кореневу систему, важливо пам’ятати і про обробку листя, то кількість вуглекислого газу, який споживає рослина з повітря не таке велике, тому, при необхідності, слід подумати і про це.

Вуглекислий газ у приземленою області збільшується в об’ємі, завдяки тому мікроорганізми розкладаються за рахунок органічних речовин ґрунту. Тому, щоб збагатити землю мікроорганізмами, які виділяються вуглекислий газ, необхідно удобрювати її перегноєм, це зробить вуглецеве харчування більш ефективним. Для отримання великого урожаю культури відіграє величезну роль таке добриво, як гній і компост, гній та пташиний послід, ці всі добавки містять велику кількість корисних речовин, необхідних для живлення рослини. Мова йде про магнії і кальції, азоту та фосфору, калію та інших необхідних мікроелементів.

Внесення добрив

Всі використовувані добавки насичують грунт корисними речовинами і мікроорганізмами, які здатні перевести необхідні елементи в форму, щоб рослини могли вільно їх засвоювати. Наприклад, якщо постійно обробляти добривами важкий грунт, то через деякий час земля стане рихлою і структурною, а це полегшить проникнення через неї води і повітря в кореневу систему рослин.

Якщо обробляти легкі грунти добривами, тоді земля буде краще поглинати вологу і утримувати її, як правило, на 1 кв. м. необхідно використовувати 10 кг добрив, в залежності від грунту. Восени обробляють землю гноєм або перегноєм, компостом і іншими добавками, для весняних робіт слід брати перепрілий гній, у свіжому вигляді така добавка не підходить. Буває і так, що органіки не так багато, тому при посадці картоплі добрива можна укладати прямо в лунку. Це робиться наступним чином: на дно ямки додають 200 грам гною, потім присипають невеликою кількістю землі, можна додати деревну золу, невелику ложечку, або пташиний послід, достатньо 10 грам.

Гній у вигляді добрива грунту проявляє свою дію на протязі багатьох років, якщо в процесі посадки картоплі не було внесено добавок, тоді можна обробляти землю під кущами, для цього можна використовувати коров’ячий гній, розбавлений водою з додаванням суперфосфатів.

Курячим послідом корисно підгодовувати картопля, добриво розводять водою, настоюють кілька днів і використовують тоді, коли бадилля рослини піднялася на 10 см у висоту. Для обробки грунту під картоплю використовують калійні добавки.

Сидерати під картоплю

Багато досвідчені городники й зовсім не користуються добривами, вони до посадки картоплі сидерати вирощують на цій території дачної ділянки. Наприклад, садять разом з картоплею насіння вівса та гірчиці, після сходів утворюється зелений килимок, а коли приходить час полоти і підгортати картоплю, верхівка цих рослин зрізається, а корені, які залишаються в землі перепревают і стають поживні речовини для кореневої системи культури. Крім того, це відмінний варіант і для того, щоб підгодувати і саму грунт, зробити її структуру краще, надати пухкості.

Це, звичайно, поодинокі випадки, можна спробувати такий спосіб добрива і вирощування великої картоплі, але на сьогоднішній день, багато городники використовують спеціальні добрива для грунту під картоплю.

Навіщо потрібні добавки під картоплю

Картопля завжди був і залишається найважливішим продуктом у вітчизняному землеробстві, його завжди вирощували великими обсягами, і так як клімат і родючість земель скрізь різна, люди придумали використовувати добрива, щоб отримувати великі врожаї картоплі, щоб покращувати стан і структуру землі. Картопля споживає дуже корисних речовин з грунту, тому вносити їх необхідно набагато більших кількостях, тому що деяка частина цих корисних речовин просто не встигає доходити до рослин.

Це пояснюється тим, що мікроелементи та інші складові споживаються бур’янами, певна частина їх поглинається ґрунтом, потім, виводиться з грунту з випаровуванням вологи. Кількість корисних елементів необхідно щороку поповнювати, щоб отримувати хороші і великі врожаї культур, зокрема це стосується картоплі. Тому картопля потребує різних добривах, а саме, органічних та мінеральних добавках.

Те ж саме стосується деревної золи, курячого гною, сидератів, як правило всі добрива вносять восени під час перекопування грунту або навесні, під час посадки культури, що безпосередньо прямо в лунку. Можна добавками обробляти землю і іншими методами, наприклад, розкидати, а потім перекопувати ґрунт, але такий спосіб вважається найбільш витратним.

Переваги добрив при посадці картоплі

Досвідчені городники скажуть в один голос, що добриво грунту при посадці культури набагато краще, ніж розкидання сировини по всьому полю, це не тільки стосується картоплі, але й інших рослин. Іншими словами, обробку при посадці називають гніздовим або точковим внесенням добавок під кожну культуру, такий метод обробки відрізняється високою користю і вважається найбільш вигідним, чого не скажеш про обробку всього поля.

Якщо в якості добрива використовується органіка, тоді в кожну лунку під картоплю можна класти сухий перегній і деревну золу. Якщо планується використання агрохімікатів, тоді в ямку під посадку культури засипають нітрофоску і кісткове борошно.

Щоб отримати хороший урожай картоплі, необхідно не тільки вибирати якісний посівний матеріал, щоб він був чистий від грибкової, вірусної і бактеріальної інфекції, слід правильно розраховувати дозу добрива. Якщо це спеціалізовані хімічні добавки, слід уважно читати інструкцію внесення органіки, тому що надлишком речовин можна нашкодити рослинам.

Якщо планується використовувати свій власний посадковий матеріал, тоді його слід готувати з осені, на цей процес вибирають бульби правильної форми, повністю здорові, щоб не було й ознак хвороби, від кущів, які принесли найбільший урожай. Картопля у вигляді груші або веретена не підходять, тому що можуть бути носіями вірусної інфекції, їх слід виключити з групи посівного матеріалу.

Всі вибрані бульби ретельно обробляють і готують, сушать, озеленюють, виносять на сонце, готовий посівний матеріал відрізняється м’якоттю зеленого кольору, такий клубень можна зберігати до весни і не боятися гризунів, але тримати його подалі від кормової картоплі, так як він містить отруйний соланін.

Додатково про те, які добрива краще всього використовувати під посадку картоплі, можна подивитися на відео

Залишити коментар