Дитячий куточок в однокімнатній квартирі

Сьогодні в магазинах можна знайти різноманітні варіанти і моделі дитячих куточків, які можна розмістити на дачі або в квартирі. Але, якщо проявити трохи терпіння і фантазії, з’являється можливість зробити все самостійно, враховуючи побажання і інтереси дітей.

Як зробити на дачі дитячий куточок?

Спочатку потрібно правильно визначити комфортне місце. Бажано дитячий куточок на дачі розташовувати поблизу місця, де відпочивають дорослі, щоб можна було постійно спостерігати за дітьми, не залишаючи їх надовго без нагляду.

При створенні на дачній ділянці дитячого куточка своїми руками, треба дотримуватись певних правил, для забезпечення безпеки:

  • площадка повинна бути розташована як можна далі від об’єктів, які небезпечні для здоров’я дітей;
  • за умови, що поруч знаходяться колючі насадження (аґрус і ін), варто майданчик захистити, для цього рекомендується використовувати ажурний паркан або сітку;
  • варто враховувати той факт, що частина дитячого майданчика повинна розташовуватися в тіні, для цього можуть використовуватися дерева або навіс;
  • не варто розташовувати місце для гри дітей у повній тіні, так як в цьому районі постійно буде сиро.

Потрібно обов’язково подбати про рівне покриття дитячих майданчиків, яке повинно бути якісним. Це буде не тільки більш зручно для малюків, але і створить додаткову безпеку. Прекрасними варіантами покриття є газонна трава (вибирати потрібно тільки зносостійку), мати, для виготовлення яких використовувалася гумова крихта, різана кора.

На дачній ділянці дитячий куточок може бути наступній комплектації:

  1. Якщо на ділянці є досить багато вільного місця, можна помістити пісочниці, гірки, дитячий будиночок, гойдалки.
  2. Для майданчика середніх розмірів рекомендується підібрати обладнання для занять спортом – приміром, турніки та ін.
  3. Прекрасним варіантом вважається використання готового і повністю укомплектованого дитячого куточка, придбати його можна в спортивному магазині.
  4. Якщо площа необмежена, можна зупинити вибір на великих спортивно-ігрових комплексах.

Як оформити в квартирі дитячий куточок?

Досить легко створити дитячий куточок для новонародженого, але набагато складніше оформити кімнату для дітей старшого віку.

Найголовніше правило – безпека, а також комфорт. Варто пам’ятати, що та область кімнати, де буде розташовуватися область для захоплюючих ігор, повинна регулярно провітрюватися, але не можна допускати протягів.

При оформленні дитячих куточків, важливо визначити місце для ліжечка, робоче місце, а також зону для ігор. Якщо в квартирі дуже мало місця, краще всього вдатися до принципу ярусності. У таких випадках на першому ярусі може бути розташована робоча зона, а зверху спальне місце. Подібне розташування припаде до смаку дітям, адже їм буде цікаво лазити на різних поверхах. Щоб заощадити місце в кімнаті, жорстку залізну драбину можна поміняти на мотузкові або поставити поруч різновид шведської стінки. У результаті з’явиться власний маленький спортивний зал.

Оформлення дитячого куточка, незалежно від віку дитини, вимагає багато уваги. Обов’язково повинні використовуватися тільки якісні матеріали, які не зашкодять здоров’ю малюка. Не можна забувати і про безпеку, тому має бути мінімальна кількість гострих кутів.

Залишити коментар