Як зберігати дитячі малюнки

Кожна дитина обожнює малювати. Це ж відмінний спосіб провести час, а також виразити свій світогляд і показати іншим. Тільки от з часом малюнків може стати занадто багато…

Зберігаємо дитячі малюнки

Що робити зі стопками дитячих малюнків, якщо викидати творіння, над якими чадо корпело цілий день шкода? Давайте розглянемо прийнятні варіанти.

На чільне місце

Дійсно, чому б не повісити малюнок на чільне місце, особливо, якщо він один з перших шедеврів вашого малюка?

  • Повісити на стіну. Найбільш цікаві та яскраві малюнки цілком заслуговують того, щоб прикрасити стіни вашого будинку. Це творіння буде радувати ваше око і надавати кімнаті затишну сімейну обстановку.
  • Також ви можете розвішувати малюнки в дитячій кімнаті. Вашому маленькому художнику буде тільки приємно, якщо його кімната перетвориться в його особисте майстерню. Крім того, цим ви зможете попередити можливу ідею дитини помалювати на стінах. Так малюк буде бачити принцип роботи: малюєш на папері і тільки потім вешаешь її на стіну.
  • Поставити в рамочку. Особливо вдалі малюнки можна оформити в рамочку і розставити по квартирі. Також з цього можуть вийти милі подарунки для родичів на свята або ж просто так, без приводу.
  • Повісити на холодильник. Дитячі каляки-маляки чудово будуть виглядати на холодильнику серед різнокольорових магнітів. Яскраві і позитивні начерки нітрохи не зіпсують загальну картину. До речі, якщо дитина намагався зобразити на малюнку їжу – це відмінно впишеться в кухонний інтер’єр!

Підходимо до питання креативно

Розвивати дитину за допомогою малюнків можна по-різному.

  • Зробити пазли. Готові малюнки розріжте за принципом пазлів – ось і нова розвага! Збирати таку мозаїку корисно в будь-якому випадку: розвивається дрібна моторика, логічне й образне мислення. А коли пазл складається з власного малюнка, робити це ще цікавіше!

Також, якщо вам не шкода витратити трохи грошей, ви можете звернутися в друкарню, де зможуть виготовити справжній пазл, взявши за основу дитячі малюнки.

  • Зробити «секретики». Візьміть вподобаний малюнок, шматочок скла і лопатку. У дворі або в парку ви з дитиною можете зробити свого роду тайничок: вирити ямку, покласти туди малюнок, накрити склом і закопати. Запам’ятайте місце, де ви закопали «секретик». Гуляючи, ви періодично можете розкопувати землю і милуватися своїм «скарбом», що зберігся під скельцем.
  • Надіслати малюнки на телебачення чи в газету. По місцевих або центральних телеканалах часто йдуть дитячі передачі, де приймають і показують в ефірі дитячі малюнки. Зазвичай діткам транслюють мультфільм, на тему якого і чекають малюнків. Вашій дитині буде приємно відчути себе знаменитістю, якщо його художества покажуть по телевізору.
  • Інший варіант – підпишіться на дитячий журнал чи газету. Там теж зазвичай є рубрика, відведена під малюнки маленьких читачів. Напевно малюк буде радий побачити свої роботи в цьому друкованому виданні.

На благо творчості

Самі винахідливі батьки можуть допомогти дитині стимулювати його подальший творчий розвиток з допомогою його ж власних малюнків.

Зшити іграшку за мотивами малюнка

Якщо вам не чуже рукоділля, є вільний час і величезне бажання доставити радість своєму чаду, ви можете здійснити цю затію. Знайдіть серед малюнків малюка такий, де зображено якесь вигадане створення. Потім запасіться тканиною, ґудзиками та нитками, відповідними за кольором до зображення і відтворіть його! Дитина буде в захваті.

До речі, з цього можна буде зробити цілу терапію! Іноді діти малюють свої страхи. Припустимо, дитина боїться бабайку – збірний образ, який уособлює собою все, що боїться дитина.

Ваш малюк малює бабайку таким, яким він собі його уявляє, а ви шиєте з цього іграшку. Потім іграшку треба спалити або закопати, щоб дитина переконався – бабайка більше не прийде. Можна обійтися і без розшматування іграшки: зобразіть бабайку милим чудиком, пов’яжіть йому яскравий бантик. Дитина зрозуміє, що боятися нічого.

Зробити книжку

Для цього вам не знадобиться бігти у видавництво. Досить буде прошити малюнки по краю вручну або зробити европереплет. Можна помістити в файлову папку. Так у вас вийде фотобук, який можна залишити на пам’ять.

Але, повернемося до ідеї з книгою. Спробуйте разом зі своєю дитиною придумати казку або просто коротеньку історію до готових ілюстрацій. До речі, це не просто спосіб провести час – це реальна методика, що дозволяє розвинути образне і логічне мислення дитини. У школах дітям часто на уроках літератури в якості домашнього завдання ставлять намалювати малюнок до прочитаного. У нашому випадку – це дзеркальний принцип роботи. Але він не менш ефективний.

Дитина обов’язково воодушевится цією витівкою, а через роки читання цього «самвидаву» принесе і вам, і вашому чаду неймовірне задоволення.

Зробити альбом «творчого зростання»

Діти люблять малювати щось нове, втілювати на папері недавно бачені образи. Але до деяких старих сюжетів вони також часто повертаються. Наприклад, періодично малюки малюють портрети батьків або всіляких принцес.

Суть ідеї така: зберіть зображення одного і того ж суб’єкта в одну папку або знову ж таки в книжечку. Припустимо, це будуть автопортрети дитини. Коли Ваша дитина підросте, йому представиться унікальна можливість поспостерігати свій творчий розвиток. Він побачить, яким він бачив себе в ранньому дитинстві, а яким – у дорослому віці. Та і не менш цікаво буде оцінювати, як з часом рука маленького художника ставала твердіше і впевненіше, як змінювався вибір кольорових гам, загальна композиція малюнка.

Якщо у вас вже зовсім немає місця для того, щоб зберігати всі скупчилися шедеври ваших дітей, можна просто відсканувати це добро і записати на носій.

Адже пристрасть до малювання у дітей може згаснути хіба що в школі, коли часу буде залишатися мало. Але до цього моменту будинку накопичиться незліченна кількість малюнків, з якими потрібно що-небудь робити.

Залишити коментар