Лікування молочниці при вагітності в 1 триместрі

Багато жінок стикалися з таким неприємним недугою, як кандидоз. В обивательських розмовах це захворювання називають молочницею. Нерідко під час виношування плоду у майбутньої мами з’являється симптоматика кандидозу. Сьогодні ми розмовляємо про те, як проводиться лікування молочниці при вагітності. 1 триместр має свої особливості.

Поговоримо про причини і симптоматиці захворювання

З описуваним недугою стикалися практично всі жінки. Дріжджоподібні грибкові мікроорганізми типу Candida в малій кількості мешкають в кожному організмі. Під впливом певних факторів їх концентрація збільшується, в результаті чого розвивається недуга, іменований кандидозом.

Об’єктом ураження грибкових мікроорганізмів стає слизова оболонка. Молочниця може розвиватися в ротовій та кишкової порожнини, піхвовому проході. Під час виношування плоду емоційний стан жінки змінюється, вона постійно намагається вберегти себе і майбутнього малюка від захворювань та інфекцій. Нерідко саме психоемоційний фактор стає причиною прогресування молочниці.

Крім цього, розвиток кандидозу у період вагітності можуть зумовити наступні причини:

 • зниження імунітету;
 • зміна концентрації гормонів;
 • рецидив хронічних патологій;
 • прийом фармакологічних препаратів;
 • незбалансований раціон;
 • цукровий діабет і хвороби кровоносної системи;
 • патології дітородних органів, мають інфекційну або запальну природу;
 • порушення функціонування травного тракту.

Такий недуг доставляє дискомфортні відчуття. Щоб вчасно розпізнати молочницю під час вагітності і прийняти необхідні заходи до лікування, потрібно з’ясувати, яка симптоматика кандидозу. Основними ознаками цієї патології є наступні симптоми:

 • сверблячі відчуття в області зовнішніх статевих органів;
 • білі з піхвового проходу, мають сирну консистенцію і неприємний запах.

Лікування молочниці при вагітності на ранніх термінах обов’язково потрібно проводити під контролем профільного спеціаліста. Ігнорування такої проблеми може бути чревате для повноцінного розвитку майбутнього малюка і здоров’я матері.

Молочниця під час вагітності: чи є загроза?

Думки профільних лікарів в цьому питанні розділилися на два протилежні табори. Одні фахівці стверджують, що якщо молочниця не прогресує, то лікування можна відкласти і провести після розродження. А ось багато лікарів все-таки вважають, що кандидоз потрібно обов’язково лікувати.

По-перше, в родові шляхи можуть потрапити інфекційні мікроорганізми, що загрожує появою ускладнених наслідків для дитини. По-друге, дріжджоподібні грибкові мікроорганізми здатні проникнути у внутрішні органи малюка. В такому випадку наслідки можуть бути самими різноманітними.

По-третє, молочниця стає причиною стоншування піхвових стінок. У зв’язку з цим у процесі розродження можуть з’являтися розриви. Як ви розумієте, на перший погляд безневинний кандидоз може стати серйозною загрозою для здоров’я майбутньої мами, так і для повноцінного внутрішньоутробного розвитку малюка.

Лікуємо кандидоз у 1 триместрі

Профільні лікарі настійно рекомендують при появі первинної симптоматики звернутися за допомогою до лікувальної установи. У перші три місяці виношування плоду відбувається формування життєво важливих систем майбутнього малюка, тому використовувати сильнодіючі фармакологічні препарати не можна.

Лікарі дозволяють застосовувати тільки локальні фармацевтичні засоби у вигляді супозиторіїв або мазей. Найбільш ефективними і безпечними для лікування молочниці під час виношування плоду вважаються такі фармакологічні препарати:

 • «Пімафуцин»;
 • «Бетадин».

Застосовувати такі лікарські засоби можна тільки після консультації з акушером-гінекологом у суворій відповідності з його приписами і анотацією. Під час вагітності також може призначатися «Генферон» від молочниці. Але самостійно його використовувати не можна, оскільки в анотації зазначено, що на терміні до 13 тижнів цей препарат категорично протипоказаний майбутнім мамам.

Рятуємося засобами народної медицини

Отже, нагадаємо, що сьогодні ми розмовляємо про те, як проводиться лікування молочниці при вагітності в 1 триместрі. Народні засоби нарівні з медикаментозними препаратами придбали широку популярність при терапії цього захворювання. Деякі з них навіть профільними лікарями вважаються ефективними.

Зверніть увагу, що самолікування може призвести до появи ускладнених наслідків. Прийом будь-якого засобу народної медицини необхідно узгоджувати з лікарем фахівцем, адже в першому триместрі існує ризик розвитку патологій плоду під впливом зовнішніх факторів.

Врахуйте, що фітозасобів можуть бути ефективними лише у поєднанні з фармакологічними препаратами. Саме дія останніх спрямоване на усунення дріжджоподібних грибкових мікроорганізмів, а ось народні засоби допоможуть позбутися від супутньої симптоматики.

Величезну популярність в лікуванні кандидозу отримала звичайна харчова сода. На її основі готують спеціальні розчини і проводять процедуру спринцювання. Після виконання такої маніпуляції необхідно використовувати призначені профільним лікарем супозиторії або мазі. Якщо ви не є прихильником спринцювання, то на основі соди можна зробити ванночку, додавши в неї йод.

Харчова сода відноситься до числа антисептиків. Для приготування розчинів і ванночок у народній медицині використовують також наступні засоби:

 • аптечну ромашку;
 • цибуля;
 • масляний екстракт чайного дерева;
 • часник;
 • масляний екстракт календули.

Майбутня мама повинна усвідомлювати, що своєчасне звернення до профільного лікаря – запорука успішного лікування та повноцінного розвитку майбутньої дитини. В період вагітності жінка несе відповідальність не тільки за своє здоров’я. Лікування кандидозу у першому триместрі потрібно проводити виключно під наглядом акушера-гінеколога, оскільки в цей час у маленької людини закладаються всі життєво важливі системи і органи. Здоров’я вам та вашим малюкам!

Залишити коментар