Як вилікувати грибок у вухах медикаментами і народними засобами?

Ономикоз, як по науковому називається грибок у вухах, вельми поширена інфекція, що вражає, як правило, всі органи, що відносяться до лор-системі.

Тяжкість перебігу захворювання, його симптоматика, лікування і наслідки повністю залежать від того, який конкретно грибок (особливо патогенний, дріжджовий або пліснявий) оселився у вусі.

Причини інфікування

Поява вушного грибка може пояснюватися багатьма факторами, але найпоширенішими були і залишаються наступні:

 • Слабкий імунітет, як результат перенесеного захворювання, похилого віку, вживання антибіотиків і частих стресів.
 • Будь-які травми вушних проходів.
 • Гнійні і запальні процеси, що мають місце в зовнішньому вусі.
 • Інфекція може потрапляти з водою при купанні в басейнах, природних водоймах і миття в громадських лазнях.
 • Користування чужими слуховими апаратами, навушниками та іншою гарнітурою.
 • Грубе і травматично вилучення сірки з допомогою ватних паличок.
 • Досить часто вушної грибок діагностується у людей, занадто завзято блюдущих гігієну, і має всю сірку. Саме вона служить в якості місцевого імунітету, і запобігає інфікуванню.

Як не пропустити початок хвороби?

Симптоми патології, так само як і лікування грибка у вусі, мають досить специфічний характер, що полегшує самодіагностику і призначення відповідної терапії.

Отже, вам належить лікувати інфекцію, якщо:

 • у вушниці присутні виділення ненормального жовтого, сірого, чорного і навіть зеленого забарвлення;
 • постійно утворюються сірчані пробки і сухі скоринки;
 • в проході відчувається закладеність, знижується якість слуху;
 • болить голова з боку зараженого вуха, погіршується сон, і людину турбують неявні хворобливі відчуття;
 • має місце запаморочення і свербіж.

Лікувати грибок потрібно відразу, як тільки його присутність буде діагностовано в умовах поліклініки. Інфекція спочатку позиціонується як різновид глибокого мікозу, і в запущених (гострих) випадках мова йде навіть про оперативне втручання.

Медикаментозна терапія

Лікар, який береться вирішити питання того, як вилікувати патологічний грибок у вухах людини, обов’язково встановлює причину його появи. Наприклад, якщо хвороба спричинена зниженням імунітету, призначаються імуностимулятори і вітаміни. Майже те ж саме стосується випадків освіти ономикоза в результаті тривалого вживання антибіотиків і/або синтетичних гормонів. Зазначені ліки або скасовуються, або замінюються на більш дешеві аналоги.

Подальше вирішення питання того, чим і як лікувати ономикоз, залежить від того, якою конкретно грибок оселився у вухах у людей, які звернулися по допомогу:

 • Плесневая форма чутлива до «Итраконазолу», «Тербінафіну», «Нафтифину» і «Нитрофунгину».
 • Дріжджовий грибок «лякається» Эконазола», «Клотримазолу», «Флуконазолу» і «Пимафуцина».

Всі препарати, перераховані вище, мають локальний вплив. Їх потрібно або розподіляти по внутрішній поверхні зовнішнього вуха з допомогою ватної палички, або змочувати в них тампони для більш тривалого впливу.

Приготуйтеся до того, що тривалість лікування становить не менше 3-4 тижнів, протягом яких оздоровчі процедури доведеться робити по 2-3 рази в день.

З додаткової медикаментозної терапії можна згадати про протигрибкових медикаментах у таблетованій формі. Врахуйте, що вони призначаються тільки лікарем, і, як правило, мають масу істотних протипоказань.

Чим багата народна скарбничка?

Самі ескулапи наполягають на тому, що традиційне лікування грибка у вухах можна і треба доповнювати народними засобами, які будуть посилювати вплив промислових ліків.

Серед усіх рецептів, що зустрічаються в рукописних травниках та Інтернеті, особливої уваги заслуговують наступні:

 • Симптоми патології усуває відвар чистотілу і черемхи, який потрібно закопувати прямо у вухо;
 • Ономикоз допомагає вилікувати часниковий (цибульний) сік, в чистому вигляді закапываемый у вушний прохід. Врахуйте, що довго використовувати цей метод не можна, інакше можна отримати опік;
 • Зовнішні препарати для лікування патогенного грибка у вухах можна замінити протиранням ватяними паличками, змоченими в нерозведеному яблучному оцті. Останній неприпустимо закопувати!
 • Свербіж добре знімається перекисом водню, після якої шкіру слід обов’язково протерти ватною паличкою, змоченою в чистій кип’яченій воді, після чого старанно усунути залишки вологи.

Вельми бажано лікувати грибок не тільки народними або аптечними засобами, а підійти до проблеми з усіх боків. Це передбачає корекцію харчування на користь збільшення фруктів, овочів, риби та дієтичних сортів м’яса, дотримання приватній гігієни та здоровий спосіб життя в цілому.

Не запускайте хворобу, не займайтеся самолікуванням і не ігноруйте порад лікаря! Будьте здорові!

Залишити коментар